Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció? - könyvek? Internet?

Meditáció? - könyvek? Internet?

Figyelt kérdés

Ki hinné el? Ha azt mondanám amit itt lehet találni technikák egyike sem meditáció. Megkockáztatom a 98%-a

A miértet nem írom le csak kiváncsi vagyok mennyi ember.

(Talányokat azé írhatok) .)



2012. jan. 29. 21:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy mire gondolsz kérdező, de azt hiszem részben egyetértek veled. Szerintem a meditáció célja az lenne, hogy megszaaduljunk az egotól, hogy megtapasztaljuk a vágynélküliséget, hogy ne a földi javakon legyen a hangsúly. De ehelyett rengeteg technika ami a neten le van írva az egót helyezi előtérbe, hogyan érjem el céljaim, hogyan legyek sikeres stb. Nem azt mondom, hogy ezek rossz dolgok, de ez hasonló mint amikor a kisgyerek hisztizik a legóért. Sok magukat spirituális egyéneknek vallók, ezeket alkalmazzák. Pedig ezzel pont azt cáfolják meg, amiről eredetileg kellene szólnia a meditációnak, és a spirituális tanításoknak.
2012. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Így van én is erre gondolok hogy rosszul tanítják. És jól mondtad hogy az egot helyezik előtérbe.
2012. jan. 30. 19:48
 13/15 anonim ***** válasza:
meditáció= az ébrenléti állapot, az alvó állapot és az álmodás állapota egyben. A forrás állapota.
2012. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bocs, h nem a kérdésre felek. #11 írására válaszolva:


Hm... érdekes... Erre magamtól nem jöttem volna rá. De mennyire igazad van! Ahogy ezt leírtad nagyon igaznak tartom. Ma is tanultam valamit :D Köszönöm!

2012. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"meditáció= az ébrenléti állapot, az alvó állapot és az álmodás állapota egyben. A forrás állapota."


Nagyon jó gondolat de kicsit rövidebben is le lehet írni 3(főnév) a meditáció fogalma: a test, és a lélek, különválása.

2012. febr. 4. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!