Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után ? Ha igen, akkor hol élünk tovább ? Ha nincs, akkor mi értelme ennek az egy életnek ? Élünk, meghalunk és ennyi ?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 01:50
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20-as: És Önnek hol a megdönthetetlen bizonyítéka az ellenkezőjéről kedves SZücsöm? Várom érdeklődve.
2021. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ritka az olyan ember aki tényleg belemegy a halálközeli élmények témájába (könyveket, beszámolókat olvas, olyan orvosok véleményét elemzi akik kutatják ezt a jelenséget) és utána elüti a témát 1 mondatos válasszal és inkább a szkeptikus irányba. Az élet nem lehet olyan egyszerű hogy 1 mondattal leírjuk.


Akárhányszor feljön itt ez a kérdés, mindig inkább a témában olvasatlan szkeptikus jelenik meg, téves gondolatokkal a halálközeli élményekről. Amik hamar helyre kerülnének ha tényleg olvasnának vagy más módon informálódnak. Ezt nem egóból mondom, hanem tényleg így van.


Nekem is hülyeség volt az élet értelmének keresése, a reinkarnáció vagy a test nélküli élet amíg bele nem mentem a témába és a racionális énemet is meggyőztem vele. Mert elképesztő dolgok történtek amikről az emberek nem is tudnak. Olyan szinten helyre tud rakni ez a téma az életben, hogy ezt nehéz kifejezni szavakban. Jó lenne egy ilyen élményt átélni és akkor még tudatosabb lenne az ember...

2021. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%
Az egyszerűen bolond aki azt állítja hogy nem létezhet reinkarnáció és a halálközeli élmények kiatálációk. Ilyen embereknek még az sem lenne bizonyíták ha ők átélnének ilyesmit. A vaskalapos szűk látókörő materialistákkal (akik szerint a világ csak úgy magától jött létre) felesleges vitatkozni...
2021. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 SZücsöm ***** válasza:
100%

21 de hisz pont ezaz hogy én veled ellentétben kedves Anonymus nem állítottam az ég világon "semmit" tehát a bizonyítás terhe se nyomja a vállamat.


Egyedül annyit hogy a 6 os hsz-ben leírt konklúzió hiányos/hibás ismeretek alapján alakult ki.


Tehát mit is bizonyítsak? Hogy léteznek a videók amikről írtam? Na annak bárki utána nézhet elég könnyen ha minimálisan is érdekli a téma. Ha nem érdekel vagy lusta vagy akkor meg felesleges a linkért mert kb 45-60 perces angol nyelvű videókról van szó.


Továbbá feltételezem a pipáid/pipák számából hogy te vagy a 6os és 18 as is. És ha helyes a feltételezésem akkor eléggé nevetségesnek tartom hogy a 6 os hsz-e-dben "mendemondákra" hivatkozva nyilatkoztatod ki még a hitedet majd a 18 as hsz edben visszakézből látatlanul lefikázod a videós beszámolókat az esetekről, állításod szerint csak azért mert a You tube ról elérhetőek de valójában azért mert nem a te mondandódat "igazolják".

Pontosan miben különbözik a te forrásod az ennyimétől?



Továbbá a 18 as hsz-ben már sikerült átvedleni pökhendi mindent tudóvá míg a 6 os hsz-edben legalább sikerült odabiggyesztened hogy "szerintem".


És még mielőtt megvádolnál valamivel nem még mindig nem állítottam semmit hisz direkt leírtam minimum 3 szor hogy ezek a videók nem bizonyítékok mert az emberek bizony szoktak hazudni tehát lehet hogy az összes hazugság. Viszont az is igaz hogy csak attól még nem lesz hazugság mert a jelenlegi világképünkkel ellentétes dolgokat állítanak.

2021. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 SZücsöm ***** válasza:
100%

23 Ez már a másik oldala a lónak. Egy átlag embernek honnan kéne TUDNIA arról hogy van e reinkarnáció? Mert hihetni még hihet benne. Bármennyi sztorit,könyvet olvashat,hallhat az ember attól még mindig csak a hit szintjéig tud eljutni. Sőt még egy észlelés is csak a hit szintjéig képes elvinni az embert hisz a hallucináció nem kizárható tényező.


1 módon lehetne megbizonyosodni arról hogy valami van ha te magad átélsz hasonló jelenséget ami +ban még valamilyen kapcsolatban áll a valóságunkkal. Tehát pl ha + tudással térsz vissza az észlelés után amire nincs magyarázat honnan jöhetett.

Szerintem csak így lehetne kizárni a hallucináció és a hazugság esélyét.


Továbbá a világos példád mellé ott van a materialisták kérdése ami ugyan olyan jogos: isten hogyan jött létre.


Ha egy ezósnak nem elég a "magától" válasz a világ kialakulására akkor szerintem az is érthető ha egy materialistának nem elég a "mindig is létezett" Isten "kialakulására".

2021. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, hogy több életünk van, és mindig a tökéletesség felé törekszünk.

Lehet, hogy romantikus elgondolás, de úgy érzem, a mostani párommal egy tökéletesebb korban találkozunk újra, és akkor már leélünk egy szeretetteljes, harmónikus életet.

2021. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

25. Nem azt írtam hogy TUDNIA kellene, hanem azt ha valaki kategorikusan kizárja ennek a lehetőségét az bolond. Márpedig, sokan ezt teszik teljes meggyőződéssel. Egyébként, 2x volt halálközeli élményem és visszaellenőrizhető dolgokat IS megtapasztaltam. Ezt inkább nevezhetjük "bizonyítéknak" mint a tagadást, zéró gyakorlati ill. elméleti tapasztalattal. De ha ezek nem lettek volna, akkor is kizártnak tartanám hogy csak fizikai test vagyunk, és halál után teljesen megszűnik minden.

De itt van egy idegsebész véleménye: https://www.youtube.com/watch?v=Ci2npsJIvFc

2021. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Én inkább arra hajlok, hogy az egyén halál után nincs semmi, vagyis én ezzel számolok, ha mégis Van, majd kiderül akkor. Ugy képzelem el az egyének elmulását mind Pl. Az emberi testben egy-egy sejt kialalulását és pusztulását, talán ad valamit az egészhez de csak egy kis rész, elenyészö. Persze felveti a kérdést, hogy az egésznek van-e értelme. Én megprobálok ugy élni, hogy az emberiségnek/földnek hasznára legyek hát ki tudja mennyi eredménnyel. Szerintem az életben pont az adja a dolgok sulyát, hogy mindig mögötte Van az a keserédes tény, hogy Minden mulandó..
2021. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 SZücsöm ***** válasza:

25 de miben más kategorikusan kizárni azt hogy létezik mint az hogy most írtad hogy "ha ezek nem lettek volna, akkor is kizártnak tartanám hogy csak fizikai test vagyunk"?


Az idegsebészből gondoltam hogy Eben Alexander-re gondolsz. Láttam tőle 1 órás videót is. Ő is érdekes dolgokat mesélt. Viszont nem látom okát hogy miért ne lehetett volna akár hallucináció amit átélt.


A sztorijában az volt a csattanó hogy gyerek korában örökbe adták és soha nem találkozott az igazi szüleivel. A hk. élménye közben a másik oldalt találkozott 1 lánnyal. Ami után kiheverte a hk. élményét úgy döntött meglátogatja a vér szerinti szüleit. Ott tudta meg hogy volt húga akit megtartottak és aki nemrég halt meg. Mutattak is neki róla 1 képet. Állítása szerint aznap este lefekvés előtt jött rá hogy az a lány ment oda hozzá a látomásában.


Csak sajnos itt is meg van az emberi tényező és még ha nem is hazudik az is elképzelhető simán hogy csak utólag magyarázta be magának hogy az a lány a húga volt(Persze az is lehet hogy tényleg a másvilág volt.). Amúgy szép a sztorija.


Amúgy miket tapasztaltál személyesen amiknél kizárható a hallucináció?

2021. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja, ha pedig más mondja lehet hazudik, sőt, ha megtapasztalnád is lehetne akár illúzió, de ugye bizonyítva nincs és még csak nem is láttad, hogy van e, tehát nem tudhatod.
2021. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!