Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért fontos hogy az ember...

Miért fontos hogy az ember valami természetfölöttiben higgyen, szükség van e erre hátráltat, vagy mint remény elősegíti életünk?

Figyelt kérdés
Ehhez a témához várnék értelmes, jól átgondolt válaszokat, bármelyik oldalra lehet érvelni.
2011. jún. 6. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb hinni valamiben, bármilyen felsőbb hatalomban, mint szembenézni azzal, hogy halálunk bekövetkeztében örökké kialszik a tudat, mintha sosem létezett volna. A hittel élők közül is nagyon sokan rettegnek a haláltól, hát még hit nélkül! Az életünk során ránk szakadó negatív dolgokat is könnyebb feldolgozni úgy,ha mögöttes tartalmat, értelmet tulajdonítunk nekik.
2011. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Tom Benko ***** válasza:
71%
Van, aki nem mer szembenézni a valósággal. Ez van.
2011. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy érzem, hogy amit hiszek, például a reinkarnáció, azt TUDOM, hogy létezik, egyszerűen ha agyonvernének se tudnám az ellenkezőjét gondolni... Hogy ez milyen hatással van az életfelfogásomra, vagy egyéb dolgokra, hogy ez jó-e, vagy sem, azt nem tudom, de szerintem ez egyéni tapasztalás kérdése. Nem ahhoz van köze, hogy bármit megkönnyítsen. Sőt, olyan rohadt könnyű lenne megölni magam és elmenekülni ebből a szenvedésből, ha abban hinnék, hogy a halál után megszűnik a lét, de tudom, hogy ha nem nézek a problémákkal szembe, és nem oldom meg őket, akkor még következő meg azutáni meg stb életeimben is ezekkel fogok szívni :-( Azt meg nem akarom. Jobb letudni minél hamarabb a dolgokat, és nem halogatni, nem rágódni rajtuk.


20/L

2011. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy trade-off mechanizmus. Bármit is választasz, lesznek előnyei és hátrányai is. Ha hiszel az igazi megismeréstől vágod el magad, viszont kész válaszokat kapsz így kevesebb stresszel kell foglalkoznod, ha viszont állandóan kutatsz és keresed magadnak a válaszokat jobban rámennek az idegeid.
2011. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
11%
én nem hiszek semmiben,mindenki higgyen abba amiben akar jobb úgyse lesz
2011. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükség és nem is fontos, valójában mindenkinek a beállítottságától függ, hogy hisz-e valamiben vagy sem.Mindenesetre, az biztos, hogy az igazi hit erőt, mihez tartást adhat az embernek, ami sokat segíthet az életben.
2011. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Tom Benko ***** válasza:
100%
De az is, ha nem hisz. Ez irreleváns, inkább személyiség függő.
2011. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Valamiféle egészséges keretek között tartott, alapvetően pozitív előjelű hit, kellően nyitott világszemlélettel párosulva szerintem sokat segíthet, bár feltétlen szükségesnek nem nevezném. Pusztán a valós tényekre alapozva és csak azokban bízva is meg lehet találni a boldogságot, de nem vagyunk egyformák, és a szigorúan vett tudományos világszemlélet nagyon sokakban - talán a többségben - egyfajta spirituális űrt hagy maga után, ez egyszerű pszichológia. A hit reményt, tartást, célokat adhat, kapaszkodó lehet nehéz élethelyzetekben, és ha valami konstruktivitást, jóindulatot, segítőkészséget támogató tanítással párosul, akkor a hívő a környezetének is jót tesz. Szerintem merjünk néha elszakadni a kőkemény valóságtól, belegondolni pár "mi lenne, ha létezne..." kérdésbe, akár inspirációt, motivációt, kreativitást is nyerhetünk ezáltal.


Teljesen más lapra tartozik a nagyon egyértelmű ostobaságokban való görcsös, bizonygató hit (tökéletesen megcáfolt elméletek, már lebukott hamisítványokba vetett naivan bizakodó hit) valamint a fanatikussá vagy dogmatikussá vált vakhit, tehát minden, ami spirituális mankó helyett úgymond fallá változik.



Szóval lehet a vallásosokat, ebben-abban hívőket kiröhögni, de egészséges mértékben miért ne tegyék, ha ezzel akár egy picikét is javítanak az életükön, a hétköznapjaikon? A kőkemény materialista életszemlélet is csak addig hasznos, amíg nem fordul öncélú vagy egyenesen destruktív nihilizmusba vagy amolyan elvakult "ateista-misszionáriusságba".

2011. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, elfelejtettem hozzátenni, hogy alapvetően nyitott agnosztikusnak tartom magam.


A hit pozitívumaira írnék egy példát is. Tegyük fel, hogy van egy anya, akinek meghal a gyereke. A gyászfolyamat során meg kell tanulnia elengednie, az idő előrehaladtával túllépni a dolgon. Szerintem az esetek 99%-kában könnyebb ez a folyamat, ha hisz abban, hogy a gyereke valamilyen formában tovább él, üzen neki, angyal lett, a mennybe került, reinkarnálódott, stb - mintha úgy véli, hogy hát csak úgy simán ezt dobta a gép, a természet biza' néha kegyetlen, a gyerek húsát már lebontották a bacik és a kukacok, és a porhüvelyén túl nincs semmi. Szerintem a legtöbb racionális szkeptikus is bunkóságnak tartaná ezt a hívőt kirángatni az illúzióiból.

2011. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Higgany ***** válasza:

Egyszer egy barátom azt mondta, hogy tökmindegy miben hisz az ember csak higyjen valamiben, mert az erőt ad :)


én azt hiszem iszok egy sört :)

2011. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!