Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Lelki "edzés" hogyan?

Lelki "edzés" hogyan?

Figyelt kérdés
Hogy tudom lelkileg erősebbé tenni magam?
2010. jún. 6. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, de pl ha sokat mondogatod magadnak, hogy szép vagyok, okos vagyok, ügyes vagyok, képes vagyok mindent megcsinálni amit eltervezek... (ez a pozitív gondolkodás, bebeszéled magadnak, majd ezt sugárzod a környezeted felé is).


Ezeket előbb-utóbb elhiszi a tudatalattid, aztán így lelkileg erősebb leszel és egoistább. Már ha ezt szeretnéd.

2010. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én se értem a kérdést, de ha úgy érzed, hogy lelkileg gyenge vagy, akkor már önmagától a helyzettől is edződsz. Ez olyan mintha nehéz súlyokat kellene cipelned. Nehezen bírod, vagy fel akarod adni, de nem adhatod fel viszed a súlyokat, és ezalatt megizmosodsz. A lelki edzés is hasonlatos, itt se szabad feladni, még akkor se, ha minden remény elveszett.
2010. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

elmondok egy példát.. pl próbálnak kihozni a sodromból, vagy akár sértegetnek, (ez elég gyakori, mert boxolok) akkor ne dühítsem fel magamat, ne dühből üssek, tehát maradjak higgadt. amig próbálnak "megtörni" lelkileg.. remélem igy már lehet érteni.

köszi.

2010. jún. 6. 12:25
 4/16 anonim válasza:
Úgy, hogy nem dőlsz be a sértegetéseknek. Egyszerűen tudatosítod magadban, hogy ettől vagy több és jobb a másiknál mert nem veszed magadra a sértéseket -> ettől vagy erősebb és ezáltal tudod legyőzni.
2010. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, értem, hát ha sérteget, akkor azt ne vedd magadra, gondolj arra, hogy na milyen gyenge próbálkozás, és próbáld azt nézni, hogy mik a hibái, milyen ronda a feje és jól röhögd ki.
2010. jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki sérteget, az ellenfélnek tekint, és azért sérteget, mert tart tőled. Nem lenéz, vagy ilyesmi, hanem ezzel akar előnyt szerezni veled szemben az adott helyzetben. Megsérteni azt lehet, aki foglalkozik a másikkal, akinek a másik véleménye fontosabb a sajátjával szemben. Ne adj annyit a külvilág szavára, tudatosítsd magadban (akár tételesen) az erényeidet és a hátrányaidat. Tanuld meg ezeket elfogadni és objektívan tekinteni rájuk. Ha pontosan tudod magadról, hogy milyen vagy, csak röhögni fogsz azon, aki ettől eltérőt állít, mert rosszul lát.

Jó tudni, hogy a sértések egyébként jószerével fiktív dolgok: a sértő és a sértett is pontosan tudja, hogy az állítás valótlan és provokatív. Abban a pillanatban, ahogy a sértettről leperegnek az ilyen dolgok, súlyukat vesztik és eredménytelen próbálkozásként hatnak a sértegetőre, amitől önbizalmat veszít.

2010. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Válaszd a humort, a legnagyobb fegyver. Vagy csukd be a szemed és egy percig gondolj egy kolibrire ahogy előtted repked, nekem bejött.
2010. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szeretet meditáció. Magad felé, és mások felé is.
2010. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
kérd meg anyád h napi 5* mondja ell neked h nyugodt vagyok!!
2010. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mondd saját magadnak napi 5ezerszer, hogy "nyugodt vagyok"!
2010. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!