Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek olyan dolgokban,...

Miért hisztek olyan dolgokban, amiknek semmi értelme?

Figyelt kérdés
Mi értelme hinni? Mi értelme a vallásnak? Jóra tanít, esetleg az inkvizícióra, vagy hogy vívjunk háborúkat isten nevében (keresztesháborúk, mellesleg manapság is az USA mindent isten nevében vív meg). Miért nem próbáltok meg reálisan, és logikusan gondolkodni? A biblia csak egy könyv, egy sci-fi, amit egy olyan ember talált ki, és írt meg, mint én, vagy te. Mi lenne ha én is írnék egy ilyen könyvet? Kialakulna egy új vallás, amiért lehetne vívni háborút, lehetne öldökölni, esetleg mindenki lehülyézne? Az emberek hiszékenységét könnyű kihasználni. A vallás mindig is hátráltatta a tudományos világot (a föld gömb (ellipszis) alakú, nem a föld a világ középpontja). Nem az ateizmus a jobb? Az, hogy nem piszkáljuk istent (ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy létezik) a szánalmas és kicsinyes imáinkkal, és megoldjuk a saját problémáinkat. Nem siránkozunk, hanem megoldást keresünk, nem tulajdonítunk mindent istennek, hanem magyarázatot keresünk rá. Nem pont azt akarná isten, hogy legyünk önállóak, és kicsit hagyjuk már békén őt is egy kicsit? Milliónyi támadási felület van a vallásra, amire nem tudnátok ép eszű magyarázatot mondani, mégis hisztek. Hisztek, és hátráltatjátok az életet. Jobb lenne ha gyárban dolgoznátok, biztosan értelmesebb annál minthogy itt jósolgattok, és varázsoltok. Valahogy többre menne az emberiség ezzel. Az a kor lejárt, hogy a hit ér valamit. Szóval a kérdésem, mi értelme hinni, ha tudjuk -megcáfolhatatlanul- hogy hátráltat minket?
2010. júl. 4. 18:45
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó, te így látod, de akkor sem értem, miért kell mások nézeteit értelmetlennek titulálnod. El kéne fogadni, hogy mások látnak benne értelmet. Különbözőek vagyunk.
2010. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy az engem kissé ledöbbent, hogy egyesek itt, az ezotéria résznél olyan kérdéseket tesznek fel, amik annyira meglepnek, hogy ki kell adnom magamból. Habár igaz, ez egy ilyen rész, csak végtére is érdekelt, hogy mit gondoltok arról, ha írok valami ilyesmit, kíváncsi voltam a válaszokra (lényegében ez a gyakori lényege).
2010. júl. 4. 19:49
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
azért ne hasonlítsd össze a vallást és a hülye tv-s jóslást, na meg a sellők létezését....
2010. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
90%

Valóban vannak itt érdekes kérdések, az biztos, de aki a racionalitás oldaláról közelíti meg a világot, az akadályokba ütközik, nincs mindenre magyarázat, töredékvilágba élsz. Amire nincs reális magyarázat, arról nem akarsz tudomást venni és számon kéred azokat akik a vallások mögé bújva nem akarnak tudomást venni dolgokról. Rengeteg dolog van, ami veled is megtörtént, csak nem figyelsz rá. A "realitás" még azt sem tudja honnan származunk, az a hiányzó láncszem, az sok sok ezer év, nem csak egy aprócska hiba a folyamatban de sorolhatnám még...

Ez egy összetett világ, és csatlakozom ahhoz, aki a "forrás" felé tart :)

A vallások terén igazat adok neked, öncélú hatalomvágy húzódik mögötte, nagyon kevés tiszta vallás van, csak a hit nem itt kezdődik, aki arra használja a vallást, hitet, hogy homály borítsa az elméjét az vesztes.

Sokan írták, a betegség és halál előtti hitet, azt hülyeségnek tartom, félelem miatt valamire gondolnak, az nem hit, hanem hiszti. hinni abban kell, hogy az életedet irányítsd, hogy része vagy a világnak, nem egy apró porszem aki csak úgy van.

2010. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ez neked való, csak az a baj, hogy vagdalkózol és nem gondolkodsz el semmin amit írunk neked.


Viktor Frankl (1905-1997) a bécsi Egyetem neurológia- és pszichiátria professzora, és a kaliforniai Egyetem logoterápia professzora volt. Az ún. "harmadik bécsi pszichoterápiai iskola" a logoterápia megalapítója. Ez a terápiás módszer éppúgy, mint a transzperszonális pszichológia és a jungi mélylélektan is, a lélekgyógyászat során nélkülözhetetlennek tartja, hogy a gyógyításba, problémamegoldásba bevonja a szellemi, transzcendens dimenziókat is.

A logoterápia minden emberhez szól, függetlenül vallási, társadalmi vagy nemi hovatartozásától, tudniillik minden ember szellemi dimenziójánál fogva értelmes életre irányuló egyetlen, egyedülálló és megismételhetetlen személy. Az ember azon van, legalábbis eredendően benne él az őseredeti igény, hogy értelmét lássa saját életének, és ezt meg is valósítsa.

2010. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
A te magyarázatod kielégítő, viszont a megmagyarázhatatlanra is magyarázatot fogok keresni, nekem nem megy az olyan dolog a fejembe, amit nem tudok ép ésszel feldolgozni.
2010. júl. 4. 20:17
 27/40 anonim ***** válasza:
90%
Ha mindannyian ugyan úgy gondolkodnánk és mindenkinek ugyan az lenne az álláspontja elég unalmas lenne a világ. Én úgy gondolom, hogy egy értelmes embernek nyitottnak kell lennie a világra. Legyen szó vallásról, vagy bármi másról.
2010. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen szellemekben,varázslatokban meg démonokban én sem hiszek,sőt kiröhögöm azt aki ezzel jön.A vallás az más.Az ilyen sok gyökér ateista(jézusom hány ilyet láttam már)nem képes néhány alapvető dolgot felfogni.A Bibliát nem szó szerint kell értelmezni, mert az nem egy tényleíró alkotás,tele van kitalált dolgokkal,jelképes dolgokkal és ezt a keresztények 90%-a tudja,a többi 10 meg hát az hüje, hogy képtelen dolgokban hisz.A Biblia segít abban, hogy jobban élj.Reménytelen helyzetben lévő emberek mikor elolvassák,újból értelmet kap az életük és még sorolhatnám........Szerintem az ilyen ateisták nagyon elcseszték valahol az életüket-saját hibájukból-és ez miatt a felelősséget Istenre hárítják azáltal, hogy kifele azt mutatják,hogy ők nem hisznek benne.
2010. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
74%

Racionálisan szemlélve a világot sok mindent nem tudsz megérteni felfogni stb... A tudomány egyszerűen nem elég fejlett hozzá még.

Vallási szemmel már is sokkal egyszerűbb: ez azért van mer ezt egy "isten szerű" izé csinálja és máris nem érdekel az a dolog.

pl: villámlás+dörgés: régen azt hitték h dühösek az istenek . A tudomány fejlődésével már tudjuk h csak egy statikus elektromos kisülés az egész, a dörgés meg a hangrobbanás. Ugyan az mint amikor árammal hegesztesz, annak is van hangja rendesen, vagy a sokkolót bekapcsolod, csak a villámlás egy "picivel" nagyobb.


záró szóként: csak várni kell hogy fejlődjön a tudomány és akkor már több dologra is fényderül.

2010. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

20:30

jóra tanít, rendben. Vehetek én egy gyerekkönyvet a boltban, tanító jellegű, mégse biblia. Na de kezdjük ott, hogy mondhatsz bármit, fel kell fognod hogy az egy sci-fi novellás kötet. El kell árulnom azt is, hogy ennek ellenére isten (csupa kisbetűvel, mert nem félek hogy megbüntet) nevével dobálózol, pedig már ezzel is bizonyítva van, hogy ez is puszta kitaláció.

2010. júl. 4. 20:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!