Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Alvási paralízisem volt?

Alvási paralízisem volt?

Figyelt kérdés
Éjszaka közepén felébredtem és nem tudtam mozgatni a jobb karomat. Bármit csináltam, saját magától nem mozdult. Pár pillanatig tartott. Ez már kétszer történt meg velem. Első alkalommal rettenetesen féltem, sem hangokat, sem másféle fény-jelenségeket nem észleltem, de nagyon megijedtem. Második alkalommal már nem annyira féltem, de az is elég rossz volt. 17/lány
2011. nov. 20. 11:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hozzátenném azt is, hogy miután sikerült mozgatnom a kezem, egy pár pillanatig rettenetesen fájt, aztán lassan elmúlt. Mindkét alkalommal nagyon hamar, hirtelen ébredtem fel.
2011. nov. 20. 11:16
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, lehetett az is.
2011. nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Igen.
2011. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Milyen jó, hogy EÜ-sként ebbe a rovatba tévedtem.

Nem alvási paralízised volt, mert abban semmidet sem tudod mozgatni!

Mellesleg a kulcsmondatot is leírtad: "miután sikerült mozgatnom a kezem, egy pár pillanatig rettenetesen fájt, aztán lassan elmúlt". És gondolom, hogy zsibbadt is volt a kezed... Egyszerűen elfeküdted, ez bárkivel megesik.

2011. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :).
2011. nov. 20. 12:15
 6/17 anonim válasza:
Ez sima zsibbadás, az alvási paralízis teljesen más. Ott a test alszik, az elme éber, tehát egy köztes állapotban vagy, ahol érzékeled a külvilágod, mégis fizikálisan béna vagy.
2011. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Alvási paralízis az tök állat, főleg ha haluzol is. :D
2011. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen, nem egyszer. Szimplán elfeküdtem a kezem, vagy épp nem jó pózban tartottam, nem kapott elég vért... gondolom... bár nem vagyok EÜ-s. :) De paraszti ésszel erre gondoltam.
2011. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a válaszokat. Utolsó komenteló, én is először pont erre gondoltam, de aztán utána olvastam az alvási paralízisnek és elgondolkodtatott.
2011. nov. 20. 18:56
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

hát ezt nem nevezném annak... nekem már volt ilyenem és már a szótól is borzongok, ha meg az élményre gondolok, elkap a sírhatnék, pedig már 2 éve volt


egyébként az alvási paralízis alatt nem csak egy testrészed bénul le, hanem az egész tested, és közben hiába tudod, h már ébren vagy, még mindig álmodsz, nem is akármilyet, rendszerint valami nagyon gonosz dolgot érzel, hallasz vagy akár látsz is magad körül, aminek eltökélt szándéka, hogy téged halálra rémisszen (ez általában sikerül is neki)


az én esetem: nyitott ajtó mellett aludtam, ami egy másik szobába nyílik, felébredtem, de le voltam bénulva, nem tudtam odanézni, viszont valahonnan biztosan tudtam, tisztán éreztem, hogy áll valami nagyon gonosz az ajtóban és engem bámul, majd férfihangon beszélt hozzám...nem értettem mit mondott, az sem tudatosult bennem, hogy milyen nyelven beszél (az is lehet, hogy magyarul), de képtelen voltam felfogni, csak azt tudtam, hogy beszél hozzám... a párom mellettem aludt, ordítani akartam neki, h keljen fel, de egy hang se jött ki a torkomon... csak pár percig tartott az egész, és így leírva nem lehet elképzelni, milyen ezt átélni, de soha senkinek nem kívánom

2011. nov. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!