Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » El szeretném kezdeni a wicca...

El szeretném kezdeni a wicca vallást gyakorolni. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és engem mindig is érdekelt a boszorkányság, a mágia. Pár éve hallottam a wicca vallásról, de akkor nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Másfél éve vettem egy boszorkánysággal foglalkozó könyvet, amiben az alapok megvannak, pár varázslatot kipróbáltam (vagy 5-ből 2 "sikerült"), de ez a hirtelen fellángolás két hétig tartott. Most viszont kezdem hiányát érezni annak, hogy valamiben is higgyek. Valójában katolikus vagyok, meg is vagyok keresztelve, de én nem igazán hiszek a teremtő Istenben, minden másban igen (tudom, furcsa felfogás): szellemek, démonok, Pokol, Lucifer, egyiptomi-, görög-római istenek. Szóval az én hitem eléggé zavaros, de valamennyire követhető.

Szóval, pár napja a hiányérzetem hatására mélyebben belemerültem a boszorkányságba. A könyvet is elővettem, jól átlapozgattam, mindent alaposan kiböngésztem, de nem igazán értem. Mármint, magát a varázslat menetét értem, a természettel szembeni tisztelet, jótetthelyébenjótvárj-elv, meg a fekete-fehér mágia, gyógynövények, kristályok. Ezeket mind értem, de már magát az oltárt, az eszközök megszerzését nem értem. Vagy magát a kezdést. ehhez kell valami rituálé? Vagy csak simán gondolok egyet? Az eszközöket lehet venni? A pálca hogy nézzen ki? Az athame milyen legyen? Most felsoroltam egy csomó olyan kérdést, amire nekem kéne tudni a választ, mert ezeket én fogom használni, én fogom hallani a belső hangot, hogy "na ez azt ami kell!",de most komolyan, elakadtam.

Valamint találtam egy nagyon jó kis oldalt, Annwn oldalát, ahol rengeteg minden le van írva, de magáról a kezdésről egy szó sincs... Valaki, aki jártas a témában, esetleg ő maga is wicca, akkor tudna nekem választ adni?



2014. márc. 25. 16:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Tedd a kezed a monitorra az atya által felruházott képességeimmel elküldöm neked a pozitív pénz energiát fogalom sincs hogyan kell elkezdeni a wicca vallást, de majd megkérdezem a legjobb barátomtól a guglitól ő mindent tudd a google a legjobb barátom és, ha válaszol továbbítom neked az üzenetet remélem eme nagy és csodálatos tudás elsajátítod tisztelettel a sátán kisfia.)
2014. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Laylah ***** válasza:
100%
Majdhogynem a 16 éves magamat látom benned. :) Én is így kezdtem neki, bár én inkább az elméleti dolgokra fektettem a hangsúlyt első körben. A Wiccában tényleg csupán a ceremoniális mágiát említik, azonban nem csak ez van, nem muszáj, nem kötelező ezen az úton járnod, ez csak egy módszer. Megvannak a maga szépségei és hátrányai is. Nem kötelező minden, amit olvastál (oltár, athame, pálca, boline, stb.), szóval először azt javaslom, gondolkozz el, hogy tényleg ezzel a módszerrel szeretnél foglalkozni, vagy van valami más, ami jobban érdekel? Pl. gyertyamágia, kötélmágia, akaratmágia, stb. Ha valami kérdésed lenne, írj privit. :)
2014. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
16 éves lány vagyok, és mostanában engem is kezdett érdekelni ez az egész. Mondjuk lehet, hogy csak az Odaát c. sorozat folyamatos bámulása miatt. De engem érdekelne, hogy miket "varázsoltál", szóval mesélj! :D
2014. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Olvass nagyon sokat, aztán kezdd el edzeni a figyelmed, a koncentrációd, a türelmed. Aztán valahova bekerülhetsz tanulni.


Szia, Laylah :)


S. T'm./N

2014. ápr. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Laylah ***** válasza:
Szia (itt is)! :D
2014. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
8%
Én tagja vagyok a kelta wicca hagyomány őrző egyháznak úgy hogy biztos forrásból tudom azt hogy bármennyire is érdekel valakit a boszorkányság nem biztos h lesz belőle.A boszorkányság az nem a herry potter megnézésével meg az odaát és vámpír naplókkal kezdődik.Boszorkánynak születni kell.Már úgy születsz h ezek a képességek benned vannak(pl halott látás,energia átvitel,jövőbe látás stb).Ezeket nem lehet rituálékal,meg szeánszokkal elsajátítani.Azt mondják h a csecsemők és az 1-5 éves közti gyerekek látják a szellemeket.Sok óvodásnak van képzeletbeli barátja amik ha a gyerek elég érett lesz el tűnnek.Aki a családjából örökölte halott látói képességet annak felnőtt korába ugyan úgy megjelennek a szellemek.A többi képességnél ugyan ez a helyzet.Egy jövőlátó gyereknél már 2-3 éves korba megmutatkozik a képesség.Folyamatosan van dejavu érzése.(az olyan h valami történik és akkor olyan érzésed van mintha ez már egyszer megtörtént volna veled)vannak visszatérő álmai a gyereknek amik pár napon v héten belül meg is valósul.És ezek a képességek ahogy nő a gyerek ugyan úgy nő a képessége.
2014. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
26%
Az írásod alapján messziről látszik hogy te egyáltalán nem vagy tudatában ennek a vallásnak sem a rítusainak.Mind előbb is írtam h a boszorkányság vele született dolog amit nem lehet könyvekből megtanulni.Főleg nem olyan könyvekből amiket bárhol be tudsz szerezni.Az olyan boszi könyvek amik az ősi kelta tudást tartalmazzák pl grimoárok,vagy árnyak könyve,démon kodex halott nevek stb azokból csak max 3-4 db van az egész világon és titkosak.Csak is kiváltságos személyek férhetnek hozzá.Az oltár készítést meg a többit amit felsoroltál boltba megvásárolt könyvekből nem fogod tudni megtanulni.Ezeket csak is felavatott boszorkányok sajátíthatják el akiket Abafi Cézárhoz hasonló boszorkány mesterek tanítanak.Ha te tisztába lennél a boszorkánysággal akkor nem csinálnál felelőtlenül rituálékat.Mert tisztábba lennél ennek veszélyeivel.Olyan erőket ébreszthetsz fel 1 ilyen szeánsz során amikkel még a felavatottak is nehezen bánnak el.A rituáléknak is meg van a menete(tér tisztítás,tér szentelés eszköz tisztítás majd szentelés kör felvetése,csak ezek után jöhet a rítus,majd ha kész vagy le kell bontani meg kell szüntetni a tisztításokat szenteléseket)amit szintén csak felavatottak ismernek és tudnak.Ezért bármilyen rítust akarunk csinálni (legyen az szellem idézés,szerelmi kötés ,átok levétel stb)csak is hivatásos médium jelenlétébe szabad elvégezni.
2014. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A kedves utolsó egy az egyben hülyeséget írt. :)

A régi "boszorkányoknak" volt papírjuk róla?

Az Árnyak Könyve. Látszik, hogy nem sokat olvastál róla. Ezek egyéni, személyes jegyzetek, mindegyikből EGY létezik.

Nem kell semmihez rituálé, anélkül is lehet energiákat felszabadítani. Tértisztítást, tér szentelés, védelmek... mindegyiket megtanulhatja egyedül is. Az már más, hogy felelőtlenül ne csináljon semmit, viszont tanulhat, és önmagát művelheti. Szerintem épp ezért szégyen a mai "wicca"... Legalábbis amit te "írsz", de szerintem az nem "valós". Főleg, hogy ismerek közülük néhányat :)

Mivel lenne így jobb, mint egy keresztény egyház? Persze, vannak olyan dolgok, amiket egy "kezdő" nem szerezhet meg. De azért, mert nem értené. Tanuljon csak a kérdező, olvasson sokat, ha valamiben elakad, írjon nyugodtan privátban egy facebook-címet (máshogy nem fogok visszaírni). Hivatásos médium? Ha veleszületett képességei vannak, hogyan legyen hivatásos? Szerezzen róla papírt? :D

Ne hülyéskedjünk már. Meditálj sokat, a rítusokat hagyd, fejleszd magad, a koncentrációd, az érzelmeid, a figyelmed, az akaraterőd, a tested, a tudásod, aztán elkezdheted. :)

S. T'm/N

2014. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Laylah ***** válasza:
29%
S. T. javarészt igazad van. Ami nekem nem szimpatikus a Wiccában, holott én is ezen kezdtem az utam, az a túlzott titkolózás, a túlbiztosítása a dolgoknak, és a szertartásmágia egyedüliként való hangsúlyozása. Nem kell ahhoz se térszentelés, se oltár, semmilyen eszköz, hogy mágiát űzzön valaki. Én is ismerek Wiccát, és azt is tudom, hogy rengeteget tud. Ő van elég "felvilágosult" a vallásával szemben ahhoz, hogy ne csupán a szabályok szerint tudjon gondolkodni.
2014. ápr. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Először is,ha a Teremtő Istenben nem hiszel,hogy hiszel Luciferben? Ugye tudod,hogy Lucifer,hogy lett az aki? Hit,és kellő mértékű tudás nélkül inkább ne kísérletezgess!

Másodszor,ha nem tudod értelmezni azt amit a könyvben olvastál,akkor egyértelműen nem neked való.

Ne akarj azért "varázsolni" mert a filmekben az milyen menő. A mágia egyáltalán nem így működik. Nem elég hozzá egy könyvet, mint egy iskolai tankönyvet bemagolni. A mágia egy magasabb szintű tudat állapotot követel.

Harmadszor: Minden tárgy,legyen az amulett vagy bármilyen más kellék, maga a készítője energiáját szívja magába. Minnél több időt és energiát szánsz a tárgy elkészítésére,annál több erővel ruházod fel.Szóval semmiképp ne egy üzletben vedd meg, ahol valószínüleg egy gép által készített "üres" tárgyat kapsz majd.

2022. dec. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!