Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után ? Ha igen, akkor hol élünk tovább ? Ha nincs, akkor mi értelme ennek az egy életnek ? Élünk, meghalunk és ennyi ?

Figyelt kérdés
2021. aug. 1. 01:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
78%
Szerintem van. Nem tudom elfogadni azt, hogy egyik pillantban létezünk, aztán csak úgy megszűnünk. Jelen helyzetben én nem látom semmi értelmét annak, hogy élünk, de remélem a halál után lesz rá valami magyarázat. Arra pedig rengeteg teória van, hogy hol élünk tovább. Én a klasszikus mennyország - pokol dologban nem hiszek, de nem is tudom elképzelni, hogy helyette mi lehet. Órákig lehetne erről beszélgetni, írogatni. Érdekes dolgok ezek, mi itthon a párommal sokszor szoktunk belemenni ebbe a témába, de sajnos ezek csak találgatások. Viszont van egy jó könyv a halál utáni dolgokról, a címe: "Élet az élet után ", illetve a Netflixen is van fenn hasonló címmel film. Ha érdekel a téma, szívből ajánlom, hogy lesd meg őket.
2021. aug. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el fogom olvasni. Pontosan így érzek, ahogy Te. Én sem tudom ezt elfogadni és ebben a formában akkor nincs értelme az életnek úgymond. És nem hiszek én sem a mennyország pokol dolgogban. Remélem, van élet. Vajon ugyanezekkel az emberekkel fogunk akkor is találkozni, akik most hozzánk tartoznak ?
2021. aug. 1. 02:26
 3/43 anonim ***** válasza:
82%
Én is hiszem hogy van élet a halál után. Gondolom igen, fogunk velük találkozni.
2021. aug. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
51%

Igen, ennyi.

Azért találnak ki ennyi tündérmesét nagy szakállú öregapóról meg felhők feletti országról, és hasonló hülyeségekről az emberek, mert az agyuk elég fejlett, hogy felismerjék, hogy egyszer meghalnak, de ahhoz túl primitív, hogy tudomásul is vegyék önbecsapás és egyéb nyálas maszlagok nélkül.

2021. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
31%
Akinek kellenek ilyen "mentőövek" meg kibúvók mások végének vagy a saját végüknek az elfogadásához, azok szimplán mentálisan gyengék és infantilisek.
2021. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
38%

Ha el tudjátok fogadni, ha nem, szerintem nincs ott semmi, olyan állapot lehet, mint a születésed előtti pillanat. Ott se a Mennyországból szálltunk alá, hanem tudat nélküli semmi állapotában voltunk. Szerintem a halál ugyanez.

Akik halál közeli élményről számolnak be (fény, alagút stb.) ott pedig megfigyelték, hogy mindenki azt látta amivel életében telebeszélték a fejét, az agy azt hívta elő. A mohamedánoknak pl. emiatt totál más halálközeli élményük, mint a keresztényeknek.

2021. aug. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
82%

Jeffrey Long-nak is van pár könyve a halálközeli élmények témájáról. Ő jól összeszedi orvosként, hogy miért racionális azt gondolni hogy van valami az élmények alapján.

Ettől közelebb ma nem lehet jutni az igazsághoz, kivéve majd ha te is "meghalsz".


Egyébként miért gondolja bárki, hogy a mostani életünk előtt sem voltunk? Ebből csak az bukik ki, hogy nem tud semmit a témáról, de megpróbál beleszólni.

2021. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
49%
Igazából én se hiszem, hogy van bármi a halál után, de azt se feledjük, hogy csak a jelenlegi életünkből rengeteg dolgot elfelejtünk mintha meg se történt volna. Esetleg azt tudom elképzelni, ha születésünk előtt mégis lett volna valami, akkor egyszerűen a csecsemői testbe kerüléssel elfeledkezünk róla vagy valahol mélyen elraktározáyra kerülnek azok a bizonyos előző életbeli emlékek.
2021. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
2021. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim válasza:
24%
08:16-os nagyon jól mondja!!Sajnos.... Mármint annak szomorú, aki meghal fiatalon,pláne, ha nem betegség, hanem baleset miatt...
2021. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!