Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hová tűnik a szellem, a lélek?

Hová tűnik a szellem, a lélek?

Figyelt kérdés
A test megöregszik, elhasználódik, már nem, vagy csak alig funkcionál, és akkor ott van belül a még ép lélek, a test börtönébe zárva. Ép, akarna kommunikálni, tevékenykedni, de a teste már nem engedi, szépen lassan meg kell adnia magát. Ha a test már nincs többé, hová lesz az az ép lélek belőle? Mert én képtelen vagyok felfogni, hogy a test halálával ennek a szellemnek is meg kell halnia, és ő ezt végig tudja? A fizikai nemlét csak úgy magával rántja és ennyi?

2013. aug. 29. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
71%
Hát, sajna ez van. De ha nem tetszik, válassz egy neked tetsző vallást, és akkor lehetnek illúzióid. Csak választanod kell a kék és a piros tabletta között. :D
2013. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
75%
Nincs sem lélek,sem szellem,csak tudat,ami a testtel öregszik;gyengülő memória,széteső koncentráció,folyamaosan pusztuló agysejtek...sajna ez van,ez az élet. Tényleg ne akarj illúziókba menekülni,inkább ismerd meg önmagad képességeit,affinitásaidat,korlátaidat...hozd ki magadból a legtöbbet,hgy elmondhasd,éltél és nemcsak léteztél.
2013. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
81%
A szellemnek nem kell meghalnia... és nem olyan nagy áldozat neki visszatérni oda, ahova jött. :D Hiszen ahhoz képest a Föld csak egy lecke, akadály, vagy hívd, ahogy akarod. Persze kérdés az, hogy ki mennyire hisz benne, ezért nem is írnék többet. :)
2013. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
37%
A hármas válaszoló jobban érzi magát az illúziók világában. Kérdező, rajtad múlik, hogy te mit választasz.
2013. aug. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

1 és 4, gondolom, te ugyanaz vagy. Nem illúziókat akarok kergetni, hanem meg akarom érteni a folyamatot a-tól z-ig, ehhez édeskevés az a magyarázatod, hogy "ez van". Akármelyik elgondolásról is, de valamicskét bővebb filozófiát vártam, várok. Nem a vallások érdekelnek, nem vonzanak különösebben.

Kettes mondjuk elég jól megközelítette szerintem a kérdést, meg azt is tudom, hogy nem biztos, hogy a megfelelő kategóriába írtam.

És most nem magam miatt gondolkodtam el a kérdésen, hanem sajnos nagyon is aktuális okból, amit nem akarok itt részletezni, de nagyjából úgyis mindenki be tudja lőni, milyen helyzetben ötlik ez fel az emberben.

Szóval mi a tudat, és mi van akkor, ha egyáltalán nem úgy épül le, mint a test? Amúgy tök mindegy, hogy hívjuk, lélek, vagy tudat, szerintem. Segít jobban megérteni, hová lesz, ha tudjuk, miből van?

2013. aug. 29. 23:59
 6/62 anonim ***** válasza:
46%
Itt 1+4-es. Most komolyan egy hosszas filozófiai vagy tudományos értekezést szeretnél itt olvasni a témában? Az orvostudomány relatíve jól érti (értsd: valamennyire érti) a "lélek" = tudat működését (magyarul az agy, és az ott lejátszódó folyamatok menetét). És bizony, a tudat sajnos ennyi, ha az agyi folyamatok leállnak, akkor annyi a "léleknek" is. Ez ilyen egyszerű és csúnya dolog. Viszont ez az élet rendje.
2013. aug. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és kettes ugyanazt írta, mint én, csak más szavakkal. :)
2013. aug. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
72%
Ez így igaz. 1-4-essel értek egyet. Annyit tehetsz,hogy tartalmassá teszed az életedet,szereted a szüleidet,családtagjaidat,kutyádat,macskádat,nem cigizel,sokat sportolsz,olvasol,aki meg beszól szájbavered. De azért nem árt ha beiratkozol egy karatetanfolyamra. Sok sikert és sok gondolkodnivalót kívánok.
2013. aug. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Nem magam miatt tettem fel a kérdést, de úgy látszik, amit nem akartok, nem olvassátok el.

Na mindegy, tényleg ne is menjünk bele, ilyen általános frázisokat én is tudok bárhol puffogtatni. Nem tudományos értekezést vártam, de azért valamivel többet.

Remélem, valaki legalább az illúzióit kifejti.

Köszi a válaszokat..

2013. aug. 30. 02:23
 10/62 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező, legközelebb válaszolj magadnak, akkor talán megfelelő válaszokat kapsz.
2013. aug. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!