Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A csakráim tisztítására, vagy...

A csakráim tisztítására, vagy újratöltésére van szükség?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy lelki problémákkal küszködőknek segíthet, ha meditálnak. Találtam csakra tisztító és újratöltő meditációt. Melyikre lenne szükségem? Illetve hogyan kell ezt csinálni? Soha nem meditáltam még, és nem tudom hogy kell. Milyen testhelyzetet kell felvenni? És lehet e egymás után több csakrára is meditálni?
2012. febr. 4. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A problémáid megoldására van szükség.
2012. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért vannak problémáim, mert történtek egyes dolgok életem során, és ezek szennyezték a csakráimat. Ezért kell megtisztítanom őket. Próbáltam már magamban megoldani a problémákat, s nem ment, sőt rosszabb lett mert magamba fordultam.
2012. febr. 4. 13:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Meditáció során, szólítsd meg azt a személyt a múltadból, aki megbántott, és mondd el neki" Nem akarom tovább cipelni a fájdalmat, amit okoztál nekem, ezért most elengedem." Közben vigyázz az érzéseidre. Közönnyel mondd, ne haraggal és ne szomorúsággal. Miért is lennél szomorú, mikor épp megszabadulsz a sérelmeidtől? És végig vissza a legnagyobb nyomorúságot is tárd fel, és engedd el. Azokról se feledkezz meg, akik ellen te vétettél, akiket te bántottál meg. Engeszteld ki őket alázattal. Legjobbakat kívánom neked.
2012. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed, a csakraidat szennyeztek, akkor a megtisztitasukra van szükseg. Ujratöltessel amugy energiat kapnak, es sztem reikivel vagy mas külsö szemely tudna ezt ujratölteni.

Ha egyedül nem megy a problemamegoldas, erdemes külsö segitseget kerni. Kineziologus, bioenergetikus (ö tisztit es fel is tölti a csakrat)...stb, a lenyege, hogy Neked szimpatikus legyen, akit megbizhatonak erzel!!

Javasolnam az agykontroll tanfolyamot, ott megtanulhatsz meditalni is es a problemamegoldasban is segithetnek az ott tanult technikak!

A fajlalt esemenyre kepzeletben visszamenve at is irhato az esemeny meditacioban, hogy ugy törtenjen, ahogy neked is jo (es persze masnak is megfelel), ha pl. vki megbantott. A vegen elengedni a haragot.

Agykontroll.hu-n talalsz meditaciot segitö zenet (ami barmilyen lassu ütemü, kellemes megnyugtato zene is lehet, pl. fuvola) es iranyitott meditaciokat is. Nekem bejön a youtube-n is hallgathato Kitaro zenei.

Az agykontroll c. 1989-es könyböl is megtanulhato a meditacio.

Testhelyzet: kenyelmes, pl. egy fotelben felig ülö helyzet, karjaid a combodon pihennek vagy melletted. Ha nem alszol bele, fekve is lehet.

A meditacio lenyege, hogy ellazitod minden testreszedet, pl. lentröl felfele, erzed, ahogy az izmaid ellazulnak. Majd a tested utan az elmedet is ellazitod. Ezutan hagyod "kiüresedni" a gondolataidat, vagyis nem "agyalsz". Ha nem megy, akkor eltolod kepzeledben ezeket a gondolatokat es arra iranyitod, ami miatt meditalsz. A leglenyegesebb, h nem feszült, hanem laza legyel, nyugalom jarjon at. Javasolt pozitv szavakkal, azaz tagadas, talan-telen nelkül megfogalmazott modban mondani, amit akarsz(elöször elöre eltervezni, felkeszülni). Meditacioban sok mindent lehet, pl. el lehet engedni a haragot, megbocsatani valakinek, magadnak is, szeretetre koncentralni...stb, a lenyeg, h valami örömteli vagy hasznos legyen.

A csakrameditacio az mas, de egyebkent ilyen cd is van (szinte biztos vagyok benne) az agykontroll.hu-n .Gondolom, egyesevel megtisztitja a csakrakat, a hozzajuk tartozo erzesekkel. Pl. köldökcs a mere es, harag elengedese, gyökercs a felmenöidtöl kapott energiak, szexcs önmagaert beszel, szivcs is, torokcs a kimondott es ki nem mondott (lenyelt) szavak es hallas is...stb, ezekröl a neten is jo leirast talalsz. Ha eppen magadnak akarod kitalalni a szöveget, keszitheted akar magadnak is a meditaciot zenere ramondva...

Sok sikert!

2012. febr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

újratöltés? ááááh :D ezt felejtsd el. Nem kell.


Tisztítani kell. A csakrák olyan csomópontok, amin a saját energiáid áramlanak. Ha nincs akadályoztatva ez az áramlás, minden flottul megy, nincs szükség egyéb beavatkozásra, mint ez az újratöltés bolondság.


Tisztítás: nos része a lelki és egyéb problémáid megoldása: ép testben ép lélek sorrendben, tehát kívülről befelé, tehát ha a tested rendben van, akkor sorra veheted a lelked gondjait, és a lelki problémák megoldásával szinte végeztél is a csakra tisztítással, csak ha nagyon akarod, akkor mehetsz tovább meditatív módszerrel.


Ha egyszerűen meg akarod érteni a csakratisztítás illetve nyitás folyamatát, ajánlim az Aang legendája rajzfilm sorozatot, annak az utolsó részeinek környékén egy epizód érthetően foglalkozik a témával. Ne zavarjon, hogy mesés keretekben.

2012. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5. kommentelő: köszönöm. Mellesleg, minta az Atya súgta volna a füledbe, hogy kommentedhez fűzd az Avatár rajzfilmet, éppen most nézem, az utolsó részeknél tartok bár lényegtelen. A csakrás részen túljutottam és öszintén szólva, pont ez a rajzfilm súgta, hogy a csakrák után kellene érdeklődnöm. Előtte is hallottam róluk, de ez fogott rá.
2012. febr. 6. 15:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Hat... csak annyit füznek hozza, hogy az Avatar egy rajzfilmsorozat, a valosag hasonlo de sztem nem teljesen egyezik, ott ezt direkt gyerekeknek fogalmaztak igy meg. :)

Ha komolyabban erdekel a tema, csakratisztitasra ezeket az oldalakat javasolnam:

[link]

[link]

Shalila Sharamon, Rejtett energiák c. könyve (Édesvíz Kiado)

Az teljesen igaz, hogy a tisztitas es feltöltes az kb ugyanaz, es hogy a tisztitas utan az energia jobban tud aramolni. Abban az ertelemben, ha magadnak csinalod, igaz, es akkor valoban nem feltetlenül kell feltöltes. De reikivel, ill. mas technikakkal megis magasabb szinten feltölthetök a csakrak, es ez erezhetö. (Tehat ha valaki azt mondja, feltöltötte az auradat, csak akkor hidd el, ha igy erzed, mert valoban erezhetö a különbseg!)

(Regota az Avatar elött is naponta tisztitottam a csakraimat, a rajzfilm kapcsan egy hivatasszerüen ezzel foglalkozoismeröst kerestem fel, lenyegeben az ö javaslatai. Mivel sok a teves info is sajn a neten...)

4.

2012. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Es meg: a testi es lelki tünetek összefüggnek, ezert problema eseten sztem celszerübb minden szinten egyidejüleg foglalkozni vele. Lasd: a testi problemak lelki okaival foglalkozo irodalom. (Kurt Tepperwein es a neten is van.)

4.

2012. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A rajzfilmben annyi nem volt helyes még, hogy ott az első csakrát, a gyökércsakrát a víznek szimbolizálta. Pedig az olvasottaim alapján a gyökércsakra a föld, a szexcsakra a víz, a napfonat a tűz, levegővel kapcsolatossal pedig nem találkoztam. Az első 3 után a szívcsakra jönne, de nem hinném hogy az lenne a levegő szimbolizálója.
2012. febr. 6. 19:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan hol olvastad, de a levegö sztem az 5. csakra, a torokcsakra. Mert belegzessel jönnek az informaciok, kilegzessel elengeded, ha "megakad az energia", csomo a torkon...stb. Az orr, torok, legzöszervi megbetegedesek tartoznak is.


4.

2012. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!