Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen érvek vannak a reinkarn...

Milyen érvek vannak a reinkarnáció ellen?

Figyelt kérdés
Láttam egy halálközeli élmény videót (Dobronay Lászlóról) és beszél benne a reinkarnációról is, hogy több élete volt. Engem eléggé meggyőzött de ugyanakkor soha nem hittem az ilyesmiben. Szerintetek van?

2021. febr. 7. 13:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Míg arra sincs bizonyíték, tök felesleges reinkarnációról beszélnünk. :)"


Azt kizárólag saját magadra nézve van lehetőséged eldönteni, hogy számodra miről van értelme beszélni, és miről nincs.


A Föld bolygó minden többi lakója a Te véleményedtől függetlenül hozza meg ezt a döntést a saját szempontjai, a saját meggyőződése, a saját megtapasztalásai, megélései és a saját belső bölcsessége alapján.

2021. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

21

A hit döntését valóban, ettől függetlenül még a lélek vagy a reinkarnáció létezése nem lesz valós.

2021. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

22


Igazad van, tényleg nem a belé vetett hittől lesz valós.


Mint ahogy a gravitáció sem attól lesz valós, hogy Te vagy én vagy bárki más hisz-e benne.

2021. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23

Így van, ebben egyetértünk.

2021. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
49%

"Aki ezt a reinkarnációt kitalalta ez egy igazi idiota volt ..."


"és beszél benne a reinkarnációról is, hogy több élete volt. Engem eléggé meggyőzött de ugyanakkor ...."


És amikor úgy érezted egy ideig, hogy meggyőzött, akkor idiótának tartottad magadat?

2021. febr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"A hit döntését valóban, ettől függetlenül még a lélek vagy a reinkarnáció létezése nem lesz valós."


Szerintem számodra is egyértelmű volt, hogy a döntés szó a mondatomban arra vonatkozott, hogy az adott személy szerint van-e értelme a reinkarnációról beszélni, nem pedig arról, hogy hisz-e benne.


De ha már a hitnél tartunk, látom, hogy a "saját megtapasztalásai, megélései és a saját belső bölcsessége alapján" részen sikerült átsiklanod. :-)


Azért feltételezed, hogy ez pusztán hit kérdése lehet mindenkinél, mert számodra ismeretlen az a jelenség, hogy vannak, akik nem pusztán hitre alapozzák azt a meggyőződésüket, hogy létezik a reinkarnáció, hanem van ezzel saját megtapasztalásuk, és láttak már rá olyan mennyiségű közvetett bizonyítékot, ami miatt számukra ugyanolyan egyértelmű, hogy létezik, mint amilyen biztos Te vagy abban, hogy nem?

2021. febr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!