Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációs technikák?

Meditációs technikák?

Figyelt kérdés
Veletek megesett már, hogy mikor félálomban vagytok, akkor tudjátok csak kikapcsolni az agyat, és csak akkor jönnek olyan dolgok, mik máskor nem? Érthetőbben: Szeretek írni, és milliószor akkor jön az ihlet, mikor félálomban vagyok, ergó kikapcsol az agyam. Mikor ébren vagyok, semmi sem jön. Nemrég mondták, hogy meditációval el lehet ezt érni. Tudom, kapom a "google" választ de én rátok vagyok kíváncsi. Van itt valaki, aki hasonlóan csak félálmában tud alkotni, vagy aki tud egy hatásos technikát, amivel kikapcsolhatom az agyam?

2012. jan. 25. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott jönni az ihlett, mikor már nagyon fáradt vagyok.
2012. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen félálomba ezért felkelek és felírom azt a szót arról reggel eszembe jut a többi.
2012. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen :D Egyik ismerősöm verseket szokott írni, de csak és kizárólag meditatív állapotban teszi ezt. Meg is értem, amit alapjáraton ír fele annyire nem jó :D

De szerintem ebben semmi különös nincs, sok költő, festő, írő tudatmódosító szereket használ(t), hogy megjöjjön az ihlet. A meditáció ennek egy egészségesebb módja.


Az ismerősöm úgy szokta, hogy le ül egy székbe, vagy a földre, maga elé tesz egy füzetet, kezében ott a toll. 10-15 percig el van magában, relaxál, kizárja a gondolatokat a légzése figyelésével. Miután kellően el mélyedt szabadjára engedi a gondolatai és ír.

2012. jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
José Silva : Agykontroll könyvéből tanulhatod. Alap ez hát már először is menni fog.
2012. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"José Silva : Agykontroll könyvéből tanulhatod. Alap ez hát már először is menni fog."


Jótanács semmit se vegyél készpénznek nincs jó technika: könyvben,neten

2012. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!