Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
 51/95 anonim ***** válasza:
Tévedsz. A bosszúból háború lesz, a háborúban pedig eldől hogy a természet rendje szerint ki marad fent. Szerinted a keresztények befogják látni hogy a Sátánisták nem is olyan rosszak? Szerinted Mi nyugodni fogunk amíg létezik azok a férgek? Megsúgom, nem. Megbosszuljuk hogy elnyomták az igaz Isteneinket, megbosszuljuk az ezerszám lemészárolt testvéreinket és elhozzuk az igazságot Sátán Atyám Földjére!
2011. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:

de mondjuk engem is lemészároltok, mert én egyetértek a názáretivel, de közben veled? vagy az ilyen emberekkel mi lesz pl, mint én?


s szerinted ha megnyeritek a háborút, ezzel "dicsőséget" szerezve, nem lesz a jövőben olyan, aki esetleg nem ért veletek egyet? nem fogják szerinted a jövőben azt gondolni rólatok, amit most te a "keresztényekről", hogy istenek nevében gyilkoltuk, álltok bosszút?


így csak ugyanolyanok vagytok, mint akikkel nem értetek egyet, egy fikarcnyival sem többek...de én tudom, hogy ez változik, ahogyan a magukat kereszténynek nevezőknél is. :)


üdv

26/F

LastOne.left

2011. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 Won ***** válasza:

Kedves Fisz és LastOne.Left!

Úgy látom ismét idekeverdtem a ti beszélgetésetek közelébe.

A téma ismét igen csak kényes. A Biblia ugye azt tanítja, hogy isten minden megbocsájt, viszont rengeteg ellenséges és gyűlölködő rész fedezhető fel a Bibliában. Viszont ez nem jelenti azt, hogy isten nem megbocsájtó. A legtöbb kultúra istene hajlandó a megbocsájtásra így Jehova meg végképp. Istennel és a transzcendentális világgal kapcsolatban sok fikció jelent meg, főként a 20-21. sz-ban. A gyűlöletre való vágy pszichogén, mely azért létezik, mert az emberek szertnék a másikat megbüntetni, mely nem az ő tisztük így olyan frusztráció keletkezik, mely egyenes ágon szüli a gyűlöletet. Az emberek(nem főként a kersztények) törekednek az ataraxia érzésére, de a gyanakvás és rosszindulat meggátolja őketennek eléréseében.

A szubjektív gyűlölet semmiféleképp sem a "jótól"(bár ez még mindig relatív fogalom) ered, hiszen ezek a tanítások, bármilyen irányúak is arra törekszenek, hogy megbocsájtást nyerjünk és valamely módon( feltámadás, reinkarnáció , stb) fojtathassuk életünket.

A gyűlölet csak további gyűlöletet és harcokat szít. A békét harcal nem lehet elérni, így a gyűlölet is ellenkező irányba vezet. "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel!"

A megbocsájtást mindenki elnyerheti, de a szeabályok azért szükségesek, hogy a helyzet ne fajuljon el. Ha társadalmi keretek közt is mindent szabadna, akkor mi lenne itt? Mindenki vétkezik, nincs tiszta ember(eredő bűn) tehát ennyi erővel senki sem jutna a mennybe, így tehát a megbocsájtás mindenféleképp létezik.


Itt egy kis olvasnivaló (Fisznek nem hinném ,hogy tetszik, de azért olvasd el!):

Gondolom mindenki ismeri jehova Tanúit. Na szóval ők szoktak mindenfelé járni, házakhoz. Néha hozzám is jönnek és elég jól el lehet velük beszélgetni. Bár tudják, hogy nem vagyok keresztény, normálisak. Itt a weboldaluk: [link]


Ez is hasznos: [link]


Legyetek jók, Won!

2011. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:

Számomra nincs jó és rossz (nem is létezik ilyen kozmikus erő), csak azok akik Sátánnal vannak, és azok akik Sátán ellenségei. Eszerint Last.One hidegen hagy hogy mennyire fajul el a bosszú mértéke.


Won, Sátánistaként az utolsó dolog lenne az hogy odatartom a másik orcámat is valami féregnek. Tudom hogy wicca vagy, pont ezért azt ne magyarázd meg nekem hogy a kelták nem gyilkolták halomra az ellenségeiket. Jehova tanúiról pedig megvan a véleményem, ne akarjátok tudni hogy járt az utolsó aki zaklatni mert az otthonomban.:)


Ha itt a linkek ideje, ajánlom én is nemrégiben indult blogomat.:p


[link]

2011. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
a keresztény Istenkép egy igencsak csökevényes formációja a valódi,korlátlan szeretetnek.önző emberek találták ki,önző célokra.Isten oldalán te is megtehetsz mindent,csak téged nem fognak kihúzni a sz..rból,börtönbe kerülsz,mert nem képviselsz semmilyen egyházi hatalmat.
2011. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:

Fisz.


"Számomra nincs jó és rossz (nem is létezik ilyen kozmikus erő), csak azok akik Sátánnal vannak, és azok akik Sátán ellenségei. Eszerint Last.One hidegen hagy hogy mennyire fajul el a bosszú mértéke."


De ha van egy kozmikus erő, ami mindent ellát végül is, akkor annak hogy-hogy van ellensége? Nem lehet, hogy maga az "ellenség" kifejezés illúzió csupán?


Egyébként értelek én, el is fogadom az álláspontodat, de amíg ellenséget látsz bármiben is, addig pont a Sátán Atyád ellen vagy, hiszen az a harmóniát sugallja, vagy tévedek? Harcra, háborúra, gyűlöletre buzdít téged talán a Tanító Atyád?


Amúgy én is az ellenséged vagyok úgy, hogy egyetértek a názáretivel, de veled is? Engem hova sorolsz?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:

Nem, nincs olyan kozmikus erő amiből minden származna vagy minden odatartana, ez csupán egy zsidó "Fény" elmélet amit átvettek a jobbsodrású vallások.

Arra kérdésedre hogy mi a célom, mi a feladatom megtalálod a blogom legutolsó bejegyzésén írtam részletesen róla, nem ismételném magam ha megengeded.


Aki elfogadja a názáreti tanait, az ugyanoda fog jutni mint a többi, magába olvasztja a Fény kollektívája (Jehova), így nem értem hogy miért kéne különbséget tennem.

2011. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:

Fisz. :)


"Nem, nincs olyan kozmikus erő amiből minden származna vagy minden odatartana.."


De akkor hogyan létezik bármi is? S ne próbáld a zsidó/keresztényekre ráhúzni egyből mindent, én most nem a "fényről" beszélek, csupán érdeklődöm, hogy hogyan látod a filozófiai, metafizikai részét a dolognak, próbáld végiggondolni. :)


"Arra kérdésedre hogy mi a célom, mi a feladatom megtalálod a blogom legutolsó bejegyzésén írtam részletesen róla, nem ismételném magam ha megengeded."


Milyen blogod? Adsz linket?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim válasza:

"Aki elfogadja a názáreti tanait, az ugyanoda fog jutni mint a többi, magába olvasztja a Fény kollektívája (Jehova), így nem értem hogy miért kéne különbséget tennem."


Jajjajajaj...

2011. júl. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim válasza:
A keresztény teológia nem képviseli teljes mértékben sem a Fisz-féle nietzscheiánus dionüszoszi önmegváltás eszményét, sem LastOne-féle buddhista "mindent egybe" gondolatát.
2011. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!