Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A szerelmi kötésnél etikátlana...

A szerelmi kötésnél etikátlanabb és aljasabb dolgot nem igen tudok elképzelni, ti, akik művelitek e tudományt, megmagyaráznátok, hogy miért teszitek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék lehúzni senkit, tisztelettel érdeklődöm. Én 5 évig szenvedtem a kínzó szerelmi bánattól, efféle manipulációhoz mégsem lettem volna képes folyamodni, pontosan azért, mert az igazi szeretet nem köt, hanem enged, nem önző, hanem feltétel nélküli. Persze ezt igen nehéz kieszközölni sajat magunkból is. Arra a Biblia sem tanít, hogy mindezt hogyan... Na de efféle mágiát alkalmazni mindenképp önző dolog. Vélemények? Köszi a válaszokat!

2014. szept. 12. 15:27
1 2 3 4 5
 31/41 homo ludensz ***** válasza:
56%
Bocsánatot kérek,én csak a Franz Bardon műveiből tanultam a mágiát ezért hiányosak az ismereteim. Köszönöm hogy a nagy tudású hozzászóló volt oly kedves és felvilágosított a tudatlanságomról.
2014. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
88%

Franz bardon egy kókler, semmit nem tud a mágiáról. Nála még egy keresztény pap is nagyobb mágus.


Nehogy azt hidd már, hogy egy nyugati embertől, akinek nincs hozzá nyelvezete, az meg fogja neked tanítani a mágiát. A magyar őshagyomány még a 18.ik században is 6 elemet ismer, amelyek közül csak 4-el foglalkozik a nyugati felvilágosult mágus. A keletiek legalább utalnak rá, hogy létezik egy ötödik is, de ők is csak kerülgetik a forró kását mert nem tudják megmondani miaz.


A teljes magyar hagyomány szerves részét képezi a mágia, de neked egy külfölditől kell megtanulni a mágiát? Jah persze, mert ami import az csak magas kultúra lehet.

2014. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Erdekes, amit irsz, kedves utolso, ezzel en nem igazan voltam es vagyok kepben.
2014. szept. 22. 00:38
 34/41 homo ludensz ***** válasza:
Megjegyzem én sem mivel a magyaroknál a táltos volt inkább ismertebb s ezt még Etelközből hoztuk magunkkal.
2014. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
85%

A táltos az gyógyító.


A mágus csak ma van túlmisztifikálva, hogy hú, te a szomszédban él egy nagy mágus. Olyan tudása van, hogy hijjaj...


A helyzet az, hogy a mágia tudománya soha nem volt titkos dolog. Azok kik sötét dolgokra használták nyilván titkolták ezen irányultságukat, de alapvetően a mágia az egy nyílt dolog volt, az egész világon.


A kereszténységhez kapcsolódó legismertebb mágikus tevékenységek:

Áldás, szentelés, űzés, keresztelés, beavatás (szerzetes rendeknél pl.), ima, vallási énekek, szerelmi énekek, karácsony, húsvét, advent, temetés...


Csak a legismertebbek. Ezeknek alapvetően vannak szabályai mint mindennek a világon. Ha kötni bármit is tűzuel lehetne, akkor tűzzel keresztelnének és nem vízzel. Ezzel pedig el is árultam, hogy a vízzel lehet kötést csinálni. Ezért nem vízzel tisztogatták az "eretnekeket", hanen tűzzel. Csak egy példa a mágia sötét felhasználására.


Ugyanakkor régen a halottakat pontosan azért égették el, mert úgy gondolták a test rabságából így szabadul fel a lélek a leggyorsabban. Megint csak az oldás, elengedés analógiájában.


Ezért nem csináltak régen olyat, hogy valakihez hozzákötötték magukat, mert egy tűzszertartással semmissé tette. Értelem 0


Ugyanakkor a lányoknak voltak olyan szertartásaik, amelyek gyakorlásával a fiút "megidézték", vagyis amilyet szerettek volna. Ugyan így a babával, azt is megidézték jó előre.


Nem kell a mágiát titkos tankönyvekből tanulgatni elég a hagyományainkat áttanulmányozni. Dehát mivel nem egy külföldi hozta be így nyilván értéktelen... Mert nem New és nem Age...


Csak tudjátok, a new age mágia a legsötétebb mind közül, pontosan azért mert azt se tudja a gyakorlója mit tesz...

2014. szept. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
31%
Én nem gyertya mágiát használtam ami, nem kötés hanem , a másik emberke szerelmét fellobbantó varázslat. Azt olvastam Eillenb Holland könyvében, hogy ez nem minősül fekete mágiának ellentétben a szerelmi kötéssel amit általában woodoo babával csinálnak. Szóval én a gyertya mágiát nem, de a kötést etikátlannak tartom. Egyébként akit megkötsz nem azért szeret mert , ő így érez, hanem azért érez így mert, te elvetted tőle a döntés lehetőségét. Ez nem szerelem ez rabság , egy büntetés, mert, nem tud tőled elszabadulni. Szerintem az egy féreg aki ezt teszi egy másik emberrel.
2014. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
* Az első mondatban az első "nem"-et nem olvassátok
2014. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
szerintem is féreg
2014. dec. 18. 21:23
 39/41 Miio válasza:
100%
Nem vagyok otthon ebben a témában, és nem tudok ehhez hasonló dolgokat mint az előttem szólók. Én láttam a saját szememmel hogy egy szerelmi kötés mire képes. Nem szép látvány amit az emberrel csinál. A történet röviden annyi hogy egy nő, szerelmi kötést alkalmazott az ismerősömmel szemben. Ennek az lett a hatása hogy az ismerősöm akit most egyszerűen Zolinak fogok hívni, annyira szerelmes lett hogy nem tudott a nőről le mondani. A nő először még örült is neki, de később mikor kezdett elfajulni a dolog már nem annyira. Zolit ezért erővel vitték el a nőtől. Kiugrott a száguldó autóból és... Nos a végére nem akartok kíváncsiak lenni. A lényeg hogy nagyon véres volt. A végén egy idős néni vette le róla a kötést. Nem kért érte pénzt és most boldog házasságban él. Kicsit hihetetlennek hangzik de igaz.
2015. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
70%

"A lényeg hogy nagyon véres volt. A végén egy idős néni vette le róla a kötést. "


Miért? A kötést azt nem a kórházban veszik le?

Gondolom kapott tetanuszt,meg minden.No de akkor jobban gyógyult,ha egy idős néni vette le a kötést?

2015. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!