Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül soha?...

Miért nem sikerül soha? (meditáció)

Figyelt kérdés

Szoktam meditálni,de soha nem kerülök le ,,alfába". Nem érzek semmi változást,egyáltalán semmit.Közben sem,utána sem.Szeretnék rendszeresen meditálni de mivel csalódtam, nem szokott túl nagy kedvem támadni hozzá...

Így csinálom: Kiszellőztetem a szobát,kellemes környezetet teremtek.Lehúzom a redőnyt,gyújtok néhány (illat)gyertyát. Mp3-mat beteszem a fülembe és meditációs zenéket hallgatok,hogy ha van is valami kisebb zaj,az se zökkentsen ki.A gondolataimat úgy tisztítom ki,hogy csak a zenére koncentrálok.Minimum fél óráig meditálok,de egyszerűen nem érzek semmit,még csak nyugalmat sem,sokkal inkább csak punnyadtságot. Mi lehet a baj,mit csinálok rosszul? Más már az első meditáció után arról számol be,hogy hű,milyen csodálatos volt,milyen fantasztikusan érezte és érzi magát,én pedig még a sokadik alkalom után sem tartok sehol...Kicsit csalódott vagyok. :S

15/L


2012. márc. 8. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de minek ennyi szar hozzá, gyertya meg ilyen hülyeség meditációs zene?

Egyszerűen ülj le, és próbálj meg semmire se gondolni, csak legyél a jelenbe, és hagyd hogy magával vigyen az univerzum. Nem kell sötétnek lennie a szobában. Csak neked kell ott lenned, nem kell semmi hülyeség, és a meditációra nem kell felkészülni.

Ahhoz, hogy alfa állapothoz kerülj ülj le egyenes gerinccel, vegyél levegőt 3 számolásig tartsd bent 3 számolásig fújd ki 3 számolásig, vagy 2-vel vagy 6-tal is csinálhatod, ahogy kényelmes. Ezután érezd, hogy egyre lejjebb mész, mint ahogy zuhan a lift lefele, vagy mész a létrán le, csak érezd ezt az érzést, és ez az alfa tudatállapot, a spiritualitás tudatállapota, amikor a legkönnyebben irányítható az elme.

2012. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért csinálom így mert imádom a gyertya fényét,ahogy bevilágítja a szobát,nagyon megnyugtat.A zene azért kell,mert a környék tele van kutyákkal,egész álló nap ugatnak,és ez nagyon zavaró meditáció közben.+ Sokszor megreccsennek a bútorok és a padló,amitől ha nem megy a zene a fülemben nagyon ideges leszek,mert hirtelen kizökkentenek.


Várom még a tanácsokat,szerintem azért megfogadom a tiédet is. Köszönöm. (:

2012. márc. 8. 18:02
 3/8 tetris ***** válasza:
Amikor annyira elpunnyadsz, na akkor vagy alfában.
2012. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

engedd el az elengedhetetlent! minden kifújással kerülj lejjebb. ezt ne csak akard, hanem éld is át! ha ez megy, akkor közelebb kerültél a valódi énedhez.


16F

2012. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Korabban valaszoltam egy hasonlo kerdesre, nezd meg

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__2695..


Remelem segit.

2012. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Üdv, nekem más segített hogy csináljam, de elsőre sikerült tökéletesen. Simán lefeküdtem az ágyamra háttal, a kezeimet magam mellé raktam és a lábaim nyújtva voltak. Én is úgy képzeltem el mintha egyre lejjebb ereszkednék, és valóban ilyen érzésem is volt. Nem hallgattam zenét, csak egyszerűen nem gondoltam semmire. Érezni meg úgy éreztem magam ahogy általában, nem éreztem semmit.
2012. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én !túl messzire! mentem a meditációval (elég sokszor), de már rég meditáltam, úgyéreztem szüneteltetni kell, mert nem voltak rendjén a dolgok. Sokat kell amúgy gyakorolni, valaki hónapokig gyakorol, hogy profi legyél évekig kell emditálnod. Na nekem nem kellett, rövid idő alatt elég döbbenetes dolgok történtek. Békés meditációkat kivánok!
2012. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Kifejtenéd ezeket a rossz dolgokat bővebben? Jöhet privátban is. Én is kellemetlen dolgok miatt hagytam abba.
2012. márc. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!