Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sajnálom...

Miért van az, hogy sajnálom azokat, akik hisznek az okultiizmosban?

Figyelt kérdés

Ha valami természetfeletti, vagy jóslás, vagy kézrátétes gyógyítás, vagy horoszkóp, vagy hasonló dologgal jön elő valaki, akkor úgy érzem, hogy onnan menekülnöm kell.

Minden porcikán tiltakozik az ilyen dolgokkal szemben.

Mások pedig jól megélnek belőle.

Azért kérdezem, mert most jelentkezett agy rokonom, hogy egy kéthetes iskolát végzett, és most látja, hogy sötét a mellkasom és kiűzi a betegséget belőlem, valami reikivel.



2012. okt. 31. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Ezo tv-ről gondolom halottál.

Szóval akik csinálják ezeket a legnagyobb részük csaló.

ugyan ...

Jóslásról az a vélemény hogy egy verziót mond el a sok közül de nem is tudja hogyan kell a legtöbbjük....


Kínai horoszkopot ajánlom hogy nézd meg :)

De ugy nagy részt becsapás ez is... ne ugy cselekedj amit irnak benne...


hát igen.

Aki nem ért ehhez a témához jobb semmit se csinálni... nézz utána :)

2012. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sok mindent megnéztem, és a következménye, hogy még jobban eltávolodok tőle.
2012. okt. 31. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
A hit teremtő ereje... Persze, ha pozitív kicsengésű dolgokról van szó. Inkább használ, mint árt. Meg ha ingyen volna, a hatás is kisebb lenne. Ilyenek az emberek!
2012. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy sajnálom azokat, akik hisznek az okultiizmosban?"

Az emberek mindig megsajnálják a butákat.

2012. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van a butaságnak olyan foka mit már nem lehet szánni!
2012. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én csak azokat szánom, akiket megvezetnek.

Mondjuk egy beteg ember mindenbe belekapaszkodik, mert élni akar és őket megvezetik, akkor nagyon sajnálom és megértem Őket, de aki megvezeti azt nagyon elítélem.

A rokonom két hetes iskola után telefonon keresztül akart meggyógyítani reikivel, mert sötét volt a mellkasom.

Beteg nem voltam, de Ő tudta a nagy okosságot.

A családját is otthagyta, hogy a gurujával összeköltözzön. A gyereke akkor érettségizett. Mekkora szüksége lett volna az anyukájára. Most, hogy megvannak az unokák, a gyerekek a közelükbe sem engedik, pedig nagyon teper érte.

Borzasztó, hogy mit okoz ez az "emberfeletti" tudás.

2012. nov. 1. 09:38
 7/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb szánalom az, hogy az elején ők is tudják, hogy ez nem létezik, de annyira ki akarnak tűnni a többiek közül, hogy a végén még maguknak is bemesélik.
2012. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A vallásosságtól még mindig jobb egy fokkal...
2012. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát utolsó, azért nem.

A vallásosok legalább nem hiszik, hogy tudnak varázsolni.

2012. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én azért sajnálom őket, mert a hitük korlátozza őket abban, hogy objektíven megismerjék a világot. A hívő mindig csak a tó felszínén úszkál, kínosan kerüli az olyan kérdéseket, amelyeknél fenn áll a lehetősége, hogy módosítania kell a világképét.


Megfigyeltem, hogy pl. a bigottan vallásos emberek sem szeretnek vitatkozni klónozás, mesterséges intelligencia, idegen civilizációk, stb... témában, általában rövidre zárják a dolgot valami olyasmivel, hogy "ez Isten dolga", vagy hogy "az ember úgyse lesz képes rá".


Ezoterikusoknál fokozottan érvényes az ilyen korlátoltság, mivel az ezotéria tudományosan kikezdhető elméletekből épül fel, így azok a hívők még a világ tudományosan leírt működését is hajlamosak elutasítani. Szerintem a megalapozatlan hit hatalmas hátrányt jelent az életben való boldoguláshoz.


u.i. "okultiizmosban" - gondolkodtam, és szerintem ezt a szót nem lehet helytelenebbül leírni, hacsak nem direkt ez a cél. :S

2012. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!