Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek olyan dolgokban,...

Miért hisztek olyan dolgokban, amiknek semmi értelme?

Figyelt kérdés
Mi értelme hinni? Mi értelme a vallásnak? Jóra tanít, esetleg az inkvizícióra, vagy hogy vívjunk háborúkat isten nevében (keresztesháborúk, mellesleg manapság is az USA mindent isten nevében vív meg). Miért nem próbáltok meg reálisan, és logikusan gondolkodni? A biblia csak egy könyv, egy sci-fi, amit egy olyan ember talált ki, és írt meg, mint én, vagy te. Mi lenne ha én is írnék egy ilyen könyvet? Kialakulna egy új vallás, amiért lehetne vívni háborút, lehetne öldökölni, esetleg mindenki lehülyézne? Az emberek hiszékenységét könnyű kihasználni. A vallás mindig is hátráltatta a tudományos világot (a föld gömb (ellipszis) alakú, nem a föld a világ középpontja). Nem az ateizmus a jobb? Az, hogy nem piszkáljuk istent (ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy létezik) a szánalmas és kicsinyes imáinkkal, és megoldjuk a saját problémáinkat. Nem siránkozunk, hanem megoldást keresünk, nem tulajdonítunk mindent istennek, hanem magyarázatot keresünk rá. Nem pont azt akarná isten, hogy legyünk önállóak, és kicsit hagyjuk már békén őt is egy kicsit? Milliónyi támadási felület van a vallásra, amire nem tudnátok ép eszű magyarázatot mondani, mégis hisztek. Hisztek, és hátráltatjátok az életet. Jobb lenne ha gyárban dolgoznátok, biztosan értelmesebb annál minthogy itt jósolgattok, és varázsoltok. Valahogy többre menne az emberiség ezzel. Az a kor lejárt, hogy a hit ér valamit. Szóval a kérdésem, mi értelme hinni, ha tudjuk -megcáfolhatatlanul- hogy hátráltat minket?
2010. júl. 4. 18:45
1 2 3 4
 31/40 anonim válasza:
48%
Hát szerintem a kérdezőnek teljes mértékben igaza van. Jönnek itt az érvelések, hogy nem baj ha valaki hisz valamiben. Ez eddig rendben van, de ha nem mindenki vakon követné azt, amit az egyház beletöm a fejébe, és nem pénzelné az egyházat, hanem mondjuk vállalkozást alapítana vagy jobb helyre tenné a pénzét, akkor egy jobb világban élnénk most(szerintem). Azokon a szövegeken tudok jókat röhögni, hogy amikor halálodon vagy, meg beteg vagy, akkor kiben hiszel, valakiben kell... ja... mi lenne ha MAGADBAN hinnél, a saját erődben, nem valami kitalált szarságban. Nekem ez a véleményem. Arra jó a hit, hogy a gyengeséged burkold vele, hogy támaszkodj valamire, mert te magad kevés vagy ahhoz h. talpra állj. Nem szégyen a gyengeség, meg hát arra vannak az erős emberek, hogy a gyengéken segítsenek, de világ életedben ugyanolyan semmirekellő maradsz, ha azt hiszed, hogy majd az Istenben való hited erőssé tesz. Lehet köpködni meg anyázni erre a válaszra, nem igazán érdekel, de akit megtérítettem vele, annak minden jót kívánok, és szerintem jól csinálta.
2010. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Eleve nem értem, miért keveritek össze a valláskritikát (van ilyen kategória) és az ezotéria kritikáját.

Ráadásul ha valakit nem érintett meg semennyire sem az ezotéria, az miért írogat ide? Nem kötelező itt lenni. Csak el kellene olvasni pár beírást esetekről, amikor ideológiailag független és racionális emberek szembesülnek "megmagyarázhatatlan" élményekkel. Hadd ne soroljam őket.

Mi, a másik oldalon ezt úgy éljük meg, hogy vannak lelkileg fejletlen lények, akik még oviban vannak és nekik úgy van bemutatva a világ (az ő kis világuk), hogy minden logikus, racionális.

Ahogyan a számokat is lassan bővítjük a pozitív egészektől, az irracionális, transzcendens és komplex számok felé, pont úgy tágul az igazi Ember ismerete a Valóságról.

2010. júl. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

"Eleve nem értem, miért keveritek össze a valláskritikát (van ilyen kategória) és az ezotéria kritikáját."


Én nem teszek különbséget fikció és fikció között, nem értem hogy te mit nem értesz ebben.


"Csak el kellene olvasni pár beírást esetekről, amikor ideológiailag független és racionális emberek szembesülnek "megmagyarázhatatlan" élményekkel. Hadd ne soroljam őket."


Képi, tárgyi bizonyíték, hiteles forrásból? Esetleg tudsz mutatni nekem egy szellemet? Bizonyíték a történetek hitelességére? Ezek a történetek 90%-a megmagyarázható logikusan is. Látsz valakit a házban? Vigyázz, mert valószínűleg eljött az... Értékeidért! Nehogy ellopja! Látsz egy árnyat a szemed sarkában. Ha konkrétan szemben van veled egy ilyen árny, és nem csak olyan "úgy látja, mintha" dolog, akkor elkezdhet aggódni, mert akkor valószínűleg tényleg... Pszichológusra szorul! Nem rég hallottam egy nagy koppanást a padlásról. Tele van kacattal, senki se jár fel oda. Valahogy nem félek, a ház elég régi, bármi leeshetett, egy ici-pici egér is okozhatta mindezt. Tegnap hallottam, hogy valaki kint járt itt az ablakom előtt. Kézbe vettem egy botot, mert a végén még az ablakon beugrik egy félelmetes, és természetfeletti... róka, vagy kutya!


"lelkileg fejletlen lények, akik még oviban vannak és nekik úgy van bemutatva a világ (az ő kis világuk), hogy minden logikus, racionális."


Nem így a logikus? Nem hallottál még az ok-okozati összefüggésről? Ha nem, akkor te járhatsz óvodai szinten, mert ilyen már tanítanak általános iskolában is. Mindennek megvan az oka, és nincs olyan, ami természetfeletti. Az, hogy te a valóság elől próbálsz menekülni, és ragaszkodsz az elveidhez (mint régen ahhoz, hogy van világ vége, és le lehet a földről esni), szerintem kissé... bölcsi?

2010. júl. 5. 02:47
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

21:45, te nagyon el vagy tájolva, gondolom, soha életedben nem láttál még hívő embert, csak azokat a sztereotípiákat visszhangzod, amiket itt-ott olvasgattál, hogy a hívők vakok, nincs önálló akaratuk, beszűkültek stb. Vannak ilyenek is nyilván, de ateisták között is legalább annyi beszűkült, tudatlan ember van. Meg kéne ismerkedned egy-két hívővel, rögtön megváltozna a véleményed. Ez ugyanolyan, mintha a világ összes édességére azt mondanák, hogy pocsék ízű, és mivel ezt hallottad, egyiket se akarod megkóstolni, csak hajtogatod te is, hogy az édesség rossz ízű, pedig lehet, hogy nincs igazuk azoknak, akik ezt mondják.


Mellesleg tudod, mi mindenre költi az egyház azt a pénzt, amit a hívek adnak? Iskolákat, kórházakat, árvaházakat üzemeltetnek, szegényeknek élelmiszert, ruhát vesznek belőle. Szerinted hol lenne ennél jobb helyen a pénz?


És megnyugtatlak, nem vagy felsőbbrendű, nem vagy több másoknál attól, hogy te nem hiszel Istenben (ha tévedek, bocs, de az írásodból nagyon az jön le, hogy annak tartod magad: "Nem szégyen a gyengeség, meg hát arra vannak az erős emberek, hogy a gyengéken segítsenek, de világ életedben ugyanolyan semmirekellő maradsz, ha azt hiszed, hogy majd az Istenben való hited erőssé tesz"). Ugyanolyan ember vagy, mint a hívők, csak másban hiszel, ennyi.

2010. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
individualizácó vs. archaikus szubsztancia....ennek a vitának nem lehet győztese :)
2010. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a kérdezőre egy cseppnyi erőt is fordítani,mert úgy is mindig ő lesz az okosabb.
2010. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:
Mi az hogy miért kell hinni?hogyan lehet hit nélkül élni?tudod mit jelent hinni?HA SEMMIBEN NEM HISZEL TE SEM LÉTEZEL.Ha istenben azért nem tudsz hinni mert nem láthatod kérdeznék valamit?a szelet látod?az áramot látod?ha megtanulsz érezni, hinni már tudni fodsz.
2010. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Előbb logikusan gondold át, és utána válaszolj szerintem. Nem hiszek semmiféle természetfeletti dologban, én magamban hiszek. Nem imádkozok, én megoldom a problémáimat. Amúgy a szelet érzem, mindig is éreztem, a levegőt is, ha fúj a szél látom, hogy a fák lombja mozog. Ezt mindenki érzi. Teljes mértékben érzékelhető. Míg isten? Te érzed, vagy csak azért érzed, mert érezni akarod? Az emberi agy elég csalóka.
2010. júl. 12. 18:39
 39/40 anonim ***** válasza:

"Nem hiszek semmiféle természetfeletti dologban, én magamban hiszek. Nem imádkozok, én megoldom a problémáimat."

Az értelmes hívők (nem az elvakult vallási fanatikusok) Istenben és önmagukban is hisznek. Imádkoznak ÉS megoldják a problémáikat. Itt nincs szükség választási lehetőségre, az Istenben és önmagadban való hit tökéletesen megfér, sőt meg is kell férniük egymás mellett.


"Amúgy a szelet érzem, mindig is éreztem, a levegőt is, ha fúj a szél látom, hogy a fák lombja mozog. Ezt mindenki érzi. Teljes mértékben érzékelhető."

Ezzel abszolút egyetértek, hülyét tudok kapni attól, ha valaki olyan dumával akar "téríteni", hogy a levegőt meg ezt meg azt se látod, mégis vannak. Aki ilyeneket mond, az nem lehet túl művelt ember, nem sokat tud a hitről és Istenről. Isten más kategória, nem kéne egy kalap alá venni a levegővel meg egyebekkel. A levegő létezése egy bebizonyított dolog, megfelelő technikai körülmények között lehet látni is a részecskéket, míg Istent nem láthatod semmilyen műszerrel, benne vagy hiszel, vagy nem.


"Míg isten? Te érzed, vagy csak azért érzed, mert érezni akarod? Az emberi agy elég csalóka."

Erre viszont azt mondhatnám, hogy te pedig azért nem érzed, mert nem akarod érezni.


Egyáltalán nem baj, ha valaki nem hisz Istenben, ez mindenkinek a saját magánügye. Csakhogy ennek akkor fordítva is így kéne lennie, elvárnám másoktól, hogy nekik se legyen baj az én hitem.

2010. júl. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

19:40

Ebben nincs kivetni való ilyen formában.

2010. júl. 12. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!