Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azért vagyok ennyire tiszta...

Azért vagyok ennyire tiszta lélek, mert ez az első leszületésem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 11:55
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
76%
Mit értesz tiszta lélek alatt? Perwollal mosod vagy mi ?
2011. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
44%
ez az első születésed, de az utolsó is egyben. mindenki egyszer születik csak meg...hogy tiszta lélek vagy-e azt nem tudom, nem ismerlek, csak remélni tudom, hogy becsületes ember vagy.
2011. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
62%
nincs olyan ember aki életében egyszer sem hazudott, veszekedett, csinált rosszat! ennyi...
2011. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Örülnék egy szakértői válasznak is!

Köszi, hogy megosztottátok velem a mégoly szubjektív, de saját véleményeteket!

2011. márc. 26. 12:39
 5/49 anonim ***** válasza:
79%
Én is szeretném megkérdezni, hogy mit értesz pontosan "tiszta lélek" alatt! Ha adnál magadról egy kis "személyleírást", az sokat segítene és talán javítana a válaszok színvonalán is :)
2011. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Igen, Perwollal mosva:/ Most nem is az a lényeg, hanem, hogy van-e összefüggés, vagy nincs.
2011. márc. 26. 12:55
 7/49 anonim ***** válasza:
90%

Minden Lélek a tisztán születik le. Az is marad. :) A félelem, a szégyen érzése, harag, düh, agresszió, bűntudat van arra hatással, hogy úgymond "mocskosnak" érezze valaki magát lelkileg. Ezeken át kell egyszerűen lépni, a múltbéli történéseken, tetteinken és szeretettel, megbocsátóan nézni önmagunkra. :)

"Ha az indulat

Néha elragad

Hát ne feledd,

Hogy gyenge vagy.."

/Ákos/

Bár a gyengével nem értek egyet. Inkább azzal, hogy még van tanulni való önuralom terén. Szeretném figyelmedbe ajánlani Buddha tanításait. Sok okos, hasznos dolgot tudnál belőle tanulni, ami hasznodra válhat az úgynevezett megvilágosodás felé. :)

Szép Életet Neked! :)

2011. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

Mindenki ártatlan báránykának születik. Aztán ahogy telnek az évek (iskola, munkahely, család, egyéb közösségek) nem biztos, hogy mindig, minden percben sikerül "tökéletes"-nek lennünk. Abban a percben elveszett a tisztaságunk. Pl. 3 éves korodban elkezdtél hisztizni, mert nem kaptad meg a pöttyös labdát.


A "tiszta lélek" fogalma az én ismereteim szerint valahol ott kezdődik, hogy egy ember mindig tudja, mi helyes cselekedet, hozzá-állás, mikor mit kell tenni, mit hogyan kell elfogadni, vagy változtatni. Mindig észreveszi, hol, kinek, mikor, miben tud és kell segíteni, és meg is teszi.

Mindig tisztában van nemcsak a saját értékeivel, de a saját gyarlóságával is. És éppen ezért, mielőtt kijelenti magáról, hogy ő "tiszta lélek", mélyen a saját lelkébe néz. Ezek után az okosok inkább mélyen hallgatnak, nehogy valaki a szemükbe mondja, hogy mikor, miben nem cselekedtek helyesen. Megvárják, amíg mások mondják ezt róluk.


Amikor egy lélek "már" valóban tiszta, akkor az azt jelenti: többször nem szükséges leszületnie, tehát amelyiket éppen éli, az nem az első, hanem az utolsó. Amennyiben úgy dönt.

2011. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
67%
Nem az első... a multkor is éppen ezt kérdezted. 1864-ben. Tőlem.
2011. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
76%

Én is olyan vagyok, mint te, kérdező.

Szerintem éppen, hogy fejlettebb a lélek. :)

2011. márc. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!