Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció? - könyvek? Internet?

Meditáció? - könyvek? Internet?

Figyelt kérdés

Ki hinné el? Ha azt mondanám amit itt lehet találni technikák egyike sem meditáció. Megkockáztatom a 98%-a

A miértet nem írom le csak kiváncsi vagyok mennyi ember.

(Talányokat azé írhatok) .)



2012. jan. 29. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én, de szerintem a 98% kissé túlzás.
2012. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért írok 98% ot, mert talán van valahol egy pár ember aki ismeri miről beszélek és nagyvonalakban leírta.
2012. jan. 29. 21:53
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem butasag mindenfele betanult technikak alapjan meditalni.

Csak egyszeruen lenyugszol es magadra, az erzeseidre, a testedre, a gondolaraidra koncentralsz. Kulonfele tudati allapotokat fedezel fel.


de akinek az esik jol hogy egy konyv alapjan csinalja, tegye. Az o utja

2012. jan. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Antimod ***** válasza:

Szerintem a betanult technikák csak segítik az embert, hogy elérje azt az állapotot. Nem ismerem az összes könyvet, így azt tartom most 100%-nak, amikkel eddig találkoztam.

Egyébként nem osztom a véleményedet, de kíváncsi vagyok, miért gondolod így.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Csak nem Jiddu Krishnamurtit olvastál?
2012. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

zia leftlegged. Inkabb ide irok, nem privit hatha mast is erdekel.


En is meg regen probalkoztam kulombozo, technikakkal. Agykontrol vizualizacio, fenysugart kepzelek el rajtam keresztul stb.

Erdekesek voltak, de nem ereztem olyan jonak oket.


Amikor magamtol csinaltam akkor volt mindig a legjobb. Meg az termeszetesen is jott nem kellett eroltetni, hogy ''most nekiallok es megcsinalom a meditaciot''.

Pluse tenyleg magamtol jottek ilyen nagyon lenyugozo dolgok.

pl tok magatol olyan erzesem volt mintha zuhantam volna be az agyba. Allati mely tudati szintre mentem le, kb total kikapcsoltam, tok csendes volt az agyam is. A testemet egy az egybe nem is ereztem ilyenkor. Nagyon kellemes erzes.

Aztan ide igyekeztem magamtol visszajutni a kovetkezo honapokban.

Pl ami mukodott, hogy 'kiakasztottam' az agyam ugy hogy uj szineket probaltam elkepzelni.

Volt hogy 1 2 hetig nem sikerult, de volt hogy minden nap.


Mas oldalrol viszont azert jo, hogy magadtol csinalod, mert ha komolyan csinalod ezt a spiritualis fejlodest, eljutsz majd egy pontra hogy semmi nem fog erdekelni, uresnek erzed azokat a forrasokat amiket eddig halgattal. Es ugy tudsz majd innen tullendulni, hogy nem keresel tobbe kivulrol infot, ami vezet teged, hanem rajossz hogy neked csak az az igazan jo, hiteles ami belulrol jon termeszetesen.


Igy tudsz majd igazan magadra szabott modszereket kialakitani, es tenyleg ''onmagad mestere'' lenni. (nem szeretem ae ilyen nyalas kifejezeseket:) )

Tobb projektet istudsz parhuzamosan csinalni.


En pl kommunilalok a testemmel, feltoltom magam napozaskor, beepitem a fotonok energiajat. Nagyon magas rezgesu, a nap kuldi(divine father)

Ezeert folyik ez a propaganda kampany a nap ellen, hogy naponta 5szor elmondjak nyaron, hogh ki ne merj menni a napra. Meg a chemtrailek eggyik celja is ez, h leblokkolja.


Vissza a meditaciohoz, tudsz majd beszelni a tudatosabb reszeddel (higher self). Jobban megertheted meg elfogadhatod mitortenikveled.

Mert igazabol nincs valodi szabad akaratod amig emberkent gondolsz magadra, itt csak megtapasztalod, amit ott kialakitasz

2012. jan. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én nem olvastam senkinek a könyvét, mivel teljesen felesleges. Mivel a legtöbb ember nem is tudja, hogy mi a meditáció és olyan ír róla könyvet, és az akarja tanítani, hozzáteszem amit itt leírtatok egyike sem meditáció.

.) :D Ezek csak képzelődések elősször azon kell elgondolkozni mi a meditáció. szerintetek(?) röviden

2012. jan. 30. 11:54
 8/15 Antimod ***** válasza:

Szerintem a meditáció a "lélek csendje". Az az állapot, amikor nem érzed a fizikai testedet, elszakadsz a hétköznapoktól, "letisztul a fejed", irányítani tudod a gondolataidat. Ebben az állapotban (nevezzük alfának) tudsz megvalósítani vizualizálást meg egy sor egyéb dolgot, ahová én még nem jutottam el. (Igaz, nem is erőltetem.)


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

" "lélek csendje". Az az állapot, amikor nem érzed a fizikai testedet"


Idáig tökéletes a többit felejtsd el

idáig már sokan eljutottak csak itt megrekednek az emberek.

2012. jan. 30. 12:40
 10/15 Antimod ***** válasza:

Értem, és innen hogyan tovább? Vagy szerinted mi a meditáció célja?


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!