Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Létezhetnek egy nagyon rossz...

Létezhetnek egy nagyon rossz karmával rendelkező családban karma láncolatok? Bármit csinálunk ugyanaz vár a leszármazottakra?

Figyelt kérdés

Ha van karma, akkor a miénk nagyon rossz, ez tény.

Van egy lánc, ami 3 generáción végig fut. Az apámnak van egy nővére, aki egyedül maradt és a saját apja nővérére kellett vigyáznia 15 éven keresztül, 96 éves koráig(aki szintén egyedül volt, gyerek és férj nélkül)…

Én egész életemben teljesen egyedül voltam, szülőkkel nem jövök ki jól, a nagynéném már most mondogatja hogy ez a mi sorsunk és hogy költözzek hozzá és hogy ez egy láncolat.

Valóban nincsen senki másom, abszolút semmilyen társas kapcsolatom nincs, pláne majd 35-40 körül már csak egymásnak leszünk a nagynénémmel.

Én tiltakozom ez ellen, mert mind a ketten elképesztően depressziósak és megkeseredettek vagyunk, egy olyanokat mond nekem, amitől elkezdem a bőgést.

Valóban ennyire erősen tud irányítani a karma, hogy ilyet képes létrehozni?


2022. ápr. 21. 11:35
1 2 3
 21/30 Tudi333 ***** válasza:
100%
Karmának is hivhatod a csaladi dolgot, mert ha ugy vesszük az is. De igazából egy családi minta, amit viszel te is tovább. Generációról, generációra eltanulja, másolja a gyerek a szülőtől. Ezzel lehet kezdeni valamit. Azt kérdezted van-e ilyen családi karma. Így "Létezhetnek?" most ha igen, akkor hogyan tovább? Vagy ha nem?
2022. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akár karma, akár nem, a helyzet a következő: meg kell oldanod a szitut, különben rámégy, de ezt gondolom Te is érzed.


Mivel ragaszkodsz hozzá a karma irányából közelítem meg: a karma maga is egy tanulási folyamat, aminek az elsajátítása vagy ledolgozása egy jobb élet felé visz. A legrosszabb amit tehetsz az, ha sodortatod magad az árral. Nem ezt kell tenni, hanem kihozni belőle annyi jót, amennyit lehet.


Talán valóban együtt kell élned a nagynénéddel, rövidebb-hosszabb ideig de ennek nem kell feltétlenül együtt járnia a teljes elmagányosodással és depresszióval. A többi adja majd magát, a lényeg, hogy ne maradj kapcsolatok nélkül, a megkeseredett gondolatok hálójában vergődve.

2022. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Szinten
2023. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Szervizmérnök úr ***** válasza:

15.

Itt árulod el, hogy a probléma te vagy.

Milyen felfogás ez, hogy csak olyan választ vagy hajlandó megtűrni, ami a butaságaid alátámasztja?

Szánalmas...

2023. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Minek kérdeztél egyáltalán, nem tűrsz meg más véleményeket?

Ezért felesleges volt.

2023. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

22 éltem vele együtt nemrég rövidebb ideig

Nincs olyan ember aki ezt a szintű narcizmust és mártírkodást el tudná viselni

Azóta csak meg rosszabbul vagyok

2023. szept. 20. 12:14
 27/30 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Ez nem karma, egyébként is a mi kultúránkban, ezt a karma dolgot szokás mondogatni viccből, de nem sokan hisznek benne.

Mentalitást lehet átvenni mástól, mintaként. Ha te gyerekkortól ilyen negatív légkörben éltél, magad is hasonló leszel.

Amellett érhetnek más hatások is (emberek, filmek, könyvek, ha sokat olvastál), ami szintén jellemformáló.

Genetikusan örökölt fizikai és mentális tulajdonságok is lehetségesek továbbá.

Karma, reinkarnáció, egy régi kultúra kitalációi, nem voltak akkor nagyon okos emberek.

Buddha állítólag kábítószer hatása alatt látott dolgokat, amikor kitalálta ezeket, nem kell nagyon komolyan venni.

A világ egyik legnagyobb átverése, a Biblia után vagy mellett. Tudod, vizen járni, vízből bort vegyészkedni és az emberek azt is bevették.

2023. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 NTBS ***** válasza:

Elvileg lehet, de én inkább családi mintának mondanám!

Amin lehet változtatni.

2023. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Vannak mentális betegségek, amik öröklődnek, vagy a rájuk való hajlam öröklődHET. Ennek pszichológiai, nem pedig karmikus okai vannak. Lehetséges az is, hogy alapvetően nem is lenne pszichés problémád, de a szülők, rokonok, olyan szintem mérgezően hatnak, hogy ember legyen a talpán, aki nem golyózik be mellettük.

Alternatív megoldásként a családállítás talán jó lehetne neked.

2023. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Valóban lehetséges, hogy ez egy negatív családi karma. Azonban, ha már ilyen fogalmak mentén szeretnéd leírni a helyzeted, akkor vedd figyelembe, hogy a család az egyéni lelkek összessége, akik hasonlítanak egymásra és ezért kerültek össze, egy vérvonalra. Ha valóban karmikus történet a pszichiátriai betegséged, akkor is a legjobb amit tehetsz, hogy beszeded az állapotod javítására szánt gyógyszereket, és aktívan dolgozol pszichológiai segítséggel a helyzet javításán. Ahogy többen előttem is leírták, a karmára panaszkodni teljesen felesleges. Azon változtatni kell.
2023. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!