Alá tudnád értelmes dolgokkal támasztani miért ellenzed ennyire az ezotériát és Isten létezését?
A lényeget már kettővel előttem nagyon jól leírták, én már csak erre reagálnék:
"Az Istenhit nem roszra tanít hanem az emberi kapcsolatok fontosságára, hogy ne véts a másik ellen és úgy viszelkedj másokkal ahogy te elvárod hogy mások viselkedjenek veletek. Csak egy példát mondjatok ami miatt ez a godolatmenet nem jó."
Leginkább azért nem jó, mert álszenteskedés. A politika és a pénz mellett a vallás a harmadik ami a legjobban egymás ellen tudja fordítani az embereket, ezt sajnos pár, a környezetemben élő vallási fanatikus mellett megtapasztaltam párszor.
Amúgy a Bibliában/Koránban ésatöbbiben megfogalmazott szeretetről, elfogadásról szóló írások helytállók önmagukban is, gyakorlatilag pont azzal ugrasztják egymásnak az embereket, hogy különféle istenképeket húznak az egész témára. Ezért is tartom emberileg jóval előremutatóbbnak a Buddhizmus filozófiáját.
"de hogy az élettelenből egyszercsak élő lett ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan."
Nem értem, mi olyan hihetetlen ebben... A világegyetem az élet kialakulásán kívül is produkál elkészesztő dolgokat. Amúgy az emberiség már most képes a klónozásra. A következő lépés, hogy a DNS-t is maguk fogják összerakni (és nem a természetben előforduló mintákból veszik), aztán kedvük szerint manipulálják majd. Ezeket a most elérhetetlennek tűnő határokat a tudomány szépen lassan, de legyűri, mint ahogy az elmúlt száz évben is meghódították a levegőt, eljutottak a világűrbe, és szuperszámítógépeket üzemeltetnek. Nagy kérdés, hogy mi fog kisülni belőle, de egy biztos, hogy az "erre kizárólag Isten képes" hozzáállás nem fogja megállni a helyét.
"14-es: "A darwinizmus (mert éppen ezt hoztad fel példának) ezzel szemben erősen kötődik tárgyi bizonyítékokhoz, és még gyakorlati haszna is van, mert logikus, konzisztens képet ad a világ működésének egy részletéről. Ez a modell pedig az idő előrehaladtával egyre inkább beigazolódik. "
Mivel is igazolódik ez a model? Mondj egy példát kérlek!"
Vegyük például az állattenyésztést. Az ember mesterségesen keverte össze egy fajnak a különböző fajtáit, minden kísérletezés után a legerősebb egyedeket megtartva. A különböző feladatokra specializálódott kutyafélék például így jöttek létre, de vehetjük példának a macskákat, lovakat, és bármilyen tenyészállatot. Itt az ember a saját céljaira felhasználta az evolúciót, (és ez több ezer évvel azelőtt történt, hogy egyáltalán tudták volna, kicsoda Jézus, vagy Charles Darwin). Az általunk jelenleg megkajált növények és állatok döntő többsége nemesítésen ment keresztül.
A világon az ember közelében mindenütt azok a fajok maradnak fenn, amelyek az emberi tevékenységekhez alkalmazkodni képesek. Ezért uralják a nagyváros levegőjét a verebek, galambok és varjak, és a rigófélék, nem pedig a többi párszáz madárfaj. De vehetjük azt is, amit a hattyúk és az ékszerteknősök "betelepítése" okozott a magyar vizekre.
Nem hagyhatom szó nélkül azt sem, hogy az evolúció lényegét nem érted. Nem arról van szó, hogy a fajok folyamatosan mutálódnak és ettől egyre jobbak lesznek.
A fajoknál ritkán(!) mutáció történik, és kis mértékben(!) eltérő egyedek jönnek létre. Ezeknek durván 50-50 eséllyel előnyt vagy hátrányt jelent a mutációjuk. Ha éppen előnyt jelent, akkor sikeresebbek lesznek az életükben, és nagyobb eséllyel szaporodnak majd, mint mutáció nélküli társaik. Ha sikerül szaporodniuk, akkor tovább örökítik a mutációjukat. A nagy számok törvénye alapján a mutálódott egyedek jobb eséllyel fognak szaporodni, így sok-sok nemzedék alatt a mutáció elterjed a fajon belül. Lehetséges, hogy létrejön egy új faj, és talán a régit kiszorítja (mert egyszerűen a faj összes egyedében elterjed a mutálódott gén).
Az, hogy az elefánt faj változatlan, az azért van, mert nem történt náluk semmilyen mutáció, ami növelte volna a túlélési esélyeiket. Erre sokkal jobb példa egyébként a cápák, vagy a csótányok, amik már évmilliók óta lényegében változatlanok.
Attól meg, hogy egy új faj létrejön, és elszakad a régitől, a régi megmaradhat. A majmokból (egyébként közös ősből, de most mindegy) kifejlődött az ember, mert a nagyobb agykapacitás előnyt jelentett neki. Ettől még a majmok túlélési esélye sem csökkent az ő természetes környezetükben, láthatod hogy vígan élnek a világ számos pontján, vadon. A tajgákat viszont nem lennének képesek benépesíteni.
Előző jól beszél, de a mutáció az nem 50%-ban jó vagy rossz.
Legalább 1:3000 a rossz javára - de az ugye kipusztul.
Ez csak azt jelenti, hogy nem fejlődnek minden nap a fajok - viszont az a kevés jó fog megmaradni és előrevinni a fejlődést.
Már nem azért, de a te érvelésed sokkal nevetségesebb.
Bőven elég idő a változásra mint amennyi adott. Elég csak megnézni akár a kutyák fejlődését. Kialakult a szürke farkasból az emberi környezet hatására mint alfaj. Ezen belül is rengeteg mutáció ment végbe, amiből létrejöttek a különböző kutyafajták (nyilván itt az emberi beavatkozás rásegített a dologra, a vadonban például egy francia bulldog nem nagyon lenne életképes, tehát azért a természet jobban szortíroz)
Amúgy meg fejlődött az ember is, de pár ezer év alatt ne is akarj semmi látványos változást, pláne ne egy teljesen új faj kialakulását. Például: Homo erectus aka felegyenesedett ember. Kb másfél millió éve alakult ki és 200 ezer évvel ezelőtt tűnt el. Magyarul több mint egy millió évig volt életképes, és különösebb változás nélkül fenn tudott maradni.
És ez az egymillió év, a nagy egészhez képest lósz@r.
Van erre egy elég jó szemléltetés:
Képzeld el, hogy az élet kialakulását egy órán ábrázoljuk. Az első egysejtű kialakulása legyen a 0:00 perc, a mai nap pedig 12:00, tehát ahogy a kismutató körbe ér. Ennek az órának a nagy részét (kb 2/3-át) az egysejtűek egyeduralma foglalja el, aztán jönnek szépen sorban, többsejtűek, moszatok, gerinchúrosok ésatöbbi. Az utolsó MÁSODpercben... kialakul a Homo sapiens. Ennyi az a kb 200ezer év amióta az ember a világon van.
És, aláírom az egymilliárd év nem sok, persze attól függően, hogy honnan nézzük, ha az elejétől, akkor igen, egy egysejtűből max annyit értél el, hogy lett k*rva sok egysejtűd, viszont ha már egyszer beindult a dolog, és kialakult valami olyan életformád, ami megeszi a többi egysejtűdet, onnantól kezdve rohamosan beindul a fejlődés.
Szívem, értem én hogy vitázni akarsz, de válaszold már meg légyszíves abbéli kérdésemet, hogy ha semmiből nem lehet valami, akkor Isten honnan jött.
Csak hogy bizonyíts is valamit azon kívül hogy az iskolát nem a józan paraszti eszeddel élted túl :)
"Ha csak tényleg ritkán és csak apróbb elbáltozások alakulnak ki akkor az a pár millió év nagyon kevés lenne a mostani különböző fajok és osztályok kialakulására, nem igaz?"
Több milliárd év volt erre. Sőt, ebbe még öt nagy kihalási hullám is bőven belefért.
"Bizonyíték? Neked hol a bizonyítékod?"
A buszpályaudvarunk márványpadlózatában tisztán kivehetőek a harminc centis csigaház-lenyomatok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!