Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
 31/95 anonim ***** válasza:

00:40


Teljesen egyetértek. Cselekednünk kellene, viszont most kereszténydemokrata diktatúra van szóval nem tudom hogy mit tudnánk elérni... De azért megpróbálhatjuk.

2011. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
Mármint melyik isten? Allah? Ő nem annyira. Az ószövetségi isten? Hát ő elég bosszúálló típus. Az újszövetségi? Na ő megbocsájtó. Mármint az iratai alapján.
2011. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
Utolsó, de ez mind ugyanaz az isten. Továbbra sem éppen ő a megbocsájtás mintaképe, ne hozzam fel a Poklos témát megint..
2011. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
ÉS az a keresztény Isten miért védene meg ha nem adod meg neki az imádatot és a tiszteletet? És ő adta az életet nem? Miért ne vehetné el? Ne te akard felülbírálni Istent!
2011. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
Az istened fikció, kedves utolsó.
2011. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:

És akkor ugye a látható világ is fikció? Mondja már valaki,hogy igazam van...Hisz itt mindenki azt akarja,hogy neki legyen igaza. Adj már nekem igazat hadd legye igazam legalább egyszer az életben nekem is.Tedd meg már naaaa. Látod milyen vagy . Hát mibe kerül az neked?

Nem tudom hitbenjárók is olvassák ezeket az Istenkáromlásokat,de óvva intem őket elméjük megzavarásától emlékeztetlek Ezt tette az ős kígyó is raffinált,alamusz hazug kérdésével,melyet úgy tett fel ,hogy okvetlenül elgáncsolja Évát,s majd általa Ádámot Idézem. "tényleg azt mondta az ÚR,hogy a kert egyetlen fájáról se ehettek?!" A többit lásd a Bibliában.

Jézus Két parancsolatot hagyott ránk

1. Szeresd az URat a te Istenedet teljes szivedből,teljes erödből és reljes elmédből... A második hasonlatos ehez

2, Szeresd felebarátodat,mint magadat.

De boldog lenne a földi lét,ha szótfogadnánk!

Ez a vita se lenne.

2011. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:

1. Gyűlölöm az uradat és a hozzá lojális angyalkáit

2. Nem pazarlom a szeretetem olyanokra akik nem méltók rá


Végül; nem adok neked igazat mert nem árulom el az emberiség igazi Atyját, az én Atyámat Sátánt


Remélem érthető voltam.

2011. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:

Halló Fiszbácsi! vagy Néni?

Nem gondolnám,hogy néni,mert az a gyengébb nem - gyengédebb nem -

A pontjaid újra írása nélkül válaszolom azokat.

1. Javaslat: Ne gyűlölj senit,mert az azt betegíti aki gyűlöl! Nem baj ha ezt nem hiszed el nekem,de akkor kérdezz meg egy pichológust.(Ennyit még ő is tud)

2. Ki mondta neked,hogy te méltó vagy a szeretetre? Szeretetigénye minden embernek van,de aki méltó lenne rá,olyan csak egy van aki valamikor itt a földön élt,s aztá megfeszítették,de feltámadt,s mert ez volt a feladata,amit el is végzett,s akkor visszament az Atyához

Na látod: ez az Isten szeretete,hogy mikor még bűnösök voltunk megbocsájtott nekünk kegyelemből.

Isten előtt tehát mi már nem bűnösök vagyunk hanem megváltottak.Üdvösségünk tehát kegyelemből van,hogy senki se kérkedhessen.

2011. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:

1. Óh, tudatlankám, aranyos példát hoztál. Minden pszichológus tudja hogy a gyűlölet és harag elfolyatása, megtagadása komoly pszichikai problémákhoz vezet minden embernél.

2. Nekem nem kell a felesleges emberek, felesleges, undorító és MŰ szeretete. Az istened és korhadt szent lelkű názáreti fia meg soha nem létezett.

2011. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:

Miklós és Fisz. :)


Elnézést, hogy beleszólok, de a gyűlölet az végső soron a gonosztól ered...Fisz a Sátánt tartja jónak, s gonosznak a názáretit és Istent, ahogyan Miklós ezeket a szeretetnek. Amíg gyűlölet van, addig bizony pont az az oldal van favorizálva, amelyiket nem díjazzuk...teljesen mindegy minek nevezzük...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!