Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Volt már alvási paralízisetek?

Volt már alvási paralízisetek?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit éltetek át?
2011. jan. 9. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bénultság érzés, nem kapok levegőt, olyan, mintha valaki állna az ágyamnál, néha félálomban látok is ezt-azt, meg mintha beszélgetne valaki, vagy leszorítana az ágyra. Régebben, fiatalabb koromban nagyon sűrűn volt ilyen, mostanság ritkább.
2011. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
egyszer, de az nagyon dúrva volt. feküdtem az ágyon és látom, hogy be van kapcsolva a tv aztán észbe kaptam, hogy b*szki én kikapcsoltam. utánna észrevettem, hogy nem tudok mozogni, majdnem összefostam magam és az volt a legkeményebb, hogy a szemem végig csukva volt és nem bírtam kinyitni... olyan volt mintha átláttam volna a szemhéjamon...amikor már majdnem sikerült kinyitni a szemem az egész kép elkezdett mozogni és a tv elkezdett felém közelíteni:D
2011. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de átaludtam :P :D
2011. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 emlya ***** válasza:
100%
Egyszer már majdnem aludtam amikor láttam, hogy valami sötét alak bejött az ajtón és becukta az ajtót maga mögött és eltűnt. Lebénultam. Úgy megijedtem, hogy nem tudok mozogni, aztán pár perc múlva tudtam és megnyugtattam magam, hogy csak álom volt az egész és elaludtam.
2011. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyszer volt ilyen: feküdtem az ágyban, háton, a kezeim mellettem. Azt álmodtam, hogy egy sötét városban szaladok, odaérek egy kivilágított kör alakú térre, a közepén áll valamilyen kisebb szobor egy talapzaton. Ez előtt áll egy kb. németjuhász nagyságú, rövid, sárga szőrű kutya, és lehajtott fejjel, csak a szemeivel néz rám. Amint beérek a fénybe, elindul felém, és én nem tudok mozdulni, csak a világítóan sárgás szemeit látom. Akkor felébredtem, kinyitottam a szemem, és az ablakon keresztül pont a teliholdat láttam. Továbbra sem tudtam mozogni. Aztán olyan 10 mp után nyögtem egyet, és fel bírtam emelni a karomat, olyan érzés volt, mintha víz alól jöttem volna fel. Valószínűleg levegőt sem vettem addig.

Az a furcsa, hogy azóta párszor még előfordult, hogy ezt álmodtam, mindig, ha elfelejtettem behúzni a sötétítő függönyt, és rám "sütött" a telihold. De ilyen "lefagyás" nem volt több.

(Azóta mindig behúzom a sötétítőt...)

2011. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem szinte minden este alvás paralízisem van :SSS

Nem bírok aludni, amikor lehunyom a szemem mindig úgy érzem elkezd forogni a világ, és muszáj kinyitnom, mert elájulok ha nem... Kb. 2 óráig nem bírok elaludni, addig csak rettegek az ágyba, alig bírok mozogni, és hirtelen kapom a levegőt. Amikor sokáig nézek egy helyre akkor mindig azt látom mintha egy szellem repült volna el előttem gyorsan, akkor úgy megijedek, hogy elkezd folyni rólam a víz, de nagyon, nagyon rossz érzés, meg már volt olyan is, hogy rosszat álmodtam, hirtelen felkeltem, és előttem volt amit álmottam pár mp-ig, és úgyérzem annyire rettegek, hogy sokszor épp hogy nem ájulok el...

Hiába mondom magamba hogy ez nem igaz, csak képzelődés, annál inkább félek valami miatt :S.

2011. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer volt eddig.

Mamám és mi szomszédok vagyunk, két kertes ház, mamámék mellett 1 jó nagy erdő van.

Mamáéktól a kerten keresztül akartam átjönni hozzánk (van 1 ajtó, hogy ne kelljen nagyot kerülnünk) éjjel volt és egyszer csak hallottam valami reccsenést. Hátranéztem és láttam egy "szellem kutyát". Tudom így hülyén hangzik de beparáztam, lebénultam és nem tudtam semmit sem tenni. Tudtam hogy csak egy álom és éreztem hogy álmodok de nem tudtam sem mozogni és a szemem sem tudtam kinyitni. Éreztem hogy folyik a hátamon. Aztán megszólalt az ébresztőórám és minden oké volt. Utána kb még 10 percig csak feküdtem az ágyamba mozdulatlanul és a felsőm csakugyan tiszta víz volt... Ijesztő volt nagyon...

2011. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekekm még nem volt szerencsém hozzá

Csak abban vagyok peches, hogy majdnem mindig érzem, amikor lemegyek Alfába elalvás előtt és nagyonszar, olyan mintha zuhannék lefelé...

Mondjuk ma se tudtam elaludni hajnali egyig, mert hülye hangokat hallottam és a végén már annyira féltem h csakazért se aludtam el xD

2011. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

16:16-osnak

Nekem is régebben volt egy olyan időszakom, amikor képtelen voltam elaludni, mert teljesen tiszta tudattal éreztem, ahogy kezdek lebegni, majd megszólal vmilyen zene, lebénulok, majd jön az álomkép, ez idegileg teljesen kiégetett akkoriban. Abból valahogy "kinőttem", de néha még mindig előfordul, sőt ha akarom simán elő tudom idézni.

De már látom, hogy ez nem ritkaság:)

2011. jan. 9. 16:39
 10/16 A kérdező kommentje:

Olyan élményetek van, amikor nem ijedtetek meg?

Én párszor amikor rájöttem, mi a szitu próbáltam leküzdeni a pánikot, de mindig magával sodort, mintha része lenne.

2011. jan. 9. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!