Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mitől lehet ilyen alvás...

Mitől lehet ilyen alvás zavarom, ez annak nevezhető egyáltalán?

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltam már, hogy reggel mikor felakarok ébredni, olyna, mintha valaki-inkább valami lefogna, megbénítana, nem tudom kinyitni a szemem, nem tudok hangot kiadni, de érzem, hogy felvagyok ébredve. 1-2 percig tart ez igy, nagyon félelmetes, nagyon félek utána. Mitöl lehet ez, hova forduljak?
2011. jún. 2. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
próbáld meg hogy nem alszol olyan sötétben legyen egy kis fény
2011. jún. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

NG-on láttam még régebben pont erről volt szó hogy mitől van.

Alvás közben az agy részlegesen kikapcsolja a motoros(mozgás)központot. Vannak esetek amikor bizonyos okok miatt nem kapcsolja vissza 'időben', ezért amikor a REM fázisban(gyors szemmozgásos alvásszakasz)vagyunk (illetve ébrenlét előtt) akkor nem tudjuk mozgatni testrészeinket.

Valahogy így volt a magyarázat..

2011. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Metalheart elég jól mondta. Tényleg így van, azért kapcsolja ki az agy a motoros mozgást, mert különben megtennéd a valóságban is azt amit épp álmodban teszel. Hiába az agy csodálatos dolgokra képes. Az alvásparalízis már kevésbé csodálatos..
2011. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízisről (vagy alvási bénultságról) egy idézet:


"Az álomlátásos alvás alatt a légzés és a szívizom összehúzódása rendszertelenné válik, a szem pedig mozog, követve az álmokat. Ilyenkor az izomösszehúzódások gátlását előidéző jelek küldésével az agy leállítja testmozgást (bár egyes perifériás izmok esetében ilyenkor is megfigyelhető némi rángás). Mindez leginkább védelmi célból történik, hiszen az álombéli mozgások valóságos lekövetése nem csak a hálótársra, hanem magára az álmodóra nézve is veszélyes lenne. A gátlásért felelős ideg- és hormonrendszer viszont néha hibásan akkor is folytatja a gátló jelek küldését, amikor közvetlenül REM-alvásból ébredünk, vagy elalváskor érünk ebbe az állapotba. Ebben az esetben fordul elő az alvási paralízis jelensége. Az előbbieket bizonyítja, hogy vizsgálatok során alvásparalízist korábban már többször is átélt embereket ébresztettek fel hirtelen, és azt tapasztalták, hogy bár az agy már teljesen éber volt, az elektromos jelek még egy ideig a REM-állapotra jellemző tulajdonságokat mutatták."


és két link:


[link]


*****


És az egésznek tényleg semmi köze szellemekhez, asztrálutazáshoz, testelhagyáshoz, UFO-khoz vagy a t**öm tudja mikhez. :)))



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
nekem egyszer volt ilyen, nagyon fáradt voltam és pihenni akartam, a barátom pedig nem akart hagyni aludni és nevettetni próbált. visszafogtam a nevetést (nagyon nehéz volt) és utána történt meg! egyszerűen nem tudtam megmozdulni, kinyitni a szemem, pedig tisztán hallottam minden szót a külvilágból. hozzáteszem nem vagyok hívő, és nem hiszek a parajelenségekben sem. azonban az agy furcsa dolgokra képes. engem is megrémisztett, örülök, hogy egyszeri alkalom volt. remélem minél hamarabb túl jutsz a dolgon!
2011. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mostanába kicsit sokat idegeskedsz? vagy nem alszol rendesen?? Régen nekem akkor volt mikor nem aludtam rendszeresen és nem voltam nyugodt de mostanába már szerencsére elég ritkán fordul elő.Szóval nem kell elmenned orvoshoz ezzel nem tudna mit csinálni.Próbáld kialudni magad és legyél nyugodt.Idővel el fog múlni vagyis majd ritkábban fog előjönni.És ilyenkor ne félj:))) ez sok embernél fordul elő nem vagy vele egyedül:)
2011. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!