Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Azért vagyok ennyire tiszta...

Azért vagyok ennyire tiszta lélek, mert ez az első leszületésem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 11:55
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
82%
a reinkarnációs hitrendszer erről úgy nyilatkozik, hogy az első életét élő személy még gyenge, tanulatlan, messze a teózistól, így rengeteg hibát elkövet, és folyamatos fejlődés útján jut majd el addig, hogy ( amint írtad) tiszta lélek legyen.
2011. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó válasz mondja a legtöbbet. Tisztának születünk, majd életeink során végül újra tiszták leszünk. Csak a új lélek még nincs felkészülve rá, hogy bemocskolódik, majd megtanul ezzel együtt tisztán élni?
2011. márc. 26. 13:47
 13/49 anonim ***** válasza:
37%
jó egoista lehetsz akkor! (ennyire tiszta lélek)
2011. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
52%
Ezen már én is rengeteget agyaltam, mert én is ezt érzem saját magammal kapcsolatban (24F), sokszor értetlenül állok olyan dolgok előtt, mint pl gyilkosság, rablás, lopás stb, vagy csak egyszerűen a másik fél direkt megbántása, és gondolkozom, hogy az emberek miért tesznek ilyet? Hogy lehetnek ennyire fejletlenek? Én soha nem tennék ilyet senkivel, mert nekem is rossz lenne. Soha nem teszek másnak direkt rosszat, ha rosszat teszek és elvárható a bocsánatkérés, akkor bocsánatot kérek, de van hogy nem, hanem az adott emberkével megpróbálom megbeszélni, mit miért tettem. Egyik ismerősöm is mondta, h fejlett vagyok belsőleg, és szerintem is nekem ez lehet vagy az utolsó, vagy az utolsó előtti leszületésem. Hát nagyon remélem :) Amúgy hamar lehet érezni, hogy ki az aki még keveset élt, vagy már nagyon sokat restartolt. Én már 19 évesen az életcélomat kezdtem keresni, összegeztem a gyengéimet, az erősségeimet, min kell fejlesztenem, és már hamarabb elkezdtem az életen gondolkozni, az élet alkotóelemein, a körforgásán, a magasabb erőkön stb. Egy fejletlen lény nem csinál ilyet. Egy fejletlen lény csak a külsőségeket látja, nem érti a világ működését, de nem is érdekli, hogyan működik, sokat csetlik-botlik, ami rendjén is van, hisz ezen mindenki átesik. Egy fejlettebb lélek már az élete elején ráérez arra, hogy a világ több, mint aminek látszik, elkezdi kutatni a mögöttes dolgokat, jobban kialakul benne a mások iránti szeretet, a magasabb eszmék iránti tanulási vágy stb. Szóval ha ilyet érzel, akkor már nem sok van hátra :)))
2011. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
61%

"jó egoista lehetsz akkor! (ennyire tiszta lélek)"


Nekem is ez jutott eszembe.... egy valóban tiszta lelkű nem mondana ilyet magáról, gáz...

2011. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
73%

17:29es vagyok.

Egy tiszta lelkű ember nem mondhatja magáról, hogy tisztalelkű? Nem tartom magam beképzeltnek, de ismerem magam, és én azt mondom, hogy nagyszerű ember vagyok, legalábbis a többi emberhez képest. Ez nem egoság, csak reálisan próbálom magam beállítani. Miért támadják az emberek azt, ha valaki magát nagyszerűnek állítja be?

2011. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
74%

Talán azért mert egy tiszta lelkű embert onnan lehet felismerni, hogy szerény.

Szóval a kettő üti egymást. Én sem értem, hogy miért van háború, miért vannak rossz indulatú emberek stb, de nem mondom magamra, hogy én ezért tiszta lelkű vagyok.

Az kicsit szerintem máshol kezdődik.

2011. márc. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:

1."...ez az első születésed, de az utolsó is egyben. mindenki egyszer születik csak meg..." Írta itt egyik tudós szerzőnk... Az a vicc, hogy ez igaz, de merőben másképpen, mint azt feltehetően a tudós szerző gondolta, és mivel közismert, feleslegesen hanngsúlyozza, elég bajt okoz a világon a többi primitíven gondolkodó vulgárkeresztény és materialista is... ne dőlj be. Ugyanis neked, XY személyiségnek, valóban ez az egy utad van, XY a halál után átkerül a "túlvilág"-ra ami lényegében ennek a térnek egy másik nézete, lényegében más alaprezgésű kiterjedés, ezt úgy képzelheted, mintha a rádió keresőjét forgatva egymás mellett számos különféle adót lelsz, mégis ugyanaz a készülék. Na szóval az ember személyisége halála után ide kerül, (ez ennyire nem egyszerű, de ha érdekel bővebben kifejtem neked...)és szép lassan, nagyjából 600 év alatt lebomlik, majd az őt, téged hordozó ímmár kiürült rendszer (mikrokozmosz)elmúlt életed tapasztatainak esszenciájával gazdagodva, szintén eléggé bonyolult törvények szerint, újra megfelelő szülőpárt keres, és leszületik... De ahhoz neked XY-nak már gyakorlatilag semmi közöd... Hát ennyi a gnosztikus tanok szerint, ez elsőre télleg fura, szokatlan egy kissé, de ez van, nem reklámozzák, mert ez a tudás messze vihet, és a valóságismerete olykor veszélyes a Hatalom számára, de akkor is ez van. javaslom ezügyben J.V.Rijckenborg - Élet és halál rejtélye című könyvét.

2. Olyan, hogy tiszta lélek sztem nincs, éppen a fentiek mián, csak lelkek vannak, akki sorsuk útját járják...

2011. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
44%

21:17-es nem érti, mit mondtam.

A szerénységben nem lehet kijelenteni, hogy a többi emberhez képest sokkal tisztább és fejlettebb vagyok? Én kijelentem, ha ez az igazság. A szerénység nem az, hogy magamról elhallgatok dolgokat. Persze nem mondogatom mindenkinek mindenhol, mert az felvágás, de ez a fórum témája és én itt most kimondom, mert ez az igazság velem kapcsolatban. Akinek sok pénze van, az nem lehet tiszta lélek? Csak aki szegény és szerényen él? Mindegy...

2011. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

az ember valójában az elme(lélek), ami az (ön)tudatra jutása előtt az egység érzetében volt, így "tiszta" lélekként létezett, de önmagáról ekkor még nem tudott. s amikor a fizikai testen keresztül tapasztalni kezdett, akkor kénytelen volt megkreálnia valamit, ami nem az egység, hogy majdan tudja azt mihez hasonlítani...így folyamatosan eltávolodott az egyén az egység érzetétől(hiába van az egység állapotában, amiről nem tud épp), vagyis jól bepiszkult...s idővel, fokozatosan kerül tudatába annak, hogy mi is valójában az egyén, hogy igazából egy teljesen tiszta, mindenható, örök létű lény...az Önvaló.


a kérdésre válaszolva:

Azért vagy tiszta lélek, mert kezded felismerni mi is vagy valójában...és egyre csak jobb leszel. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!