Az anyagnak van tudata vagy pedig a tudatunk által generált illúzió a világ?
Az anyag legkisebb építőköveit boncolgatva, nem egyre kisebbet kapunk, hanem egy filozófiai világ tárúl elénk, az anyag tulajdonságait az szabja meg, mi miképpen gondolunk rája ! Ez az érdekes oktatóvideo ezt mutatja be https://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
A kétréses kísérlet értlmezhetetlen a tudat mint fogalom bevezetése nélkül ;
1 - Az első verzió szerint a kvantumrészecskéknek tudatuk van és tudják hova kell becsapódni az ernyőbe egymás után egyesével kirajzolva a hullámokra jellemző képet, ekkor az anyag is valamiféle tudattal rendelkező élő dologként kezelendő.
2 - Másik értelmezés szerint a TUDAT mint megfigyelés révén teremti az anyagot, melyet mi érzékelünk és mindannyiunkban ezt veszi körül. Ez esetben, mi a gondolkodásunk révén, az ahogyan látjuk a világot, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel bármiről a vágyaink és a félelmeink hozza létre azt az anyagi valóságot, melyben élünk !
Az anyag végső soron nem egy random rendeződő világ, bármiféle tudatos ok nélkül, melyet a dialektikus materialisták hittek, hanem nagyon mély okok lapúlnak a világban, melyeknek kiváltója vagy a mi félelmeink és vágyaink a kiváltója vagy egy magasabbrendű egész, amolyen Isten vagy Teremtő az oka. Szerinted melyik?
nezegetem a kerdest , de kezdek ragyunni hun van benne az ezoterikus vaza.
Szoval nincs az anyagnak tudata, peldaul a nagy mulatsag van az udvaron es te leteszed a mobilod meg a penztarcad, meg a oto kucsod akkor ok tudatlanok lesznek,
mindadig amik te nem valtoztadsz rajtuk a te sajat tudatodon korosztul, tudadmodosito szerekvel,igaze
A tehetetlenség miért egyenlő a tudattal?
Vannak fizikai törvényszerűségek, az anyagok ennek megfelelően viselkednek, ez mitől tudat?
Akkor az alma is tudja, hogy lefelé kell esnie?
A vízcseppek meg tudják, hogy csak egymásután férnek ki a csövön?
Tehetelenség,
kényszerpálya,
kényszermozgás,
erő-ellenerő.
Ezek mit jelentenek?
Az első verzió értelmetlen. A tudat nem definiált mindenféle anyagra. Szóval definiáld, hogy mit jelent ez a verzió, mert így nincs értelme. Mit jelent az, hogy egy darab kőnek vagy épp elektronnak tudata van?
A második verzió direktbe cáfolható. Már sokszor felvetettem ezt a kísérletet. Keress valamit, amihez abszolút semmi hozzáférésed fizikailag. Írd le nekem, hogy mi az. Pl a Big Ben óramutatója, vagy a Hold, vagy egy csillag, vagy valami. Aztán változtasd meg valami tök másra. Én ellenőrzöm. Ha sikerül, akkor majd hiszek neked. Csak még soha egyetlen egy ezós sem mondta, hogy persze, simán meg lehet csinálni. Amikor kísérleti ellenőrzésre kerül a sor, akkor valahogy már nem vagytok olyan magabiztosak. Talán ti sem hiszitek el ezt az egészet, azért nem vagytok hajlandóak tesztelni?
Szerintem a világ determinisztikus, minden eseményt a világra ható fizikai törvények váltanak ki. Így mindennek az oka (ha igaz az, hogy a szingularitáson túlról semmi nem hathat ránk) az, hogy a Big Bang pillanatában épp milyen volt a világ.
# 6/7 ma 19:46
Ennyi erővel az egész viszonyrendszer értelmetlen, mivel
0 és 1 között végtelen sok szám van.
zerge620 ezek amiket írtál vagy a világillúzió a mátrix szimulációs anyagai vagy az az alaphelyzet, melyben a világ van, amikor nem gondolunk éppen rá. A kérdés az te hogyan gondolod?
"Ésa helyes válazs a 3, a tudatos megfigyelő, de még maga a mérőműszer is hat a rendszerre és meghamisíthatja az eredményt. régóta ismert porbléma, pl egy hőmérő"
Amit írtál, az egy laikus tévhit ! Ma már lehet a rendszerbe való beavatkozás nélkül mérni, azaz kölcsönhatásmentes méréssel ugyanúgy meg lehet állapítani egy részecske állapotát. Itt is ez tőrténik, de más ennél bonyolúltabb kvantumrendszerek esetében is. A végkövetkeztetés azonos : Ha mérsz, de az eredményt eldobod ugyanúgy nem alakúl ki anyagi tulajdonság, de ha csak megfigyelsz mérés nélkül, már igen !
"Az első verzió értelmetlen. A tudat nem definiált mindenféle anyagra. Szóval definiáld, hogy mit jelent ez a verzió, mert így nincs értelme. Mit jelent az, hogy egy darab kőnek vagy épp elektronnak tudata van? "
Van értelme, ha a tudatot kiterjesztjük élettelen dolgokra is, azaz lehetséges hogy maga az elektron a fény is él, csupán az életnek, nem pusztán az általunk ismert tulajdonságai teszik valamit élővé. Amit mi életnek hívunk, azokat csak saját magunk ismeretéből vezettük le, de mivel mást nem ismerünk, így el sem tudjuk képzelni, hogy lehet az életnek más formája is.
Az elektronnak tudata van, az annyit tesz, hogy tudatosan viselkedik [link]
Nem érdemes ebbe a témába beleeröltetni a tudat kifejezést. Lehet kapálózni vele, hogy a világ csak egy illuzió (és szuvjektív), de ez egy ostoba kijelentés. A tudat kifejezés csúztatás.
Egyáltalán honnan van a tudat? Hogyan hatnak egymásra az "elemek"? Amíg nem volt tudat, mi volt?
Ha volt tudat, akkor mi az?
A második pont alapból kizárható.
Szerintem a helyes kifejezés az, hogy a részecskék logikusan viselkednek az adott környezetnek megfelelően.
Az, hogy mi logikus, milyan a környezet meg a tudomány dolga kutatni. Nem az ezotéria feladata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!