Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alá tudnád értelmes dolgokkal...

Alá tudnád értelmes dolgokkal támasztani miért ellenzed ennyire az ezotériát és Isten létezését?

Figyelt kérdés
Már sokszor láttuk itt, hogy mennyire támadják a kívülállók ezt a rovatot. Én tudom miért hiszek ezekben a dolgokban(személy szerint Istenben) és miért is nem tudom elfogadni a darwinizmus elméletét. Ezt meg is tudom indokolni ha kell viszont kíváncsi lennék arra, hogy aki nem hisz mondjuk Istenben, az miért nem hisz? Próbáljon meg érvelni ellene, miért is nem szabadna hinni benne. MIért akkora nagy hülyeség szerintük? Én elmondom miért hiszem inkább ezt mint a darwinizmust, de mondjátok el ti is miért jobb az ellenkezője. A darwinizmus több sebből is vérzik: Az elmélet szerint évmilliók alatt az élettelen dolog egyszercsak élő lett. Namármost va ezt valaki megismétli nekem laboratóriumi körülmények közt reprodukálja, annak becsókolok. Ha valami csoda folytán ez összejönne akkor itt a második akadály. Ugyebár egyetlen sejt nem él örökké. Nagyon záros időn belül, rá kell jöjjön, és ki kell fejlessze az osztódás képességét. Hamár ez is megvolna akkor ugye fejlődni is kellene ami ugye csak úgy nem megy. Mutálódni kell. Én nem is akár hogyan, jobbá kell válni mint korábban. Ha ez is megvan, akkor ugye ne álljunk meg mert egyből egysejtűből nem lesz ugye zebra, pálmafa, vagy ember.Ezt meg kell ismételni milliószor. Számoljuk csak meg, hány lehetetlen dolgot soroltam most hirtelen fel? Legalább 4 dolog. Ha ezek után is hisz valaki ebben, akkor az az ember fel sem tudja fogni most miről írok és hülyeségeket fog válaszolni. Hamarosan meg is látjuk az értelmes és idióta emberek arányát a gyk-n. Ezért is vetem el ezt az elméletet és fogadom el inkább azt a tényt, hogy egy felsőbbrendű inteligencia hozott minket létre azért, hogy egyrészt önmagát fejlessze a mi tapasztalataink által másodsorban pedig lehetőséget adott számunkra, hogy hasonlóvá váljunk mint ő, de ehhez hosszú utat kell bejárnunk. Másszóval, mi Isten gyermekei vagyunk, így könnyebb megérteni miért is lettünk, hisz tudjunk miért lesz nekünk is gyermekünk.

2012. dec. 6. 10:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

kettes!k

Nem kell szó szerint érteni azt hogy 6 nap alatt teremtette Isten a világot. Csak úgymond "így fejezték ki magukat" azok akik írták. Ezt még a keresztény vallásúak is cáfolják, hogy a föld 144 óra alatt jött létre.

2012. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"Ezt még a keresztény vallásúak is cáfolják, hogy a föld 144 óra alatt jött létre."


Hát igen, idehaza... Eközben valahol Latin-Amerikában halál komolyan veszik.


Ezt nem bírom én a világvallásokban (most általánosan beszélek, de a kereszténység produkálja a legtöbb idevágó példát). Azt, hogy a hívők kényük-kedvük szerint értelmezik a szentírást. Ha egyszerűbb, akkor szó szerint veszik, de ha úgy kényelmes, akkor azt mondják hogy "ezt átvitt módon kell érteni". Ezután módszeresen meggyőzik magukat, hogy a saját értelmezésük a helyes.


Bocsássatok meg, de szerintem a vallás az ember fejében nem más, mint egy diktatúra, ami tökéletesen cenzúrázza a józan ész bizonyos megszólalásait. Ettől persze még lehet valakinek hasznos a hit, adhat neki erőt és szebbé teheti az életét, de aki megengedheti magának, az szerintem kerülje nagy ívben.

2012. dec. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Régen jól kitalálták ezt az istenesdit,hogy irányítsák az embereket.kamu
2013. febr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Szép egy istened van,ha azt a rengeteg szörnyű dolgot elnézi a világban hm
2013. febr. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!