Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek olyan dolgokban,...

Miért hisztek olyan dolgokban, amiknek semmi értelme?

Figyelt kérdés
Mi értelme hinni? Mi értelme a vallásnak? Jóra tanít, esetleg az inkvizícióra, vagy hogy vívjunk háborúkat isten nevében (keresztesháborúk, mellesleg manapság is az USA mindent isten nevében vív meg). Miért nem próbáltok meg reálisan, és logikusan gondolkodni? A biblia csak egy könyv, egy sci-fi, amit egy olyan ember talált ki, és írt meg, mint én, vagy te. Mi lenne ha én is írnék egy ilyen könyvet? Kialakulna egy új vallás, amiért lehetne vívni háborút, lehetne öldökölni, esetleg mindenki lehülyézne? Az emberek hiszékenységét könnyű kihasználni. A vallás mindig is hátráltatta a tudományos világot (a föld gömb (ellipszis) alakú, nem a föld a világ középpontja). Nem az ateizmus a jobb? Az, hogy nem piszkáljuk istent (ha már ennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy létezik) a szánalmas és kicsinyes imáinkkal, és megoldjuk a saját problémáinkat. Nem siránkozunk, hanem megoldást keresünk, nem tulajdonítunk mindent istennek, hanem magyarázatot keresünk rá. Nem pont azt akarná isten, hogy legyünk önállóak, és kicsit hagyjuk már békén őt is egy kicsit? Milliónyi támadási felület van a vallásra, amire nem tudnátok ép eszű magyarázatot mondani, mégis hisztek. Hisztek, és hátráltatjátok az életet. Jobb lenne ha gyárban dolgoznátok, biztosan értelmesebb annál minthogy itt jósolgattok, és varázsoltok. Valahogy többre menne az emberiség ezzel. Az a kor lejárt, hogy a hit ér valamit. Szóval a kérdésem, mi értelme hinni, ha tudjuk -megcáfolhatatlanul- hogy hátráltat minket?
2010. júl. 4. 18:45
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
de nem hinnél benne hogy megúszhatod? csak kapaszkodnál valamibe lelkileg? pl. ha áttétes rákos lennél, hinnél benne hogy segít a kemoterápia, stb.
2010. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
78%

A kérdező és a hasonlóan tiszteletreméltó szkeptikusok azért ingerültek, mert (jól) érzik, hogy kimaradtak valamilyen nagyszerű játékból. A realitás és az isteni Gondviselés, a véletlenek és a Sors közreműködésével régóta zajló nagy Játékból, ami nem más, mint az Értelmes Élet.

Egyedül a saját tapasztalatok azok a gyémánt-sérthetetlenségű sarokkövek, amikkel pl. az én hitéletem, az én Utam ki van kövezve. Gyűjts Te is ilyen köveket!

Hogy miért? Mert így szeretnek a kollégáim, a családom, így lehetek egészséges, így vagyok "szerencsés", így tudom irányítani az életemet, az egyszerű sodródás helyett.

Tényleg bosszantó lehet ilyet olvasni, de jót akarok neked is. Tedd bátran próbára a "természetfeletti" hatalmakat, az agykontrollt, a szellemvilágot, bármit. Ha tényleg racionális ateista vagy, nem kell félned semmitől, csak próbálj ki pár dolgot. Meg fogsz lepődni. De félned nem kell majd később sem. A Világ Jó, de a racionális felszín csalóka és szándékoltan homályban tartja a legfontosabb válaszokat, mert hiszen nem mindenki meri feltenni azokat a fontos, végső kérdéseket.

Jó utat kívánok a Forrás felé, majd egyszer találkozunk.

2010. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondoltam. De miután rákos beteg lett egy nagyon közeli családtagom minden megváltozott. imádkoztam nap nap után. Ás rájöttem arra, hogy a hit egyenlő a reménnyel. És reményre mindig szüksége van az embernek.
2010. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
a kemoterápia nem egy olyan dolog, ami olyan hiten alapul hogy: csak mert. Bizonyítottan lehet vele elérni javulást, de egy tv-s távgyógyító nem fogja megműteni a gerincedet. Ha ilyen helyzetben elkezdenék hinni, az betudható a hisztériának.
2010. júl. 4. 19:14
 15/40 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Ha kicsit utánanéznél, látnád, hogy pl. az idegenek általi távoli imádságnak is és persze a saját imának és a placébónak is, sőt a pozitív gondolkodásnak, a reménynek is objektíven kimutatható pozitív hatása van.

Mit gondolsz miért?

2010. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

"A kérdező és a hasonlóan tiszteletreméltó szkeptikusok azért ingerültek, mert (jól) érzik, hogy kimaradtak valamilyen nagyszerű játékból."


Semmi ilyen érzés sincs bennem, ha lenne, szerintem most én is a te oldaladon állva irkálnék magamnak ide.


Az értelmes élet? Mi értelme az életnek, és mi az hogy értelem, mi értelme az értelemnek? Tudod mi? Semmi.


"Hogy miért? Mert így szeretnek a kollégáim, a családom, így lehetek egészséges, így vagyok "szerencsés", így tudom irányítani az életemet, az egyszerű sodródás helyett."


nálam az előre eltervezett dolgok sose váltak be, egészséges vagyok, boldog vagyok, így szeret a családom, és minden ismerősöm. Egyszerűen sodródok. Honnan tudod, hogy szerencsésebb vagy mint én?


"Tényleg bosszantó lehet ilyet olvasni, de jót akarok neked is. Tedd bátran próbára a "természetfeletti" hatalmakat, az agykontrollt, a szellemvilágot, bármit. Ha tényleg racionális ateista vagy, nem kell félned semmitől, csak próbálj ki pár dolgot. Meg fogsz lepődni. "


Azt el tudom fogadni, hogy ha befolyásolni akarod magadat teljes erőből, ez valamilyen szinte sikerülhet, úgy, mint a leszokás a dohányzásról, de ebben nincs semmi misztikus, egyszerűen az agy egy eléggé bonyolult dolog. Ha ebben valaki sikert ér el, akkor betudja a természetfelettinek, és ez nem értelmes szerintem.


"A Világ Jó, de a racionális felszín csalóka és szándékoltan homályban tartja a legfontosabb válaszokat"


persze, minthogy egy fekete üveggömbben vagyunk, és a csillagok a menny fényei, mivel tele van lyukakkal ez a gömb...

2010. júl. 4. 19:23
 17/40 A kérdező kommentje:

Ha kicsit utánanéznél, látnád, hogy pl. az idegenek általi távoli imádságnak is és persze a saját imának és a placébónak is, sőt a pozitív gondolkodásnak, a reménynek is objektíven kimutatható pozitív hatása van.

Mit gondolsz miért?


Mert reményt ad. Ezt ki kérdőjelezi meg? Reményt ad, ettől függetlenül még kitaláció.

2010. júl. 4. 19:24
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme abban hinni, hogy semmi nincs a halál után?

Mi értelme lenne ennek a rövidke földi életnek, ha nem lenne semmi folytatás? Képtelenség, hogy egy olyan csodálatos "szerkezet", mint az emberi tudat csak úgy eltűnjön a süllyesztőben a halál után. Valahová biztos kerülni fog.

2010. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Miért kéne hinnem olyanban, hogy van túlvilág? Láttad már, volt már valaki ott, aki vissza is jött? Talán Odüsszeusz az Odüsszeiában hmm. Magyarul nem látta senki, nincs rá bizonyíték, nem lehet megtapasztalni, és beszámolni az élményről, magyarul Kitaláció. Ha most kitalálnám azt, hogy bizony létezik (a gyakorikerdeseken elég sokat szereplő, és egy rajzfilmből vett) medvedisznóember, hinni fogsz nekem? Meghalsz, lebomlassz, ugyanúgy az állatok. Ne hidd azt hogy az ember valami hűűű de nagy és jelentőségteljes dolog. A világegyetemhez képest még parányi porszemek se vagyunk.
2010. júl. 4. 19:39
 20/40 anonim válasza:
48%
TELJESMÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK VELED!
2010. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!