Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alá tudnád értelmes dolgokkal...

Alá tudnád értelmes dolgokkal támasztani miért ellenzed ennyire az ezotériát és Isten létezését?

Figyelt kérdés
Már sokszor láttuk itt, hogy mennyire támadják a kívülállók ezt a rovatot. Én tudom miért hiszek ezekben a dolgokban(személy szerint Istenben) és miért is nem tudom elfogadni a darwinizmus elméletét. Ezt meg is tudom indokolni ha kell viszont kíváncsi lennék arra, hogy aki nem hisz mondjuk Istenben, az miért nem hisz? Próbáljon meg érvelni ellene, miért is nem szabadna hinni benne. MIért akkora nagy hülyeség szerintük? Én elmondom miért hiszem inkább ezt mint a darwinizmust, de mondjátok el ti is miért jobb az ellenkezője. A darwinizmus több sebből is vérzik: Az elmélet szerint évmilliók alatt az élettelen dolog egyszercsak élő lett. Namármost va ezt valaki megismétli nekem laboratóriumi körülmények közt reprodukálja, annak becsókolok. Ha valami csoda folytán ez összejönne akkor itt a második akadály. Ugyebár egyetlen sejt nem él örökké. Nagyon záros időn belül, rá kell jöjjön, és ki kell fejlessze az osztódás képességét. Hamár ez is megvolna akkor ugye fejlődni is kellene ami ugye csak úgy nem megy. Mutálódni kell. Én nem is akár hogyan, jobbá kell válni mint korábban. Ha ez is megvan, akkor ugye ne álljunk meg mert egyből egysejtűből nem lesz ugye zebra, pálmafa, vagy ember.Ezt meg kell ismételni milliószor. Számoljuk csak meg, hány lehetetlen dolgot soroltam most hirtelen fel? Legalább 4 dolog. Ha ezek után is hisz valaki ebben, akkor az az ember fel sem tudja fogni most miről írok és hülyeségeket fog válaszolni. Hamarosan meg is látjuk az értelmes és idióta emberek arányát a gyk-n. Ezért is vetem el ezt az elméletet és fogadom el inkább azt a tényt, hogy egy felsőbbrendű inteligencia hozott minket létre azért, hogy egyrészt önmagát fejlessze a mi tapasztalataink által másodsorban pedig lehetőséget adott számunkra, hogy hasonlóvá váljunk mint ő, de ehhez hosszú utat kell bejárnunk. Másszóval, mi Isten gyermekei vagyunk, így könnyebb megérteni miért is lettünk, hisz tudjunk miért lesz nekünk is gyermekünk.

2012. dec. 6. 10:42
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
Miért fontos neked annyira, hogy más meggyőződésű emberekkel vitázz?
2012. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%

Ohh az ilyen emberekkel szeretem meg osztani az elméletemet........Nos ne én magyarázkodjak,hanem te!:

1 Kérdés:

Isten hogy a francba jött létre,ha teremtett mindent?!?!

2.Kérdés:

Isten hol élt ameddig ezt az egész univerzumot meg nem teremtette?!?!

3.Kérdés:

Ha ez a kis teremtõcske hat nap alatt létre hozta az embereket,és az állatokat..Akkor mi a jó francal tudod meg magyarázni az ember és a dinoszauruszok közti több milliónyi év különbséget?!?!?!?

4.Kérdés:

Hol a bizonyíték???????Mivel támasztod alá hogy isten létezett?!?!A bibliával?!?Ugyan kérlek,az emberek sok tévhitben hittek,például hogy a Föld lapos,vagy hogy a Nap a Föld körül kering......

5.Kérdés:

Az ilyen kis IQ bajnok hívõk miért nézik le pl:a buddhistákat,arra se mondom hogy igaz,de sokkal több a realitás benne...

Na légyszives ezekre válaszolj ész érvekkel,és utána csesztess normális embereket,a te agyalágyult isten elméleteddel.........

2012. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
100%

1-es vagyok.

Szóval erre gondoltam.

A 2-es hozzászóló nem vitapartner, mert csak felhúzza magát, ha egy hívőt lát. Sztem kérdező, csak az erődet pazarlod el, ha belemész ebbe. Vagy olyan sok erőd van erre?

2012. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Természetesen bele megyek a vitába hisz nem viccből tettem fel a kérdést, remélem benne is lessz annyi hogy válaszoljon nekem és nem csak kiosztani jött ide, Tehát:


Nos én voltam olyan kedves és leírtam miért nem hiszek a te elméletedben te viszont valszeg a kérdést sem értetted meg hisz arra kértelek indokold meg miért nem hiszel benne, tudod úgy mint én. Vagy tévednék az érvelésemmel? Sehol sem állítottam, hogy mindentudó vagyok és mindenre tudom a választ ezért is nem értem miért tőlem várod ezekre a kérdésekre a választ. Ennek ellenére megpróbálok válaszolni rájuk:


1, Sajna nem tudom, nem is léteztem még akkor, ha nem lennének tankönyvek te honnan tudnád mindazt ami mondjuk az első világháborúban történt? Sehonnan, hisz nem voltál ott. Ha nem mondják el neked soha nem is fogod tudni. Vagy ha megkérdezel egy 6 éves gyereket hogy honnan van a kisbaba, vicces válaszokat talál ki mert nem tudja. Ezért ő most hülye? nem hinném! Ezért én sem tudhatom, hogy jött létre az aki engen létrehozott.


2, előző válaszomban kitértem erre is.


3, Látom olvasott vagy és hallottál a bibliáról. Azt ugye tudod hogy ez a könyv több mint 2000 évvel ezelőtt íródott. Nos ezt a könyvet vehetjük tankönyvnek is ami tanításokat közöl az életről. Úgy kellett megírni, (hangsúlyozom) metaforákkal, hogy a későbbi évezredekben is ugyan azt jelentse a mostani embernek mint akkor jelentett az akkorinak. Ez nem egyszerű feladat. A 6 nap metafora ha elkerülte volna a figyelmedet. Nem lehet mondani az embereknek hogy év milliók, hisz nem értették volna, ma viszont tudjuk, hogy csak átvitt értelemről van szó(már aki) így nem kell szó szerint venni.


4, Bizonyíték? Neked hol a bizonyítékod? Mert egy pár "tudós" ezt mondta neked? Akkor elárulom hogy ezek a tudósok több száz évvel ezelőtt azt mondták hogy a föld lapos! Meg hogy a föld a világ közepe és körülötte kering minden! Ismerős? És te nekik hiszel most is :)


5, Ki nézte le a budhistákat? Te el vagy tévedve kislegény. Szó sem volt ilyesmiről. Azt ugye tudod hogy a budhizmus is egy vallás ami abban hisz, hogy karmikus életet élünk és újra és újra leszületünk ebbe a világba? Az ő elméletük szerinted helytállóbb? Mivel is jobb az? Én nem mondom hogy rosszabb, de ha már összehasonlítunk, akkor van egy fáma, nem?


Köszönöm a hozzászólásod, így részletesebben kifejthettem a gondolataimat és talán eloszlathattam tieidet. Várom a te érveidet annak kapcsán, hogy te mivel indokolod hogy Isten nem létezhet és az amiben hiszek butaság. Mert ugye egyet sem sikerült leírni, pedig írtál néhány sort. Talán túl bonyoloult volt a kérdés... sajnálom, megpróbálom majd átfogalmazni.

2012. dec. 6. 11:31
 5/34 A kérdező kommentje:
Jaaj, ne haragudj 1/ annyira el voltam foglalva a 2/ hozzászólással, hogy neked nem is válaszoltam. Gondolom észrevetted milyen silány a színvonal az ezotéria rovatban. Nagyon rossz ezt látni és egyszercsak beötlött. Nekem is vannak kérdéseim ami talán érdekesebb mint a reptoidok meg a világvége és szivesen beszélgetnék róla veletek. Hát ezért, meg vitázni is szeretek :)
2012. dec. 6. 11:34
 6/34 anonim ***** válasza:

Második hozzászólót nem olvastam végig ha nem probléma :)


Őszintén szólva mindenkinek adott hogy abban higgyen, amiben szeretne és fordítva.

A hatalmas hittérítő háborúk meg az egész egyházi rendszer mellett én nm csodálkozom ha valaki humbugnak tartja ezt az egészet :)


Részemről nyitott vagyok. Végignéztem a Torinói lepelről szóló műsorokat, lenyűgözőnek tartom, viszont számomra nem elég bizonyíték Isten létezésére, legfeljebb arra hogy Jézus tényleg élt, és valami csoda folytán "ráfényképezte" magát egy lepedőre.


Nem vetem el azt a verziót sem hogy a földönkívüliek hoztak létre minket, látogattak minket régen.

Pont ugyanakkora esélye van mint az Istenes verziónak.

Jöhet az érv hogy őket is teremteni kellett, de akkor Isten honnan jött? Hmm? :)


A Darwini elmélettel részemről nem sok probléma van.

Sokat olvasok, sok műsort nézek a fekete lyukakkal és a "nagy bumm"-mal kapcsolatban.

Akkor és ott olyan erők és annyi kémiai anyag keveredett egymással, hogy simán lehetséges hogy igaz.

Viszont a tudomány mai állása szerint egyszerűen nem lehet ezt reprodukálni :)

2012. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Azért így átolvasva és jobban belegondolva elmondom neked hogy logikai úton melyik verzió látszik elfogadhatónak.

A földönkívüli :)

Gondolj bele, ahány ősi nép volt annyi kultúra, annyi istenhit.

Az egyiptomiak istenei pl. nem is emberiek voltak, a görögök istenei pedig az Olümposzon laktak, ami egy valóban létező hegység.

Gondolj bele, minden ősi népnek voltak istenei.

Különbözőek.

Voltak, ahol vérengző, áldozatokat kívánó istenek voltak.

Én ebből csak arra tudok következtetni hogy minden istenség egy-egy földönkívüli volt, aki a saját belátásai szerint próbálta terelgetni a mi bugyuta kis őseinket.

2012. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Egyébként tudtad hogy az egyiptomi fáraók csúcsos alakúra amortizálták a fejüket hogy hasonlítsanak az isteneikre? :)

A törikönyvek szerint.

Kering az a verzió is, hogy "érdekes módon" eleve ilyen volt a fejük.

2012. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok

Rendben ezeket amiket te írtál elfogadom válasznak

De ha ezen az alapon megyünk amit mondtál,hogy csak azért hiszek a tudományos dolgokba, ,,mert a tudósok azt mondják".De akkor te miért hiszel Istenbe?Mert pár ember azt mondta?Ennek az Isten dolognak nincsen tárgyilagos,hiteles bizonyítéka.Viszont a tudományos dolgoknak van.Mondok egyet ami úgymond sokak szerint ,,hadilábon áll" az isten elmélettel,és ez az evolúció,amire van bizonyíték hiszen az evolúció máshogy mondva körülményekhez való alkalmazkodási mutáció,ami mindenhol jelen van,ellenben az istennel,akit mégcsak nem is lehet észlelni,maximum csak pár dilis képzelgéseiben....

De mondjál te is meggyõzési dolgokat,örömmel halgatlak...

2012. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

szerintem meg az isteni termetéselmélet vérzik több sebből.

kezdjük ott, hogy hogy egy emberpár nem tudja benépesíteni a földet, mert záros határidőn belül kihalnának, ha ne a természeti veszélyek miatt, akkor a genetikai betegségek lehetetlenítenék el a faj fennmaradását.

2012. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!