Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A koraszülöttség illetve...

A koraszülöttség illetve szívbetegség milyen előző életben elkövetett tett visszahatása lehet?

Figyelt kérdés

Azok, akik hisznek a karma törvényében és a reinkarnációban, azt mondják, hogy az, ha valaki betegen születik, az az előző életeikben elkövetett tettük miatt történik.


Ezek alapján hogyan tudhatjuk meg hogy a koraszülöttség és a szívbetegség milyen korábbi tettnek a visszahatása?


Csak azok válasza érdekel, akik hisznek a karmában, reinkarnációban.


2011. máj. 9. 17:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%

Én inkább hibáztatom az anyát, a koraszülöttség Feldmár szerint annyi, mint nem szerettünk "úszni anyánk lelkében(mert az stresszes, önző, ideges,stb)" és mihamarabb szabadulni akartunk...


Szívbetegségre nem tudok mit írni...

2011. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Valóban igaz lehet az is, amit Te írsz, kedves első válaszadó. Ugyanakkor ne feledjük el, hogy a szüleinket stb. mi magunk választjuk meg leszületésünk előtt.

Köszönöm a válaszodat.

Várok további válaszokat is! :)

2011. máj. 9. 18:08
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

" ne feledjük el, hogy a szüleinket stb. mi magunk választjuk meg leszületésünk előtt. "


???

2011. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen. Mi "választjuk" ki, mert tetteinknek és fejlődésünknek megfelelő környezetbe, emberek közösségébe születünk le.

Vagy véletlen az, hogy ki mikor hova hogyan születik le?

Persze ezzel lehet vitatkozni, amennyiben _nem hiszel_ a karmában, reinkarnációban.

2011. máj. 9. 18:46
 5/25 anonim ***** válasza:
56%

ennek nem sok értelmét látom.

eleve miért vagy benne biztos hogy reinkarnálódsz? szerintem ez is ostobaság. akár csak a karma...

amúgy meg ki akarna pl Afrikába születni?:D

2011. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

ma 18:56-kor író!


Tudod, semmi sem kötelező, így az a hit sem.

Nem véletlen írtam a kérdésemben azt is, hogy főként olyanok válaszát várom, akik hisznek ebben, ebben hisznek.

2011. máj. 9. 18:58
 7/25 anonim válasza:
Én valamennyire hiszek a karmában,de ez szerintem nem igaz,hogy mi válasszuk a szüleinket,mert akkor senki se választana mondjuk olyan szülőt aki veri,alkoholista,roszz szülő stb. igazából én nem tudom,hogy mit gondoljak.Szerintem a gyerekek(vagy magzatok még csak) mindannyian semlegesek.Úgy értem nincsenek még tulajdonságaik (kedves,bunkó,megértő stb.)ez a szülőn múlik,hogy hogy neveli fel a gyereket.Nézzétek csak meg.Ha valakinek bunkók a szülei,akkor a gyerek is általában bunkó.Bár ez nem mindenkivel van így.
2011. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha a karmikus hitrendszer felöl közelítünk, akkor valóban le van írva a védákban, hogy mi választjuk ki a szüleinket, akár valaki ökörségnek tartja ezt, akár nem.


De! Hol van az leírva, hogy egy milliárdos családba születve neked egyenes az utad a jó, és gondtalan élet felé? Én személyesen is ismerek olyan dúsgazdag embereket akiknek a gyerekük drogfüggőségben szenvedett, majd meg is halt emiatt, ezzel szenvedést okozva.

Másik oldalról pedig arra is van példa, hogy a nincstelenségből kitörjön valaki, vagy megtalálja a boldogságot a nem anyagi dolgokban.


Az élete senkinek sem a szüleié, azaz TE magad alakítod a sorsod. Ha a karmád olyan, akkor ez könnyebb, ha olyan nehezebb, de a karmikus törvények szerint fognak történni a dolgok, és higyjétek el nagyon sok boldog ember él pl Indiában is, és nagyon sok boldogtalan New York csillogásában. A boldogság nem az anyagiakon múlik, csak ezt itt a fogyasztó társadalmunkban nehezen látjuk.. Sajnos.

2011. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Digo!


Köszi a válaszodat!!! Igen, a Védákban van leírva.


-----


De ne nagyon térjünk már el a kérdésem tárgyától - ez azoknak szól, akik más részletkérdést kezdtek el boncolgatni...


Tehát az eredeti kérdés az, hogy a koraszülöttség és a szívbetegség milyen korábbi tett visszahatása lehet?


Van esetleg valahol egy "összefoglaló", ahol le vannak írva az ilyesmik?

2011. máj. 9. 20:31
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt elég nehéz megmondani,hogy ha én pl állatokat kínzok, akkor azért ilyen, vagy olyan betegségem lesz a következő életemben.

Biztos hogy vissza fog hatni, de hogy milyen formában, azt nem hiszem hogy előre meg lehet mondani.

A példámnál maradva az igazságos az lenne, ha ilyen tettek után (állatkínzásnál maradva) leszületne valaki macskaként párszor, és állatkínzók vennék kezelésbe.

Ezután lenne benne egy kevés empátia az állatok iránt, hiszen állatként élte meg a szenvedést, és ha nincsenek is konkrét emlékei erről, a tudatalattija nem felejtette el, így az állatokkal szembeni empátia máris része a további életének.

2011. máj. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!