Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek olyan dolgokban,...

Miért hisztek olyan dolgokban, amiknek semmi értelme?

Figyelt kérdés
Mi értelme hinni? Mi értelme a vallásnak? Jóra tanít, esetleg az inkvizícióra, vagy hogy vívjunk háborúkat isten nevében (keresztesháborúk, mellesleg manapság is az USA mindent isten nevében vív meg). Miért nem próbáltok meg reálisan, és logikusan gondolkodni? A biblia csak egy könyv, egy sci-fi, amit egy olyan ember talált ki, és írt meg, mint én, vagy te. Mi lenne ha én is írnék egy ilyen könyvet? Kialakulna egy új vallás, amiért lehetne vívni háborút, lehetne öldökölni, esetleg mindenki lehülyézne? Az emberek hiszékenységét könnyű kihasználni. A vallás mindig is hátráltatta a tudományos világot (a föld gömb (ellipszis) alakú, nem a föld a világ középpontja). Nem az ateizmus a jobb? Az, hogy nem piszkáljuk istent (ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy létezik) a szánalmas és kicsinyes imáinkkal, és megoldjuk a saját problémáinkat. Nem siránkozunk, hanem megoldást keresünk, nem tulajdonítunk mindent istennek, hanem magyarázatot keresünk rá. Nem pont azt akarná isten, hogy legyünk önállóak, és kicsit hagyjuk már békén őt is egy kicsit? Milliónyi támadási felület van a vallásra, amire nem tudnátok ép eszű magyarázatot mondani, mégis hisztek. Hisztek, és hátráltatjátok az életet. Jobb lenne ha gyárban dolgoznátok, biztosan értelmesebb annál minthogy itt jósolgattok, és varázsoltok. Valahogy többre menne az emberiség ezzel. Az a kor lejárt, hogy a hit ér valamit. Szóval a kérdésem, mi értelme hinni, ha tudjuk -megcáfolhatatlanul- hogy hátráltat minket?
2010. júl. 4. 18:45
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vagyok hívő, de úgy gondolom, hogy a hit nem egy olyan dolog, amit eldönthetünk. Tehát sztem nem úgy működik, hogy OK, én mától hiszek a szellemekben, és onnantól kezdve hinni fogok. Sztem a hit személyes beállítódástól, neveltetéstől, egyéni tapasztalattól, meg még egy csomó más mindentől függ.
2010. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
61%
Mi értelme van olyat kérdezni, aminek semmi értelme?
2010. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
88%
elgondolkodtam, hogy vajon mit kéne írnom... és rájöttem, nincs értelme veszekedni... Én hiszek Istenben, vallásos vagyok (mellesleg Isten NAGY betű...) miért idegesít ez téged? Sokan vallásosak és dolgoznak, igen, az ember siránkozik, mert vannak olyan dolgok, amiket egyedül nem tud megoldani.... (betegség stb..)
2010. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Én csak az én véleményemet tudom mondani: Jól esik hinni valamiben, az embernek egyszerűen kell valamiben hinnie (legyen az bármi). Amiben én hiszek, az nem hátráltat engem semmiben (bár ez egy elég speciális "vallás"), nem várom senkitől, hogy oldja meg a gondjaimat, megoldom én magamnak. :)
2010. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
63%
Az igazi nagy baj hogy 2010-ben többen hisznek nyilvánvaló képtelenségekben mint 1950-ben. Pedig az ember általában fejlődne. Hihetetlen hogy műszaki egyetemre járók kémiai és fizikai analfabéták igen nagy számban pld.A magyar televízió csatornákon ócska műveletlen szélhámosok jósolnak pénzenergiát küldenek nyilvánvalóan korlátolt embereknek, hova vezet ez?
2010. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
64%

valamiben hinni kell


Miben higgyen pl. aki egy zuhanó repülőben ül? vagy amikor a terroristák átvették a gépet?

Miben higgyen??? Hogy a hit mennyire hátráltat minket? Hogy a biblia csak egy könyv? Lehet. De hinni kell valamiben.

2010. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
24%

Hiszékeny embereket könyű befojásolni.

Ebben a témában ez a kedvenc mondatom: A vallás csak azoknak az embereknek jó, akik NEM akarnak gondolkodni.

Én konkrétan nem gyakorlok semmiféle valást. Inkább a tudományban hiszek, meg abban hogy az igazszágot nem kell törvényekkel védeni.

2010. júl. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Hihet akármiben, ha egyszer zuhan a gép, nem fog megállni. Biztos sokan imádkoztak már zuhanó gépen, és elég sok le is zuhant. Mellesleg ha nem költenénk az egyházra, biztos vagyok benne, hogy jó pár afrikai éhezőt el tudnánk látni, ha nem az összeset.
2010. júl. 4. 19:06
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért Te miben hinnél, ha pl. tudod hogy meg fogsz halni, tudod hogy nem fognak már látni a gyerekeid, apád, anyád. Nincsenek Veled, hiányoznak, stb.


Valamiben csak hiszel te is. Nem muszáj Istenben. Én sem abban hiszek.

2010. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Ez nálam nem a hit kérdése, sz.arul érezném magam, és rettegnék a haláltól, mivel az egy teljesen reális és létező dolog. Leginkább a félelem jelentkezne bennem.
2010. júl. 4. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!