Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hová tűnik a szellem, a lélek?

Hová tűnik a szellem, a lélek?

Figyelt kérdés
A test megöregszik, elhasználódik, már nem, vagy csak alig funkcionál, és akkor ott van belül a még ép lélek, a test börtönébe zárva. Ép, akarna kommunikálni, tevékenykedni, de a teste már nem engedi, szépen lassan meg kell adnia magát. Ha a test már nincs többé, hová lesz az az ép lélek belőle? Mert én képtelen vagyok felfogni, hogy a test halálával ennek a szellemnek is meg kell halnia, és ő ezt végig tudja? A fizikai nemlét csak úgy magával rántja és ennyi?

2013. aug. 29. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
59%
19#! Fénysebességgel vidd innen az ostobaságod!
2013. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim válasza:
100%

Filoszmen,

te tényleg filozófiatanár vagy? Hadd hívjam föl a figyelmed a kategória címére: "ezotéria", ezen belül "reinkarnáció és karma". Nem kötelező itt válaszolgatnod, ha ilyesmiben nem hiszel. Mert lehet, hogy Platón, Kierkegaard és Wittgenstein között valahol az út porába hullott az alaptézis: a hit kérdései nem a racionalitásra tartoznak. Valamint a másik: tartsd tiszteletben embertársad világnézetét! De ha végképp a sötétség eloszlatását tűzted zászlódra, azt finomabban is lehet, kedves Nevelő!

Amúgy nem tudom, feltűnt-e, de a kérdező éppen egy számára fontos személy haldoklását kíséri. Ez a valódi tartalom, a lételméleti kérdés ennek a nagyon hangsúlyos életeseménynek kapcsán merült fel benne. Szerintem ebben az élethelyzetben még névtelenül is leginkább támogatni illik a másikat. Még akár materialista szemszögből is. Én is ezt tettem. (Mittomén hányas válasz, 2. oldal)

2013. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
Kedves Àgika! Igazad van,nem kell mindenhol tanítani. Szép napot és megértem a Kérdezőt!A valóság olykor tényleg kegyetlen és sokszor gyengék vagyunk a puszta tények feldolgozásához. Emberek vagyunk. Tényleg szép napot!
2013. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
24%

Az tudjátok, ha valaki körömszakadtáig tagadja a lélek létezését, az semmiben se különbözik a bigott vallásosoktól! Tagadni valamit amiről fogalma sincs bizonyítás nélkül, épp olyan bigottság, mint a vallásos hit.


Az élet csak azért élő és eleven, mert energiák működtetik. De nem minden energia semmisül meg a testben halállal- van energia megmaradás is.- amely felszabadul belőle!

2013. szept. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
40%

S igen nagy butaságnak tartom ha valaki bezárkózik gondolatilag. Valóban csak a jóindulat vezérel ha bármit írok, és tényleg jó ha tudjátok, hogy mi vár reátok a testhalála után. Pl ja váratlanul történne és nem tudnátok elköszönni se a szeretett embertől,-- viszont ha tisztába vagytok azzal mi történik veletek akkor, másképp élhetitek meg, még szebben és még a szeretteitekhez is közeledhettek megnyugtatóan.


Mire esküdjek nektek hogy elhiggyétek azt amit írok, de babonásak se legyetek, mert minden még a halál is a távozás is egy fantasztikus, de csak elektro-fiozikai történés, nem pedig misztikum! Ezért nem szabad eldobni az életet se, mert a fantasztikum is csak max 15 percig tart és aztán semmi!

2013. szept. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
36%

Ezt szerettem volna megértetni mindenkivel, hogy a holttá vált testből távozó lélek, nem tudja, nehezen érti, mi történik vele, nem tudja mi lesz vele, hová is sodródik s így éli meg a távozást. Akkor csak akarat nélküli lélekként halad az ismeretlen felé és ki van téve az ismeretlenség számtalan veszélyének is, ami miatt el is pusztulhat a lélek…egyszerüen az első pillanatokban leránthatja a gravitáció és elveszít vele valami fantasztikus élményt és azt az utolsó 15 percet amelyben érzékeli a maga létezését, mint valami univerzumi létező!


Volt egy video fent Nádas Pétertől amikor a klinikai halál állapotát átélte.... s most komolyan mondom az összes többi videot is átnéztem, de csak az Övé volt egyedül igaz és valódi, minden színezék és hazugság nélküli!


Megható volt számomra, ahogy szerette volna Nádas Péter elmagyarázni az akkori állapotát, a lélek érzékelését, amikor nem tudta megmondani miként is élt benne a gondolat. Mivel több éves kilépés,” gyakorlás, kell ahhoz, hogy az ember felfogni tudja, hogy az a létforma nem egyéb, mint gondolat energia rajzolta, emberi formáció amelyben, csak érzelmek és gondolatok feszülnek, de az időtlenség állapotában. Vagy is nincs múlt, nincs jövőre előre gondolás, nincs emlékezés csupán, valami tömény érzelmi-gondolati élmény. ha az utolsó gondolata nem a szerettei és nem ismeri mi fog történni a testhalál után, akkor még a szeretteire se gondol, mindent elfelejt az életét.. mindent csak ő lesz és a Tér semmi más!


DE AZT, szinte átérezni képes lesz s a maga egész Tudatlényegét. Nincs bármikor, mert nincs idő, se múlt, se jövő, csak a jelen pillanatnyi érzete. Átéli a lélek, hogy Ő Maga, a Mindenség részévé vált, Ő maga a Mindenség.


Mint amikor szembesültem az isteni Jelenésekkel, azt éreztem, hogy Egy vagyok Velük.Mert azok se voltak mások CSAK ENERGIÁK!!


De mivel Nádas Péternek az első elszakadása volt a testtől, azt sem fogta fel, hogy a pillanat tört része alatt közlekedett, a fénysebességgel.!!!!! S az, amit barlangnak ítélt, ha felfogta volna, akkor tovább lép” és megláthatta volna, hogy az a földkérgen egy repedés, ahol elindult tulajdonképpen az Utolsó-útra, megközelítőleg fénysebességgel. Aki ennél lassabban halad, az alagútként éli meg,( ez igaz szokott lenni az elmesélésekben) aki ennél is lassabban, mint én tettem, mert látni akartam, bizony már a lávát voltam képes meglátni.. Aki pedig ennél is lassabban halad, mert túl sok a hazugság és letakart bűn a lélek szálán,vagy torzult durva akkor bizony valószínűleg megsemmisül.


A lélek energia még hozzá elektronok és fotonok alkotják. Amíg élő aranysárga a halál után, valószínűleg kifehéredik.


Ha elhiszitek nektek lesz jó egyszer... ha nem hiszitek, nem tud érdekelni! Ahhoz nincs közöm.

2013. szept. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:

szia.


Ha nem haragszol meg, nem akarok magyarázatadásba belemenni. Idelinkelek neked egy kérdést, amit még 3,5 éve tettem fel itt. Olvasd el az utolsó választ, és a 11. válaszadó által ajánlott könyvet, s hogy ez a 11. válaszoló szavaival éljek, ne ítéld el a címe alapján, hanem olvasd el az elejétől a végéig...persze ha tényleg válaszokat szeretnél kapni arra, hogy "hová tűnik a lélek/szellem?"

Egy dolgot mondanék csak így előre:

A lélek/szellem, persze definíciótól függően nem tűnik sehova. A lélek/szellem, amit inkább elmének mondanék egy olyan aspektussal is rendelkezik, ami középpont és határok nélküli, változatlan, mindent felölelő, nem keletkező, nem pusztuló...ez az ember igazi énje. Szóval az emberi elme közel sem az, amit most az emberiség hisz róla, és az anyagi világ sem az, aminek első ízben látszik.


üdv és sok sikert

28/F

LastOne.Left

2013. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem, majd a link is ideér valamikor...
2013. szept. 12. 00:54
 29/62 anonim ***** válasza:

Áhh bocs.


Pedig ctrl c, ctrl v ztem, lehet ezek szerint sikertelenül. kösz, hogy szóltál, s még egyszer elnézést.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

#24-25-26, mami (tudom, hogy te vagy az, hiába rejted a neved):


>Tagadni valamit amiről fogalma sincs bizonyítás nélkül, épp olyan bigottság, mint a vallásos hit.

Csakhogy nem erről van szó. A lélek nem egy kimutatható, leírható, mérhető dolog, amit tagadni lehetne. Senki nem tudja, mi az a lélek, senki nem látta, senkinek sincs még tippje sem, hogy pontosan hogy működik. A lélek létezését nem tagadjuk, hanem egyszerűen nincs okunk feltételezni, hogy van (mármint annak, aki logikusan gondolkodik, persze).


>Az élet csak azért élő és eleven, mert energiák működtetik

Ez amennyire igaz, annyira üres. Semmit sem jelent.


>igen nagy butaságnak tartom ha valaki bezárkózik gondolatilag

Én meg igen nagy iróniának tartom, hogy pont te mondod ezt másnak.


>de csak az Övé volt egyedül igaz és valódi

Attól még, hogy te elhiszed, nem lesz igaz vagy hamis valami.


>az a létforma nem egyéb, mint gondolat energia rajzolta, emberi formáció amelyben, csak érzelmek és gondolatok feszülnek, de az időtlenség állapotában

>csak ő lesz és a Tér semmi más

>átérezni képes lesz s a maga egész Tudatlényegét

>Ő Maga, a Mindenség részévé vált, Ő maga a Mindenség

>Mert azok se voltak mások CSAK ENERGIÁK!!

>a pillanat tört része alatt közlekedett, a fénysebességgel.!!!!!

>az a földkérgen egy repedés, ahol elindult tulajdonképpen az Utolsó-útra

>A lélek energia még hozzá elektronok és fotonok alkotják


Ez mind-mind összefüggéstelen, önellentmondó, valódi jelentés nélküli, semmitmondó hülyeség. Mami, ha tényleg annyira jóindulatú vagy, mint amennyire állítod, akkor tedd meg azt jóindulatból, hogy megtartod magadnak a zavart gondolataidat, mert azok számára, akik naivságuk és/vagy tudatlanságuk miatt túlságosan fogékonyak a misztikus hülyeségekre, kifejezetten káros, amiket írsz. Nem beszélve arról, hogy csak úgy simán is bosszantó és agyzsibbasztó ez a rengeteg fas­zág. Menj szépen vissza a kis blogodra.

2013. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!