Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A keresztény Isten mennyire...

Ragnarök kérdése:

A keresztény Isten mennyire megbocsátó?

Figyelt kérdés
Ha végigtekintünk a történelmen, akkor rengeteg borzalommal találkozunk, amit a szent egyház tagjainak parancsára hajtottak végre az emberek, vagy maguk a vezetők. Legelőször itt az inkvizíció, de gondolhatunk a keresztes hadjáratokra, ahol gyerekeket is hadba kényszerítettek, vagy akár a jelenkor pedofil botrányaira. Szóval Isten oldalán ezt mind bátran megtehetném én is?
2011. júl. 1. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Hacsak azt nézzük hogy ha valami nem tetszik a zsidó/keresztény istennek amit cselekedsz akkor örök szenvedésre akar ítélni, szerintem egyáltalán nem megbocsájtó.

Az inkvizíció jó példa volt, rengeteg embert lemészároltak puszta perverzitásból a jóságos istenük és a názáreti szeretete nevében, és ugye a keresztes lovag jelszó: "Vágd le mind, isten majd kiválogatja" is erre a megbocsájtásra utal...

2011. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
Nyilván nem. Szerintem ez úgy volt hogy volt egy-két ember, aki kimondta, hogy ezt meg azt lehet, mert Isten engedi meg stb (miközben magukat istennek, vagy legalábbis emberFelettinek képzelték magukat) és mivel vezető pozícióban voltak/vannak ezért az emberek utánuk mennek, mint a marhacsorda, ahelyett, hogy Istent követnék. Lehet, hogy nem is a kérdésre válaszoltam? most nézem.... (az is előfordulhat, hogy baromságot írtam, bocsánat érte, majd reggel, friss aggyal elolvasom megint : ) )
2011. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Rengeteg ember meghalt, ha isten létezne, vagy ha nem tetszett volna neki ami történt akkor nyílván leszólt volna valahogy hogy "hoppá fiúk, én nem ezt tanítottam!".

2011. júl. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
Nem ezt diktálná az ő hatalmas szeretete?....
2011. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 A kérdező kommentje:
Na, igen! A másik, hogy miért nem lép közbe Isten? Tudom, hogy ez egy ezerszer lerágott csont, de sosem kaptam erre még választ, legalábbis olyat, amit értékelhetnék...
2011. júl. 2. 00:06
 6/95 anonim ***** válasza:
"Utolsó" vagyok. Szerintem ez az érvelés nem állja meg a helyét. "Ha isten létezne, nem engedné hogy sokan ilyen szörnyűségeket tegyenek." Isten szabad akaratot adott, ami magában hordozza azt a lehetőséget is, hogy az ember gonosz legyen... Persze ugye figyelmeztet, hogy a gonoszságnak, bűnöknek ára van. De te dönthetsz a tetteid felett.
2011. júl. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
Sokra mennék azzal a szabad akarattal amit kordában tart, és ha nem úgy ugranék ahogy ő fütyül azonnal irány az örök kárhozat...
2011. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
78%
Bevallom, egyes nézetei miatt, kedvelem Nietzsché-t. Nietzsche a keresztény vallást a gyengeelméjű, magatehetetlen, szorongó, kisember önigazolásának és apológiájának tekinti, a szolgalelkűség legleleplezőbb megnyilvánulásának. Saját véleményem pedig az, hogy a 2000 éves kereszténység kiölte az emberekből az alkotás és a tudás iránti vágyat, a fejlődni akarást. Már maga a szó is, hogy "Istenfélő" mindent elárul. Ne merj még gondolkodni se, mert "Isten" azt is látja, mire gondolsz és még azt is számon kéri rajtad. Így ölték ki az emberekből ezeket a jó tulajdonságokat. Ha tényleg ilyen az "Isten", akkor nekem ilyen "Isten" nem kell, inkább megyek a "Pokolba." Inkvizítoraik segítségével, bárkivel aki csak szabad gondolkodásra próbálta buzdítani az emberiséget, csúnyán leszámoltak. Élve elégetéssel, kerékbe töréssel, stb. Így tudták, ezeket a hamis nézeteket hosszú időn keresztül fenntartani. Úgyhogy bevallom, én szívből utálom, örülnék neki ha végre betiltanák. Mert csak lebutít mindenkit és szorgos templomba járó, adakozó szolgákat nevel. Végszóként pedig annyit mondanék: Az inkvizítorok nem néztek bele Galilei távcsövébe, mert lesz@rták. Könnyebb volt megégetni szerencsétlent, mint gondolkodni.
2011. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 A kérdező kommentje:
"Persze ugye figyelmeztet, hogy a gonoszságnak, bűnöknek ára van." Akkor mindenkit figyelmeztet valahogy? És akkor azt mondod, hogy az inkvizítorok például a Pokolra jutottak?
2011. júl. 2. 00:13
 10/95 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a keresztény Isten dolog,"hit".A templom a katolikus keresztényeknél agyon-vissza van díszítve,Isten nem bocsájt meg,nem védelmez,nem jelez,hogy már pedig létezne.. és nem teszi olyan hű,de jóvá az emberek életét.És mégis ebben hisznek szerintem a legtöbben.Engem is katolikussá kereszteltek,de más vallásokban jobban megtalálnám önmagam.
2011. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!