Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Milyen érvek vannak a reinkarn...

Milyen érvek vannak a reinkarnáció ellen?

Figyelt kérdés
Láttam egy halálközeli élmény videót (Dobronay Lászlóról) és beszél benne a reinkarnációról is, hogy több élete volt. Engem eléggé meggyőzött de ugyanakkor soha nem hittem az ilyesmiben. Szerintetek van?

2021. febr. 7. 13:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Én csak azon csodálkozok, hogy számotokra nem szükséges a bizonyíték.
2021. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek akiknek nincs olyan bizonyíték ami elfogadható lenne. Valaki itt szinte napi szinten feltesz egy ilyen reinkarnációs kérdést, és hiába linkel bárki bármilyen tudományos cikket az nem számít. Olyan mintha nem is létezne. Helyette jönnek a demagóg sablon szövegek. De ilyen ez a gyk.
2021. febr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Olyan mintha egy személy több ponton keresztül közelítenek a kérdést... Kb 1-2 hete (nekem annyinak tűnt)

Nem baj, csak unom.

Még ja #12 amit ír az minden ott van

2021. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
8%
#5 Ja, emlékeznek, hogy Leónidasszal együtt harcoltak a perzsák ellen, csak a görög nyelvet felejtették el. Meg a cipőfűzőt megkötni, írni-olvasni, biciklizni, késsel-villával enni, segget törölni stb. Nem is értem, hogy miért kételkedek egy-egy ilyen beszámoló kapcsán.
2021. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Én nem mondtam hogy hiszek benne, csak hogy olvastam ilyet
2021. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 SZücsöm ***** válasza:
90%

3 as nem nem szól ellene csak neked kevés a képzelőerőd és/vagy nem ismered eléggé a témát.


Mivel rengeteg hitrendszerben benne vannak más dimenziók,bolygók,asztrális síkok amik ÁLLÍTÓLAG tele vannak lelkekkel és még az idő is csak a fizikai síkon létezik ÁLLÍTÓLAG. Tehát tökmindegy hogy a földön 1500 ban mennyi emberi lélek élt mivel az idő relatív (azaz legközelebb leszülethetsz az 1200 as évekbe kínai parasztlánynak) + a lelkek vándorolhatnak ÁLLÍTÓLAG dimenziók,bolygók és stb között. Szóval ez az érved kuka.


A másik érvedre: konkrétan több mint 50 éve kutatja 1 csoport a Virginiai egyetemen az olyan gyermekek állításait akik azt mondják hogy reinkarnációs emlékkel bírnak. Több millióból több mint 2500-at tanulmányoztak és arra jutottak hogy az átlagos időtartam 2 inkarnáció között kb 4 év de találtak olyan eseteket is ahol az előző inkarnáció élete 60 évvel ezelőtt ért véget. Tehát nem Kleopátra vagy Napóleonként emlékeznek "magukra" hanem tök átlagos hétköznapi embereknek mondják el az előző inkarnációjukat. Továbbá az elbeszélésekből ha jól emlékszem az is kijött hogy legtöbbször közel születik vissza a lélek azaz nem nagyon váltanak nemzetiséget. Viszont azt is kiemelték a kutatók hogy nagyon sok elmesélésben végződött az előző inkarnáció élete tragikusan/erőszakosan/fiatalon.


Na az ÁLLÍTÓLAGOS hipnózissal/meditációval előhívott emlékeknél már inkább előfordul hogy valaki pár száz évvel ezelőtt találja "magát".

2021. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

"Nagyon szép vallás a reinkarnáció, egy életet is nehéz kibírni..."


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de ez kb. olyan értelmes kijelentés, mint ha valaki azt mondaná: "nagyon szép vallás a pokol, egy életet is nehéz kibírni ...."

2021. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Aki ezt a reinkarnációt kitalalta ez egy igazi idiota volt"


Ha ennyire meg vagy róla győződve, hogy nem létezik, akkor miért írtál ki egy olyan kérdést, amiben ellene szóló érveket szeretnél másoktól hallani?


Én - a példa kedvéért - nem hiszek a csillámpónik létezésében, sem a fogtündérében, így nem tudom elképzelni azt az elmeállapotot, amikor feltennék egy olyan kérdést, hogy milyen érvek szólnak amellett, hogy valóban nem léteznek.


Ha mégis ilyet tennék, azt gondolnám, hogy


A) a gondolkodásom és a viselkedésem nem észszerű, logikus és következetes


B) nem vagyok őszinte magamhoz, amikor kijelentem, hogy tuti nem léteznek

2021. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ellene szól például, hogy 100 éve még 3 milliárdan sem voltunk, napjainkban viszont már a 8 milliárd főhöz közelítünk."


Miért tűnik neked mindez a reinkarnációval nem összeegyeztethetőnek?


Axiómaként fogadod el hogy az Univerzum történetében pusztán egyetlen egyszer keletkezett / teremtődött X db lélek bármilyen forrásból, így a számuk állandó az idők végezetéig?


Axiómaként fogadod el azt is, hogy a lelkek az egész Világegyetem összes lakható bolygója közül csupán a Földön, emberi testben inkarnálódnak?


Ha mindezeket elfogadod megcáfolhatatlan tényként, akkor ezt a meggyőződésedet milyen bizonyítékokra alapozod?


Vagy netalán valamelyik egyház téziseit fogadod el axiómaként?

2021. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

19

Axiómaként fogadod el azt, hogy létezik lélek? Míg arra sincs bizonyíték, tök felesleges reinkarnációról beszélnünk. :)

2021. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!