Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
 11/95 anonim ***** válasza:

00:13


Nagy like ment.

2011. júl. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 A kérdező kommentje:
Ha most én bevallom, hogy soha életemben nem voltam istenfélő ember és nem követek semmilyen vallási programot, akkor szerintem lesznek páran, akik igen ferde szemmel néznek rám. Az ő szemükben(szigorú keresztények) akkor már bűnösnek számítok? A keresztények szemében a fő kérdésben említett egyének(pl. inkvizítorok) is bűnösek, vagy talán a példaképeik közé sorolják őket, mert erre is láttam már sokszor példát...
2011. júl. 2. 00:20
 13/95 anonim ***** válasza:
81%
23:59 vagyok. annyit szólnék hozzá az eddig elmondottakhoz, hogy a katolikus hit szerintem például egy eléggé eltorzult formája az istenhitnek. Már ha azt nézzük, hogy mindenféle szenteket dicsőítenek, meg szobrocskákhoz imádkoznak(azokat is bálványoknak tekinthetjük, nem? holott ez nem egyeztethető Istennel, szerintem.... Én például hiszek IStenben, de nem gyakran járok templomba, mert nem hiszem, hogy aki nem jár el és hallgatja végig egy akárkinek az eszmefuttatását az a pokol kénköves tüzén fog égni. Sokan vannak, akik buzgón járkálnak a misékre, istentiszteletekre, miközben a szívükben-lelkükben sötétség van, de azt hiszik, hogy ez a "látszat fenntartása" elég. Én azt hiszem, hogy Isten megbocsát, és nem kárhozza el az embert pl: abban a pillanatban, hogy valami "főbenjáró bűnt" követett el, teszem azt, elvált, vagy hasonlók...
2011. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
77%
Ne foglalkozz az agymosottakkal Kérdező! Nem érdemesek a figyelmedre. Nézz te rájuk ferde szemmel amiért a nem létező istenüket imádják fanatikusan!
2011. júl. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elvált már az is főbenjáró bűn?? Ez a szabad akarat? Ez egy vicc...
2011. júl. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
Köszönöm a like-ot :) Azt még kifelejtettem, hogy amíg mindenkit szegénységre és lemondásra buzdítanak, addig Ők nagyfokú jólétben élnek a szorgos kis templomba járók pénzéből. Gyónás címén kikémlelik az emberek legféltettebb titkait is, pszichológiailag pedig ezzel tartanak rejtett félelemben. Azért én kíváncsi lennék egyszer az Ő bűneikre is, mert azért van ott bőven szenny... Számomra a humanizmus a legjobb vallás, tehát az emberi értékek tisztelete, emellett NEM a szegénység hirdetése, hanem az emberhez méltó élet biztosítása áll mindenek előtt!
2011. júl. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
Fisz, direkt azért tettem idézőjelben. Mert valakik annak tarják, de én ezzel pl abszolút nem értek egyet.
2011. júl. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
Megint csak egyet kell hogy értsek.:)
2011. júl. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:

00:29


Igen, de a legtöbb agymosott viszont igen...

2011. júl. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 A kérdező kommentje:
Amikor az emberek egy olyan lényt tisztelnek atyjukként és urukként, akivel igazából nem tudnak beszélni szemtől szembe, csak remélik, vagy esetleg tudni vélik, hogy "majd a halál után" találkoznak vele, az nem vehető egyfajta gyengeség jelének? Félnének nélküle? Vajon ki tette ilyenné az emberek legnagyobb részét, mert ez azért elég szembetűnő.
2011. júl. 2. 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!