Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
 41/95 anonim ***** válasza:

LastOne.Left, látom megint megtaláltál.:)


Tehát, a gyűlöletre szükség van, ha nem lenne gyűlölet nem tudnánk használni a fekete mágiában az ellenségeink ellen. Anélkül a fekete mágia is feleslegessé válna és mivel a fekete mágia és a gyűlölet is létezik, ezek nélkül nem lenne teljes a természet.

2011. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bocsásd meg hogy ilyen soká reagálok a kérdésedre,de annyi itt az oktalan kérdés hogy a tied fel se tünt ,meghát a főbaj itt a Sátánnal és követőjével van,mert ő az igazán ROSSZ,hisz embergyilkos keuzdettől fogva,de most térjünk a kérdésedre.Miféle kérdés ez: "A keresztény Isten mennyir megbocsájtó?" Hogy találtad ezt ki? mért? Hány Isten van? Vallás az van sok,sok,sok.De Isten csak egy van : a Teremtő Isten,Aki teremtett,megtart és bőlcsen igazgat mindeneket.

Ez volt az egyik.Másik: Te írtad: "a keresztes hadjáratokba gyerekeket is hadba kényszerítettek."A náci hadjárat végén nem így volt? Félre ne érts,egyiket se pártolom,csakhét ezeket a vérengzéseket embrek csinálták nem Isten.

Igaza van a költőnek: "Kard,ha csörren,vér ha csobban,

csak az ember vétkes abban."

Hogy ezt Isten oldalán megtehetnéd e te is? Ha te Isten oldalán lennél,Ilyen kérdés eszedbe se jutott volna.De most is egyértelmű lesz a válaszom. Megteheted,mivel szabad akaratod van.De egyet ne felejts el. a számadást nem ússza meg senki.

Sajnos igen jó példát tudok adni.Akik az előző kormány tagja ként úgy gondolták szabadon lohatnak ország pénzéből,most rá kell döbbenniük,hogy tévedtek. És akik megússzák a földi bíróságot hiába örülnek,mert az égi még hátra van,mert az égi elől NEM lehet elbújni.

2011. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 A kérdező kommentje:
Már a gyomrom háborog ettől az oldaltól...
2011. júl. 5. 18:24
 44/95 anonim ***** válasza:

Fisz. :P


A natúr mágia használathoz nem gondolom, hogy gyűlöletre lenne szükség, de szerintem ebben te is egyet értesz. Abban pedig egyetértek én, hogy a gyűlölet létező dolog, de arra gondoltál e, hogy pont azért, hogy észrevegyük abból, hogy az nem a jó hozzáállás? Tehát egy kötelező párja a "nem gyűlöletnek", hogy a jóságot, a szeretetet lehessen mihez hasonlítani, viszonyítani, hogy a harmónia a Természettel létrehozható legen részünkről?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:

Bíró Miklós, grat az ocsmány szövegeddel még a kérdezőt is visszataszítottad, ez már nagy szám.


LastOne.Left, a gyűlöletre nekem szükségem van mint minden más embernek a Földön. Mit csináljak az ellenségeimmel ha nem gyűlölöm őket. Ők az ellenségeim!

2011. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
Tudatlanok vagytok mind. A mi atyánkra nem illő név, hogy Sátán, ezt a nevet is ti tudatlan keresztények aggattátok rá. Ő nem ellen tanító, hanem Ő az igazi tanító. Nevéből adódóan is Lucifer, tehát Ő az EGYETLEN FÉNYHOZÓ ISTEN. A ti istenetek Adonai, aki a mérhetetlenül szigorú erkölcsi tanításaival már a kezdetektől fogva burkoltan, de gúzsba kötötte az emberi létet. Ti mindig azzal a nyomorult almával jöttök elő, tegyük fel, hogy tényleg létezett. Akkor miért hagyta az ember előtt azt az almát, ha úgyis előre tudta, hogy le fogják szakítani? (Hiszen ő szerintetek mindent előre tud.) Hogy aztán a végén ez alapján büntessen meg minden embert? Tegyük fel, hogy valódi ez a történet, de abban hol van az igazság, hogy mind a hét milliárd ember, azért a két ember bűnéért szenved? Nem tettetek fel magatoknak olyan kérdéseket, hogy miért hagyja a jó embereket is szenvedni, ha bármikor véget vethetne neki? Elárulom, hogy okkal. Mert valójában ezek a szellemi erők, az emberi szenvedésből táplálkoznak, azért nevelnek tudatosan szenvedésre. Azt állítjátok Ő teremtette az embert, kérdezem én: Akkor miért teremtett tökéletlen embereket, hogy aztán a végén a tökéletlenségeikért büntesse őket? Akkor mégiscsak Ő a gonosz Isten, aki sötétségben tartja az embereket, vagy nem? Nem látjátok át azt, hogy azért jönnek elő folyamatosan a kereszttel és Jézussal (aki kitaláció) és azért tanítanak benneteket önfeláldozásra, hogy fokozatosan rávegyenek benneteket arra, hogy ti is áldozzátok fel magatokat nekik? Arra nevelnek benneteket, hogy adjátok mindeneteket az egyháznak és legyetek szegények. Végignézték, ahogyan színarannyal meszelik ki a templomokat, miközben az emberek létfenntartása is kérdéses volt. Ez a Biblia lényege, valójában egy fikció az egész. Lucifer nem az, akinek a Biblia beállítja, csak mivel ti eltaszítottátok magatoktól, mert hittetek ezeknek a hamis erkölcsi tanításoknak, ezért ne is várjátok el, hogy Ő szeressen benneteket.
2011. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
Utolsó, Sátán neve évezredekkel előzi meg a zsidó/keresztény vallást, az egyetlen név amit ráaggattak Atyánkra az az Ördög.
2011. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:

Fisz. :)


Értelek, de azt kérdeztem, hogy a gyűlöletre nem e azért van szüksége az embernek, hogy abból megértse nem az a megfelelő magatartás, ha együtt akar működni a másikkal és a természettel.


egyébként ha téged esetleg megtámad egy kutya, vagyis ellenségesen viselkedik, mert éppen a területét védi, akkor azt is gyűlölöd? vagy a kutyáról elfogadod, hogy nem tehet róla, hogy megtámad? az ember sem tehet róla, hogy ellenséges és utálkozó sok esetben, mivel nincsen tisztában az univerzális igazsággal, de amíg te gyűlölsz valakit, addig te ugyanazt csinálod. Szerintem Te ennél felemelkedettebb vagy tudatodban...mágiát űzöl például, amihez kell a józanság...ne ess bele abba a hibába, amibe azok, akikkel nem értesz egyet.


ui.: egyébként a kialakuló gyűlöletet nem csak kiadni lehet, hanem megérteni alapvető okát, hogy miért jön elő egyáltalán gyűlölet bármivel kapcsolatban is, ezzel pedig megszüntetni további megjelenését. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
LastOne.left nagyon rossz példát hoztál. Mi okom lenne gyűlölni egy területét védő állatot? Ellenben a keresztény csürhe akik mióta léteznek üldözik és gyilkolják, égetik a fajtámat csak azért mert nem az ellenségest istent imádjuk, leszólítanak az utcán, az otthonomba jönnek a büdös mocskos názáretis röpcéduláikkal, hátrányosan megkülönböztetnek, az oktatásunkat szedik szét, aaaazt nem adom meg nekik hogy odatartom a másik orcámat is. A gyűlölet JÓ, a gyűlölet bosszút szül a bosszú pedig igazságot.
2011. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:

Fisz.


Én arra gondoltam, hogy azok, akiket keresztényeknek nevezel is a területüket védik és emiatt ellenségesek.

És azt kérdeztem, hogy amely állat ellenséges veled, mert védi a területét, utálod e...hiszen ellenséges. :)


Egyébként abban igazad van, hogy a gyűlölet bosszút szül...de tudod a bosszú megint csak bosszút, és így tovább mindaddig, amíg valamely fél be nem látja, hogy sem a gyűlölet, sem a bosszú nem megoldás...és egyszerűen megbocsát. :)


no nem is akarlak zavarni különben, csak elmondtam, semmi esetre sem akarlak meggyőzni, csak úgy gondoltam, hogy aki a Természettel jár, az ilyenekbe is belegondol. teljesen megértem ha szeretnél továbbra is gyűlölni, ez a te ügyed, én csupán szóltam, hogy van azért más megoldás is, amivel a komplett harmónia érhető el. :)


üdv és további jókat

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!