Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azért vagyok ennyire tiszta...

Azért vagyok ennyire tiszta lélek, mert ez az első leszületésem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 11:55
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
38%
Háh, méghogy csak 1× születünk le. Te bolond vagy. Addig születsz le, míg meg nem tanulod azt a leckét, amiért ide jöttél. Utána más bolygókon reinkarnálódsz.
2011. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

"Csak nézz körbe és látni fogod, hogy az ezotériával foglalkozók száma fordított arányban van a gyakorlati tudással, végzettséggel és az életben elért eredményekkel rendelkező emberekkel."

Hm. Szóval ezt azért túlzásnak tartom. A summás vélemények fölényesen nagy tudásra, vagy neadjisten hebehurgya és felületes ítéletalkotásra utalnak. A (feltehetően) nagytudású és tájékozott valamint evilágban felettébb sikeres és magas végzettségű szerző figyelmébe ajánlom egy "ezotériával foglalkozó" mellesleg milliomos vállalkozó honlapját:


[link]


Ami a híres Ritman gyűjtemény, az ezoterikus és gnosztikus irodalom talán legnagyobb kincsesháza, ugye még nem is hallottál róla? Hogyan tudsz ítélkezni valamiről, amit szinte egyáltalán nem ismersz? Van erről egyáltalán valami tárgyi tudásod? Azonkívül hogy hallottál valamit harangozni pár bunkó kristálynéző cigányasszonyról?


Szóval, kedves barátom, "ha nem beszélsz arabusul, ne beszélj arabusul"...

2011. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

Legyen. Bár íme pár példa


"Sejtlátás" szuper DNS-es kiválasztottal:

[link] (második bekezdés)


A kivételezettek: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__1..


Az adománygyűjtők:

[link]


És a gyógyítók:

[link]


Persze vannak még sokan, akik különböző anyagok rezgéseivel és általuk mért energiákkal foglalkoznak, de valahogy általános iskolában nem tanítottak minket a jade kövek gyógyító rezgéseiről.

2011. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim válasza:

Sziasztok!


Én nem szeretnék állást foglalni egyik vagy másik fél mellett, régebben engem is érdekelt ez a téma, ajánlom Dr Michael Newton könyveinek elolvasását (Lelkünk útja 1, 2, 3, 4) szerintem többé kevésbé meggyőző, mivel egy úgynevezett regressziós hipnózist alkalmaz, amivel egy olyan szintre viszi le az elmédet (orvosilag is alá van támasztva), amivel kis kori rég elfeledett dolgokat újra átélhetsz, megélhetsz.

Ezt alkalmazva egyre visszább meg a "múltban" egészen a születésig, halálig, majd az előző élet/be/ekbe.


Most nyilván ezt az egész reinkarnációs dolgot sokféle szempontból lehet nézni, akár vallási oldalról is.

Én azt vettem észre, hogy általában summa szummárum a vallások zöme arról szól, hogy próbálj minél "jobb" értem ez alatt az önzetlen, segítőkészséget, stb... életet élni, amivel hozzájárulsz a "lélekfejlődéshez".


Visszatérve a lelked fejlettségéhez:

Michael Newton azt írja a könyveiben, hogy általában azok szoktak a legnagyobbat koppanni akik kb. olyanok mint te.

Értem ezalatt, hogy nagyon biztosak, hogy ők márpedig tuti nagyon fejlett lelkek, mert érzik, blablabla...

Előfordulhat, hogy bejön, de ritkán.

A lélek fejlettségénél is megkülönböztet vagy 4-5 szintet, szóval ezt sem lehet kijelenteni, úgy mint fekete vagy fehér.

És természetesen elég naiv jellemre (szándékosan nem a lélek szót használtam) vall kijelenteni azt, hogy fejlett lélek vagyok.

Hidd el, igazán ezt az egész "hú de rendes ember vagyok" megállapításodat lehet, hogy átformálná az, ha például New York-ba születtél volna 1-2 húzósabb városrészbe és abból tudnád eltartani a családodat, hogy heroint meg narkót adsz el másoknak, evvel gyakorlatilag ölnéd meg az embereket.

Ugye ugye?

Nem beszélve az élet még rengeteg szituációt hozhat amivel gyökeresen megváltoztathatja az önértékelésedet.


Remélem nem időpocsékolás volt amit írtam, hátha tudtam valakinek ezzel kapcsolatban segíteni.


Én elzárkózom az e fajta dolgoktól, nem állítom azt, hogy hiszek a reinkarnációban, de objektíven nézve szerintem ez a regressziós dolog a legvalósághűbb.


Üdv: István

2011. márc. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért hiszed magadat tiszta léleknek. Hoztál magaddal egy természetet. Az tévhit, hogy minden gyerek tiszta lélekkel születik. Már láttam csecsemőt tiszta méreggel sírni, bár nem volt semmi baja, de azt követelte, hogy foglalkozzanak vele. Tiszta lélek? nem egy méreg zsák.

Vannak ciklikus reinkarnációk, amikor pihenő időt tölti a lélek. Nem kap nehéz feladatokat, sült galamb a szájába repül. Nincs konfliktus csak lassan folydogál az élete. Ekkor azt mondják, hogy csendesen él, és nagyon szerény tiszta lélek

2011. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

De hogyan kell ezt elképzelni, szándékosan az összes létező bűnre való hajlammal, gonozsággal miegyébb küldik le az új lelkeket, vagy az élet hozza ki belőlük? Alapból nem lehet bűnös a lélek, hisz a nevelés is pont véletlenül erre lett kitalálva, a rosszat is ennyi erővel épp a környezet hozhatja elő belőlünk.

(Szálljunk már le rólam, köszönöm:D)

2011. márc. 31. 17:11
 37/49 anonim ***** válasza:
Horoszkópja megmutatja, hogy valaki milyen feladattal és milyen hibával születik
2011. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
min kell dolgoznia, milyen buktatókat hoz elé a sors, és hol kell erőlködnie, és hol kell visszahúzódni
2011. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:

Egy ember sem mondhatja azt, hogy jobb bárkinél is...

Honnan veszitek azt, hogy mi számít jónak?

Aki a nagy átlagnál jobbnak tartja magát az egoista.

Egy tiszta lelkű ember nem gondolkodik ilyeneken, hogy kitől jobb.

2011. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megint a kérdésre válaszoltok, kedves mindenkinél okosabb válaszadók!:/
2011. márc. 31. 19:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!