Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hová tűnik a szellem, a lélek?

Hová tűnik a szellem, a lélek?

Figyelt kérdés
A test megöregszik, elhasználódik, már nem, vagy csak alig funkcionál, és akkor ott van belül a még ép lélek, a test börtönébe zárva. Ép, akarna kommunikálni, tevékenykedni, de a teste már nem engedi, szépen lassan meg kell adnia magát. Ha a test már nincs többé, hová lesz az az ép lélek belőle? Mert én képtelen vagyok felfogni, hogy a test halálával ennek a szellemnek is meg kell halnia, és ő ezt végig tudja? A fizikai nemlét csak úgy magával rántja és ennyi?

2013. aug. 29. 22:56
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

38-40, mami:


Ejjaj, megint ez a butaság... Én értem, hogy te (állításod szerint) a misztikus hülyeségek és a vallás ellen vagy, de helyette még sokkal értelmetlenebb, misztikusabb, zagyvább és ostobább dolgokat képviselsz.

És nem azért mondom, hogy hülyeséget beszélsz, mert én a vallást, reinkarnációt vagy bármi mást hirdetek, hanem egyszerűen azért, mert hülyeségeket beszélsz.

2013. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim válasza:
59%

Te viszont minden oldalról körbejárván Mami eszmefuttatását, érvet érvre halmozol, végül alaposan megindokolod az álláspontodat. Ezért kell hát neked hinni.

Édesek vagytok a hitvitátokkal.

2013. szept. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Ági: jogos, amit írsz, de nem egészen ez a helyzet, eszem ágában sincs hitvitázni, érvelni meg mégkevésbé, amikor mamiról van szó. Régóta ismerem és jó pár levelet is váltottam vele, megpróbáltam rájönni, hogy mi megy a fejében, megpróbáltam zöldágra vergődni vele, de nem találtam mást, mint mérhetetlen sötétséget.

Továbbra is remélem, hogy valójában csak egy túl sok szabadidővel rendelkező troll, mert visszautasítom, hogy ilyen ember valóban létezik.

2013. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
Ja, és persze ha nem hiszel nekem, próbálj meg egyszer vitázni vagy érvelni vele, és meglátod, miről beszélek :D
2013. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:

Igy igaz Ági ahogy Te leírtad a 43/ rendszeresen


CSAK!! "körbejárja minden oldalról" azt amit leírtam, de még nem tapasztaltam, hogy el is gondolkodott volna rajta...különösebben nem érdekel.


Amit leírtam az megtapasztalásokból származik, arról nem tehetek hogy sokan egy inglis" nevű amerikai baromnak inkább hisznek, vagy épp a ó-kori még kevés értéssel rendelkező megállapításaiban- amit a vallások kerek egésszé fogalmaztak és terjesztenek minimum 200 féle változatban.


Vagy épp a tudományok előtt esik hasra-- aminek a működése, becsületessége, igazsága sajnos több tekintetben megkérdőjelezhető. Elég öreg vagyok ahhoz,tehát volt időm észre venni, olvasni, hallani a piszkos korrupt machinációikról és felelőtlenül már-már istennek hiszik szinte magukat, egy-egy vonalon.


S tisztázzunk valamit nem azért ülök ide mert semmi dolgom, mert két unokámat nevelem 10 éve-- szóval van elég dolgom a koromhoz képest... ide csak pihenni szoktam leülni, vagy épp a babonaságot törölgetem a fiatalok fejéből ha lehetséges, mert az utóbbi időben borzalmas ahogy terjed és amennyi értelmetlen öngyilkosság történik az országban-- mert hisznek valami örültségékben-- angyalok fénylények mennyország, reinkarnáció és feltámadás... és sorolhatnám a mostani ezo baromságokat a jóslásoktól a távgyógyításokig...


Borzalmas miket írnak össze a közösségi oldalakon és főleg mit hazudoznak össze a gyanútlan, csak kérdezőnek.

2013. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 openyoureye ***** válasza:
100%

Épp csak bepillantottam a válaszokba, de mikor mami-ról kezdtetek el vitázni felállt a hátamon is a szőr.


A 43-as kommentelő valóban igazat ír. Nekem is volt már nem egy nézeteltérésem mamival és hogy is fogalmazzak, hogy ne sértsem meg... Nem ezen a világon él, de talán még nem is ebben a galaxisban. Komolyan. Csak kérdezd meg, hol található a blogja és olvass bele. Én nem a levegőbe beszélek, mert én igenis megtettem, tényleg megpróbáltam kihámozni, hogy mit is szeretne mondani. De minél többet olvastam, annál jobban belegabalyodtam valami rettentően kusza és érthetetlen zagyvaságba, aminek a végén nem hogy világossá vált volna valami is, hanem tényleg csak úgy néz maga elé az ember és azt kérdi: MOS MI VAN??? Esküszöm, egy próbát megér, csak hogy átéld te is ezt az élményt.


43-nak pedig üzenem: Nem, nem egy troll. Valóban egy idős, nyugdíjas nénike írogat. Én már találkoztam vele más fórumon is ahol még fényképet is láttam róla!!:)

Nem is gondolná az ember, hogy ilyen is létezik. Egy teljesen átlagos nyugdíjasnak néz ki! :)

2013. szept. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:

Igazad van openyoureye valószínűleg, hogy egy nagyon nehéz a tartalma, kettő hogy még nehezebb volt megfogalmazni, három különösen, hogy ne tiporjak bele az ált. hitvilágokba való HITbe annyira, amibe nagyon sok ember kapaszkodik. Tudniillik én materialista vagyok és nem vallásos.


Aztán az is igaz, hogy tartozom a kijavításokkal, tudniillik ha megnézitek a dátumokat, szinte egy-szuszra írtam, tekintettel arra, hogy akkor még azt jósolták az orvosok nekem hogy mivel nem engedtem semmi beavatkozást az infarktus miatt tönkre ment szívemnél, így nem élem meg a következő évet se-- ha engedtem volna akkor 25% esélyem lett volna a megélni.


Na ezért írtam szinte egy szúszra és mindig sietve amikor ideültem pihenni, mert azért elláttam a családomat főztem, takarítottam és vártam őket haza a suliból, vagy épp éjjel írtam, mert nem voltam jól és majréztam elaludni.


De nem olyan könnyű ám megfogalmazni olyasmit amit előttem senki nem fogalmazott meg őszintén csak meséket kreáltak valamiről amit nem is tapasztaltak meg-- mint ahogy manapság is túl sokan írna olyasmit ami nem igaz.


Tudod openyoureye ez a két blog nem esti mese ami elringat, hanem nagyon nehéz tartalma van amit csak odafigyelve elgondolkodva lehet megérteni-- ez inkább már fizika,- elektro-fizika, - geológia, és biológia.


Igaz a blogban én is leírtam azokat a fogalmakat amit mindenki ismer Isten és lélek fogalmakat, mert ha nem is vagyok vallásos, ezek viszont fantasztikusak és elképesztően csodálatos lét-elemei az életünknek.Még ha személy szerint én, csak energiáknak nevezném ezeket.


De mivel még hazánkban is több a hívő mint az ateista vagy materialista, némi kritikával, de hagytam egy kis misztikusságot is benne. Hisz lényegében tényleg fantasztikus energetikai létezések!

2013. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

openyoureye képzeld magad az én helyzetembe. Van egy -szinte elképzelni is nehéz- képességed gyermekkortól kezdve, amit gyermekként játéknak veszel érdekességnek, aztán ahogy nősz és több eszed van, félsz ettől a csodától, mert nem érted mit élsz át. Közben gyűlnek a meg tapasztalásaid és Te senkivel nem beszélheted meg, senkit nem kérdezhetsz, senkitől nem kérhetsz segítséget, mert hallgatnod muszáj róla.


mikor már a frász kerülget, mert nem vagy ura a megélt és megtörtént fura cselekedeteidnek, akkor bégig olvasol egy könyvtárat megveszel egy rahedli könyvet, azt is végig nyálazva-- de semmi kézzel fogható magyarázatot nem találsz sehol csak misztikusi utalásokra vagy kemény fizikai megállapításokba ami nem utal rá-- miközben heti!! 3x-4x eltűnsz a fenébe a testedből és annyit már kihámoztál mindenből, hogy e miatt bármikor elpatkolhatsz! Nem tudod mi okból csak egyszerűen érzed tudod, de senkivel nem beszélheted meg, se a félelmeidet se azt a rengeteg átélt valamit" csak gyűlik a memóriádba és gyűlik hogy olykor fuldokolsz a sok sok gondolattól.Aztán elkezded még is leírni... mi történik?


Átélsz valamit egy reggel, amit félelmedben el is árulsz valakinek- de csak a felébredés álommaradványnak ítéli. függetlenül attól hogy attól kezdve lebénultam és megvakultam! De alkalomszerűen. Ha ágyban voltam vagy ültem mozgott a lábam, ha el akartam indulni, megbénultam.

Mindent láttam, de ha tollat vettem a kezembe megvakultam!


egy évig kínlódott velem reménytelenül egy nagyon jó orvos. Csak annyit ért el hogy elindultam, de valahol mindig leálltam ha valami célom volt és nem mozdult a lábam.


aztán meguntam, berágtam Felrúgtam az addigi életemet, elváltam, ott hagytam a jó fizető állásomat csak azért hogy más oldalról ismerjem meg az emberi testet, hogy fura képességemre rájöjjek.Nem különös? Attól kezdve nem álltam meg és nem vakultam meg! Újra tanultam, kevés pénzért dolgoztam, mint tanuló.Akkor még csak 29 éves voltam. De azok a titkolt dolgaim változatlanul megvoltak csak épp egyre több lett és egyre bővült a kilépéseim" oka!

Mikor már mindent megértettem akkor már intenzív nővérként dolgoztam.


De beszélni senkivel nem tudtam a dolgaimról se pedig leírni. CSAK gyűlt mint emlékek gondolatai.


S egy életen át összegyűjtött, soha ki nem mondhatott"le nem írt emléket, és annak megállapításait, nagyon de nagyon nehéz egyszerre leírni és megfogalmazni-- nekem nem volt ehhez korrektori segítségem, csak egyszerűen kiömlött, belőlem.

2013. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

S ne haragudj kérdező, hogy itt oda-vissza válaszoltam másoknak.


Ugyan akkor nyugodj meg, én aki bégig néztem nagyon sok halált és gondoztam és közeben érzékeltem, nagyon sok komában fekvő beteget. Csak azt tudom írni, hogy az élet nem a semmi-felé irányuló lét, ahogy az orvostudomány jelenpillanatban hiszi, hanem igen is van benne lélek pont akkora mint maga a test, csak nem testféleség hanem csak tudatos, látni, hallani, érezni, gondolkodni képes energia szálrendszer amely a test halálakor amikor energetikailag legyengül a test,-elhagyni képes azt, és megtér aföldi nagy energiához azzal eggyé válva ő maga is hatalmassá és erőssé válik-- de attól tartok, megszűnik egyes ÉN lenni, mert egy Globális tudat-energiának részévé válik.


az embernek mindig voltak jó megérzései azt hiszem ezt is a lelkének nyitottsága idézheti elő. S ilyen a feltámadás vagy az újra-leszületés víziója is!


Csak épp abban tévedtek, hogy itt a Földön, ez SOHA nem valósulhat meg!


Ha egyszer a Föld kiég megszűnik élő" bolygó lenni, akkor valószínűleg a Fehér energia kiszakad belőle és valahol, a galaxisunkban vagy máshol újra Teremti magát az élet.


De az, amit itt él az egyszeri és megismételhetetlen!-- VIGYÁZZ REÁ!

2013. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

Ja és 41/ amit írtam, majd egyszer eszedbe jut, HA ott lesz a Te időd.


Régebben bevallottam a fiamnak a furcsa dolgaimat ő pszichiáter volt kint élt Kanadában régóta, - szó szerint kiröhögött de még volt ennél rosszabb is amit tett- szóval nagyon megbántott. Tavaly februárban halt meg, de a gazdag ír felesége nem értesített.


S én még is tudom-- mert a fiam itt volt pár pillanatig, megfogta a vállam érezhetően, kedves fogás volt, az egész kezet érzékeltem a bal vállamon!

Vagy is elköszönt és azt hiszem, a bocsánatomat is várhatta...


Két ember volt életemben akiket nagyon szerettem és mind kettő nagyon csúnyán viselkedett... eltelt egy év mire az itthonit felmertem hívni--Örültem hogy Ő élt, de bántott hogy akkor a fiam lehet az, aki viszont meghalt tavaly.


Ha valaki ismeri mind azt amit elmeséltem,és megérti, akkor ha valami miatt el kell távoznia" és nem volt módjában elköszönni,vagy bocsánatot kérni, akkor még halála után is megteheti.S nyugodtabban eltávozhat.


De van egy másik előnye is hogy érteni fogja azt a pár percet is, ami még az ővé maradt, és még nagyobb kíváncsisággal és csodálattal fog körülnézni, nem pedig céltalanul és csak döbbenten.

2013. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!