Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hová tűnik a szellem, a lélek?

Hová tűnik a szellem, a lélek?

Figyelt kérdés
A test megöregszik, elhasználódik, már nem, vagy csak alig funkcionál, és akkor ott van belül a még ép lélek, a test börtönébe zárva. Ép, akarna kommunikálni, tevékenykedni, de a teste már nem engedi, szépen lassan meg kell adnia magát. Ha a test már nincs többé, hová lesz az az ép lélek belőle? Mert én képtelen vagyok felfogni, hogy a test halálával ennek a szellemnek is meg kell halnia, és ő ezt végig tudja? A fizikai nemlét csak úgy magával rántja és ennyi?

2013. aug. 29. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Elképesztőek vagytok Ti, akik az én gondolataimat figurázzátok ki.


Csak az a megdöbbentő, hogy akkor miképp gondoljátok az élet tudatosságának létezését vagy még egyszerűbbet, az információk áramlását az egész világon a műholdak működésével?-- ha az én tanításomat nem is fogjátok fel a lélekről amely energia részecskékből áll, vagy a tudat létezéséről,- amely szintén energiának köszönhető. A látott, hallott dolgoknak elektromos impulzusokká átalakulása után,kerül csak az agyi idegekhez.


S akkor nem hisztek a halált túlélni is képes lélek létezésében? Miért nem-- tessék gondolkodni-- energiáknak köszönhetően élő a test-a sejtek is a szervek is a tudat is.


Az energiának viszont két pólusa van egy negatív és egy pozitív. Olyan nincs hogy egyetlen vezetékben futkosna a testen belül, mert akkor lassan de biztosan elszenesedne.


Tehát az egyik pólusa szigetelt vezetékben futkos a másik pedig szabadon. Ha pedig megáll az élet, bent rekednek az energiák ott, ahol épp van. S mivel nincs több energia termelés a sejtek elhalnak az őket összekötő test-energia legyengül és mi következhet ebből?-- hogy a másik negatív töltésű felszabadul, kiszakad a testből, - vagy hallottatok már olyat hogy a negatív töltésű energia megsemmisült volna? még egy villanyégő estében se-- a testes-energia hővé alakul a fény pedig mint negatív töltésű részecske özön, felszabadul a villanyégőből.


Lekapcsoljuk a villanyt? a benne rekedt hő még forró, a fényrészecskék csak töredéke, már nem látható, de nem maradt az égőben, továbbra is eltávozik, kivágódik szinte, csak már nem látható mennyiségben.


Az áram sokkal magasabb feszültségű ezért látható, az ember energia viszont egy ceruza elemnél is gyengébb feszültségű-- csak nagyon kicsi, teljesen sötét helyen látható szabad szemmel.


A lélek az negatív töltésű részecskékből álló, húrok alkotta rajzolat, amely valamilyen életformát ábrázolhat.

Mitől válhatott tudatossá? Mert elektromos részecske amely érzékel, felvenni képes információt és kisugározni is képes-- de mivel zárt húrokat alkotnak a szálai ezért megőrizni is képes az információkat.


Ha nem ilyen lenne az elektromos töltéseknek a tulajdonsága akkor ma nem olvasnád amit írtam, nem nézhetnél tv.nem lennének gondolataid, érzelmeid és nem lenne egyáltalán élet se, még egy giliszta se vagy épp az a csodálatos hal se az óceánban, amely nagyon szép búzaköröket" rajzol az óceán fenekén csak azért, hogy a hímet odacsalja, megtermékenyíteni a kör közepére rakott tojásait"-- ha nem lenne ilyen fantasztikus a lélek energia akkor ti akik engem mindig becsméreltek Ti se léteznétek!

2013. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 openyoureye ***** válasza:
Most komolyan Mami, ezt ugye még te sem érted amit itt öszehordasz. Képtelenség, hogy valakinek ekkora kuszaság legyen a fejében.
2013. okt. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:

Miért openyoureye annyira nehéz felfogni.


Te minek köszönheted azt hogy élsz?-- a sejtkupacnak ami a tested talán? minek köszönheted azt hogy megszúrod az ujjadat és abban a pillanatban az agyad az Én-ed azonnal tudja-- nem az elektromos töltéseknek információt szállítani képes tulajdonságának?


mit gondoltál mi az agy? Nem más mint egy érzékeny sejtkupac amely úgy van megalkotva hogy információkat tároljon-- de nem azzal gondolkodsz. Mitől dolgozik szabályosan minden szerved? -mert az agy irányítja, mivel úgy működik, mint egy számítógép program.

De a számítógép működéséhez szükség van egy tudatos lényre az emberre- a testben ez a lélek energia rendszer.


Van két beteg típus egy előrehaladott Alzheimer kóros vagy az agyhalott.

Mind kettő úgy néz ki, hogy nem képes gondolkodni már csak vegetál. Holott ez nem igaz!

Amikor visszahoztam az agyhalott figyelmét- hallott és értett engem a szemében hála volt és sírt.


Az Alzheimer kóros hasonló, gondolkodik, érzelmei vannak csak nem képes régi tanult dolgokra emlékezni, illetve önmagát ellátni-- mert a memóriája pusztult el.


A valóság terében szükség van a kézzelfogható élet megtapasztalásához a memóriára.

A léleknek energia szálain születik az érzelmi feszültségű gondolat- a látott dolgokat megismerni képes, de felismerni már nem, ha nincs hozzá memória. A pillanatban a látott, érzékelt dolgok alkotják a gondolatokat.


Vagy is ez ugy történik hogy az Alzheimer kóros beteg nem ismeri fel a saját fiát, mert nincs agyi memóriája. Látja a fiát, de nem ismeri-- ha viszont azt mondja az illető én vagyok a fiad, akkor emlékezni fog a beteg de csak addig amíg a tekintetük találkozik- ha a beteg figyelme másfelé fordul, akkor már el is felejti a fiát.


A lélek egy adott dologra képes koncentrálni minden más megszűnik számára- igy működik a lélek emlékezete- egy halott embernek a lelke ha eltávozik és az utolsó gondolatai nem csak a szeretett családja volt erősen koncentráltan, akkor a holt lélek mindent és mindenkit elfelejt és csak az fogja szinte megbűvölni, amivel szembesül a végtelen Tér látványa, érzése önmagának, határtalan isteni volta!


Ez akkor is így történik ha valaki életében képes elhagyni a testét rendszeresen-- ennek az a veszélye, hogy a lélek öntörvényűvé válik és olykor ártalmas magára az ÉN-re a testre is amelyben született.


Nehéz ezt elmagyarázni és jól tudom, nehéz még felfogni is, hisz nincs szó semmimásról, CSAK energiákról, azoknak tudatossá válásáról. Ezt pedig annak köszönheti hogy önmagához visszakanyarodva zárttá válik, megőrizni képes mind azt amit tanul, érzékel, lát-- DE csak adott pillanatban, adott szituációra koncentrálva lát és gondolkodik- minden más megszűnik számára!


pl ha a lélek egy beteg gyermekkel szembesül azt látva megérinti akkor csak az arra vonatkozó gondolatok kerülnek előtérbe és minden más megszűnik- nem lát, nem hall semmi mást, csak a beteg gyermeket. (mint a szemellenzős ló)

2013. okt. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:

A halállal a lélek nem semmisül meg, legfeljebb legyengül a feszültsége amit pótolni képes abban a pillanatban amikor kiszabadul a testből- maga a száguldás, a sebesség erősíti fel a negatív töltésű részecskéit. Hasonló ehhez a Földünk magnetoszférája amelyet csak úgy záporoznak a magas feszültségű univerzumi töltések-- képes legyengülni, de képes újra feltölteni önmagát. olyan a földi magnetoszféra a Földnek mint az életnek a lélek energiája-- azzal a különbséggel hogy a élet lelke, nem rajzol (mint a hinduk gondolják) aurát, mert lefércelődnek a test külső felszínéhez az utolsó, érzékelő ívei.


Valamikor is éltek nagyon különleges képességgel emberek, csak ritkán és kevesebb tudással mint korunkban, de még a korunk tudása is olykor kevés, mert az viszont túl gyakorlatias és túlzottan "agyon nevezett fogalmak halmaza" szükségtelenül-- ezért amit a régen élt emberek láttak" nem mindig értették-- misztifikálták, meseszerűvé tették a természet alkotta fantasztikumot.


A Föld volt a teremtője az életnek valamikor, és a Föld az életben tartónk, a két lélek-energiája. S minden új született életnek a lelke, megtér a Teremtő Energiákhoz.

Attól függően miképp élte az életet, a természet törvényeit tiszteletbe tartva.Vagy ismét anyagnak részévé válik vagy tudatos szellemi energiának a részévé lesz halhatatlan lélekké válva, amely egyszer valahol a végtelenségben, ismét teremtővé lehet önmagát és az életet újra megalkotva.


De ismétlem!! nincs misztikum! se csoda! csak a földi természet alkotta Energiák törvényszerűsége létezik!

2013. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
#52: sajnos kezdem már én is azt hinni, hogy mami tényleg ennyire zizi... Durva.
2013. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Csodának tekinthető a Földünk és csodának a milliárdnyi és elképesztően csodálatos élet-faj, amelyet maga a Föld alkotott! S amelynek köszönhetően a tudatos és tiszta lélek, a halhatatlanságot érheti el.... de csak nagyon, nagyon sokára...Ha egyáltalán egyes-önmaga lehet egyszer... ha földünk elpusztul.


Ezért kell vigyázni az életre mert itt, egyszeri és megismételhetetlen. Meg kell élni minden egyes percét, annak minden szépségét kihasználva amíg csak lehetséges.


Azt írtad kérdező a test-börtönébe zárva van a test...

Nem nincs börtönben, az az otthona az a szülője, nevelője és a test-energia köti magához. Ha még is kiszabadul a lélek még életében az embernek-- a lélek visszatér a testéhez, mert csak általa képes erőssé válni, sokáig élvezni a kézzelfogható valóságot.


A lélek energiánkat önmagunkra visszafordítva gyógyításra, fiatalításra használhatjuk, csak meg kell tanulni érzékelni a saját lelkünk energia szálait és mint gondolattal önmagunkra visszahatni.A lélek energiával valóban gyógyítani lehet, beleavatkozva a test agyi-vezérlésű működésébe. DE másokat nem szabad gyógyítani, főleg nem üzletszerűen. az árt a lélek energiának- a test sejtes energiájának és a (pénzért, csalással) lélek tisztaságának!

2013. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

52/-55/ Ti másképp tudjátok?


Tessék ha az amit én írok érthetetlen egy zavart elme produktuma.


akkor írjátok le nekem mi a lélek szerintetek és mi lesz vele a halál után?


Vagy valamelyikőtök szerint nincs is lélek? Akkor mitől éltek, mi irányítja a testi-szellemi életeteket, vagy mi tartja életben az életet a Földön?

Minek köszönhetően nézed a tv műsorokat?

2013. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

Tudjátok én nem vagyok vallásos és nem is voltam soha- már gyermekként elvetettem az imát is, amiért megbüntettek a szüleim- de akkor se hívogattam egy holtat az asztalunkhoz aki megholt 2000 éve inkább lemondtam az ebédemről és elvonultam haraggal a szobámba. (ahogy a bibliában írva volt Jézusról és tanulnom kellett az első áldozásomra.)


Ha még is használom ezeket a fogalmakat, mint Isten vagy lélek, azt csak azért teszem mert így ismeri a nagy többség is, ilyen fogalomra kérdezett rá a kérdező is! Máskülönben csak földi energiák lennének és éltető test-energiák.


Amit kifejtettem, bármennyire hihetetlen is, de átéltem és megtapasztaltam kicsi gyermekként is kb 4-5 éves koromtól-- ezért vetettem el a vallásos meséket már gyermekként is, bár akkor még és még sokáig nem sok mindent értettem abból amit átéltem vagy tapasztaltam- sőt az hogy mivé válok ha testemen kívül kerülők, azt CSAK 30 éves korom után tudtam meg, mert önmagam soha nem láthattam vagy legalábbis a lélek maga nem engedte hogy emlékezzem önmagam karjára vagy épp kezeimre amivel gyerekeket gyógyítottam valahol a világban vagy épp ütöttem akkorát, hogy az illető belepusztulhatott utólag. (persze ez csak akkor történt, ha valahol gyerekeket láttam aljas módon ütlegelni és dolgoztatni--sajnos sok ilyet láttam ebben a mocskos emberi világunkban- de az ilyen gazembereket szinte ketté hasította belül a testében.. a lelkem-( mint valami lézerfényt úgy láttam a saját kezem energiáit lecsapni az ilyen gazemberekre!)

2013. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Nem különös? emberek millióárjai hisznek antik mesékbe, több ezer éve élt emberek megtapasztalásainak elmesélésében amit akkor még annyira se érthetett az illető- és születik egy ember a XX. szd.-ban és átél rengeteg csodálatos dolgot egész életében és most elmondanám hogy tudjatok sok mindenről és nekem nem hiszitek el... döbbenetes!


Ha annak idején ha csak elszóltam volna magam, hogy mire vagyok képes, és a politika tudomására jutott volna.. úgy elvittek volna a ruszkik hogy meg se álltak volna velem az első kísérleti kutató intézetükig.


Na mindegy, én elmeséltem a fontosabb dolgokat aki hiszi jó, aki nem akkor is jó- de kikérem magamnak azt, hogy valami eszementnek feltételezzetek.Jobb lenne ha logikusan gondolkodnátok egyszer...

2013. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
Hát ez az Mami, éppenséggel, hogy logika és èrtelem nincs a mondandódba. Mert a saját elbeszéléseiden kívül a mondanivalódat semmi sem támasztja alá, se cáfolhatatlan érvek, se tényszerű bizonyítékok. A vallások is ilyen hitelesnek beállított zagyvalékokkal traktálják a világot. Az lehet a baj, hogy megcsalnak az érzékeid és ebből az elméd téves következtetésekre jut, amit valóságosnak hiszel. Keress fel egy pszichiátert!
2013. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!