Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen érvek vannak a reinkarn...

Milyen érvek vannak a reinkarnáció ellen?

Figyelt kérdés
Láttam egy halálközeli élmény videót (Dobronay Lászlóról) és beszél benne a reinkarnációról is, hogy több élete volt. Engem eléggé meggyőzött de ugyanakkor soha nem hittem az ilyesmiben. Szerintetek van?

2021. febr. 7. 13:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Van.
2021. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Jó kérdés. Ha abból indulok ki, hogy a világegyetemet teremtették, akkor feltételezhető, hogy van egy nem anyagi világ is, amiben a teremtő él. Innentől feltételezhető számomra, hogy létezhet reinkarnáció is. Mondom ezt úgy, hogy nekem is volt 2 furcsa élményem ezzel kapcsolatban, de 100%-ig nem vagyok meggyőződve semmiről. Ezek az élmények sokszor nem megbízhatóak, a tudatalatti egy mély óceán, amely néha nagyon meggyőző tud lenni. Másik része, hogy anyám skizofrén, nem áll kezelés alatt, mert enyhe, de miatta tudom, hogy ezek az emberek totál megvannak győződve a saját igazukról, és tény (utána olvastam) hogy a skizók sokkal jobban hisznek a nem megmagyarázható dolgokban (pl. ezotéria), mert ők úgy élik meg, hogy velük is sok ilyen történik meg: Anyám úgy éli meg, hogy ő képes olyan dolgokra, amelyekre más nem, lát és hall olyan dolgokat, amiket más nem. Durván képes meggyőzni olyan embereket, akik nem tudják róla, hogy skizó, mert teljes meggyőződéssel, hitelesen adja elő magát, hisz tényleg hisz ebben. Gyerekkoromban én is sok mindent elhittem neki. Nem láttam ezt a videót, amiről írsz, de egy skizó 100% hogy elhiszi az egészet úgy ahogy van. Anyámról egyébként ki sem derült volna hogy skizofrén, ha nem kap egyszer idegösszeomlást, sajnos akkor is ezósok befolyása alatt állt, nagyon kimerült volt fizikailag és szellemileg is akkoriban. Szóval csomóan rohangálnak az utcán diagnosztizálatlan betegségekkel. Ettől függetlenül lehet hogy létezik reinkarnáció, én nyitott vagyok mindenre, de ezt így sosem venném bizonyítéknak, hogy valakinek van egy nagyon meggyőző meséje. Ha mondjuk lenne egy tudományos átfogó vizsgálat, és látnék erről egy statisztikát, az már hitelesebb lenne az én szememben.
2021. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%

A reinkarnáció sem több, mint egy újabb megtestesülése az emberiség évezredes vágyának, hogy a halál ne végállomás legyen, csak egy megálló.


Ellene szól például, hogy 100 éve még 3 milliárdan sem voltunk, napjainkban viszont már a 8 milliárd főhöz közelítünk. Adódik a kérdés, hogy honnan került elő ez a rengeteg lélek és miért pont most.

Illetve az előző élettel kapcsolatos élmények a felnőttekre jellemzőek, gyerekek nem mondanak olyat, hogy: "Feheruuaru rea meneh hodu utu rea..." és nem írják fel házfalakra, hogy "Romanes eunt domus!".

2021. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen meg ha hirtelen mindeki úgy döntene hogy nem vállal gyereket akkor mi lesz a kis reinkarnálódó lelkekkel? Akkor a perverz nagyapa nem tud beleszállni egy kisbaba testébe? Aki ezt a reinkarnációt kitalalta ez egy igazi idiota volt
2021. febr. 7. 14:40
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
2 es vagyok. Tévedés, mert ha utána olvasol, nagyon sok a gyerek, akik előző életekre emlékeznek. A vallások, amik hisznek benne, úgy tartják, hogy véges a száma annak, hogy egy lélek hányszor reinkarnálódhat! Illetve szerintük születnek új lelkek is.
2021. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyelőre ott tartunk, hogy egy érv sincs a reinkarnáció mellett. Valaminek a nemlétét nem lehet bizonyítani.
2021. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Honnan került elő az a rengeteg lélek? A nem fizikai világból ahová tartozik, onnan került elő.
2021. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted nagy szellemanyák szülik a kis lelkeket hogy idejöjjön a földre aztán abortálják vagy éhenhaljon? Nagyon szép vallás a reinkarnáció, egy életet is nehéz kibírni...
2021. febr. 7. 15:12
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A reinkarnációs provokáló troll napi "milyen bizonyíték van rá?" kérdése.
2021. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
8. Szellemanyák szülik a kis lelkeket? Ember, te nagyon sötét vagy.
2021. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!