Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
 71/95 anonim válasza:
A miénk bizony lejött és az emberi nemet önmaga halálától megmentette és a csodákkal leigazolta. :) A másik pedig pontosan a problémát okozta.
2011. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
Miért ott voltál és láttad lejönni? Még csak nem is létezik. És ne reagálj az írásaimra többet, te nem vagy méltó a figyelmemre.
2011. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim válasza:

"Miért ne hinném? Vagy miből gondolod, hogy ellent akarok mondani a valós keresztény teológiának(ha misztikus, ha nem)?"


Nem azért írtam. Hanem azért, mert alapvetően jó gondolatokból indulsz ki, csak egyfajta "circulus vitiosus" megzavarja az egészet, kissé zavaros lesz.


"Én tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy mindenkinek van igaza."


Elmagyaráznád bővebben?


"mindenki igazat mond és nincsen ellentét...egy bizonyos szemszögből, ami az Egészé (*méltatlan megjegyzés*)."


Tehát mindenki hamisat mond?

2011. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:

Ignotus.


"Nem azért írtam. Hanem azért, mert alapvetően jó gondolatokból indulsz ki, csak egyfajta "circulus vitiosus" megzavarja az egészet, kissé zavaros lesz."


Inkább te fejtsd ki ezt. :)


""mindenki igazat mond és nincsen ellentét...egy bizonyos szemszögből, ami az Egészé (*méltatlan megjegyzés*)."


Tehát mindenki hamisat mond?"


Nem, nem mond hamisat mindenki, hanem nem csak a sajátnak vélt igaza az igaz, hanem másé is. Értem én, hogy Buddha is igazat mond, Krisztus is, Mohamed is és a többi. A vallások mind igazak teológiailag, csak lehet van egy pici tévedés, ami miatt téves tanok is belekerülnek azokba, téves értelmezések, és ezért ellentét szülődik. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 Anademok válasza:
A keresztény isten ilyen formában nem létezik, és egyáltalán ha más formában létezik pld idegen űrlény nincs joga ahhoz, hogy nekem megbocsásson: mert ki ő hogy azt gondolja hogy ha valamit csinálok neki van baja? Ő az abszolút negatív lény. HA egyszer visszajön jézus, bele lépek a szájába.
2011. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:

De Fisz. :)


Eszem ágában sincs idegesíteni Téged...Viszont az igazi keresztények ugyanazt csinálják, mint Te, tevékenyek lelkileg, együttműködőek a Természettel, s elcsendesítik elméiket, hogy a Szentlélekkel töltekezzenek be(meditálnak). Az álkeresztények olyanok, akikről írsz, azok "üresek" még...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
Last.One, nem érdekel hogy mit csinálnak, az ellenséget imádják, innentől ők mind az ellenségeim.
2011. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 Won ***** válasza:

Sziasztok!

Lényegtelen, hogy milyen vallási keretek közt, de akkor is majdnem mindnyájan imádunk valakit, akiről nem érdemes vitatkoznunk, hisz senki nem tud jobb bizonyítékot az istenéről, mint a másik, mindenki csak hisz. Igen, lehet hogy csak egyikünknek van igaza, de ezt nem tudhatjuk. De ha eljön az ideje, akkor majd megtudjuk. Addig meg higgyen mindenki őszintén.


Ui: Fisz! Légyszíves magyarázd már el nekünk a sátánista teremtésmítoszt, már ha van.


Won

2011. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:

Mi hiszünk a már amúgyis bebizonyított ősrobbanás elméletében, aminek nincsen köze egy istennek sem, se pogánynak se kereszténynek. A földi evolúciós elmélet is megállja a helyét, egyetlen pontig.


Az ember evolúciójában nagyon tévedett Darwin. Az ősidőkben nálunk spirituálisan sokkal fejlettebb idegen entitások érkeztek a Földre, Ők az Ősi Istenek, az ő vezetőjük volt Anu. Anu egy Isten, ő Sátán Atyám apja, de Sátánnal ellentétben ő gonosz és rosszindulatú és egyáltalán nem tiszteli a szabad akaratot és az életet. Az Istenek (Sátán vezetésével) a saját DNS-üket keverték egy földi főemlős fajjal és így jött létre az ember, azzal a célzattal hogy majd mi aranyat bányászunk az isteneknek, de miután ennek a folyamatnak vége mindnyájunkat elpusztítanak.


Viszont ez már nem jött össze nekik mert Sátán Atyám az Istenek 1/3-át (kiket Démonoknak nevezünk) maga mellé állítva fellázadt apja és a többi ellenséges isten (angyalok) ellen és kiállt az ember szabad akaratáért. Akkor kaptuk meg Lucifertől a lelkünket, az Istenek leheletét. 2000 évvel ezelőttig fenntudtuk tartani az uralmunkat és az emberiség igazi Istenét, a teremtőnket és megmentőnket Enkit/Sátánt imádtuk. De sajnos akkor elvesztettük a háború első fejezetét a hatalmas túlerővel szemben és az Isteneinket megkötötték. Azóta már minden Isten szabad és alig 150 év múlva újra a Föld Ura kezében lesz a Föld.

2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 Won ***** válasza:
Érdekesen hangzik. Eddig sok teremtésmítoszt hallottam már, de a tiéteket még nem ismertem. Köszi, hogy elmondtad!
2011. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!