Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sátánisták. Miért viselkedtek...

Sátánisták. Miért viselkedtek így?

Figyelt kérdés

Látok mostanába elég sok hozzászólást olyan emberektől, akik sátánistáknak nevezik magukat. Szidják az összes többi vallást meg ideológiát, alaptalanul állítanak hülyeségeket, gyűlöletre és fanatizmusra építik a világképüket, és néhol még egymást is támadják, merthogy a másik az divatsátánista.


Nem veszitek észre magatokat? Durván támadjátok a keresztény egyházat, pedig ugyanolyanok vagytok, mint ők, ha nem rosszabbak. Olvastam az oldalakat, amiket nagyon lelkesen ajánlotok és az ott leírtak pedig egyáltalán nem tükrözik a ti infantilis magatartásotokat. Hívhatnátok magatokat simán "Sátán tanúinak".


Mit akartok elérni ezzel? Miért nem tudtok kussban ülni és a saját vallásotokkal foglalkozni, ahelyett, hogy folyton a másik fölött ítélkeznétek?


2011. aug. 16. 23:23
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
93%
Az ateisták a jók !
2011. aug. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:13


Hát te jól elbeszélgetsz magaddal. Az elején még leírtad a gondolataidat - "egy kis kitérő te biztos keresztény vagy" - a további gondosan megalapozott konklúzióidat viszont nem közölted velem és hibátlan képet alkottál rólam.


A töri könyvekről szerintem lehetne beszélni, meg úgy az egész történelemről, ha lenne affinitásod iránta, vagy igazán meg akarnád érteni a múltat és nem csak az órákra járnál be akkor te se vallanál ennyire naiv nézeteket. Bár arra se vennék mérget, hogy valóban törit tanulsz.


És nem, nem vagyok keresztény, nem őket akartam védeni. Épp azért tettem fel a kérdést mert szimpatikusak azok a dolgok amiket a Joy of Satan-on olvastam, ellenben ezzel a hozzáállással a követők részéről. Amikor gyűlöletet mondtam, sem egy általános gyűlöletre gondoltam úgy kb. minden iránt, de mégis mindenhol az ellenségeskedést látom és a nem éppen nyitott gondolkodást.

2011. aug. 17. 01:11
 13/50 anonim ***** válasza:
86%
Fisz, azt hiszem meg tudom érteni ezt a keresztényellenességet. Én wicca vagyok, és mi is néha részesülünk a kortárs inkvizícióból, hát elképzelem veletek milyenek lehetnek. Bár ha már itt tartunk, tudom, hogy a wiccát is megvetitek, igaz nem értem miért.
2011. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
Istenem, ez a darwin az első oldalról kikészített.
2011. aug. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
55%

Na igen Wyvern, életem során már annyi mindenben volt részem a keresztények részéről mióta Sátánista vagyok (és ez nem kis idő). Vadul térítő "Sátán bizony gonosz és a lelkednek lőttek" stílusú katolikus fanatikustól engem megölni kívánó neoinkvizítorig (vagy nem is tudom hogyan nevezzem azt a szem*tládát), de annyi biztos hogy ő húzta a rövidebbet, én még itt vagyok.;)


Kérdező, te meg gondolkodj már egy kicsit. Egyetlen célom az igazság ismertetése, az engem hidegen hagy hogy ki mit kezd az igazsággal, akinek nem való a Sátánizmus ne is legyen az. Ez az elit vallása, nehogy azt hidd hogy minden móka és kacagás, elképesztően kemény munka vár minden elkötelezett Sátánistára a lelke fejlesztése során.


A gyűlöletről még annyit, hogy nyilván "ellenséges" környezetben vagyunk, az igazság ismertetése közben elég sok támadás ér. Mit vársz tőlem, bújjak be egy sarokba és ne védjem meg magam?


Maga Sátán mondta az Al-jilwah-ban:


“Három dolog van ellenem, és én három dolgot gyűlölök.”


Kereszténység, zsidó és iszlám vallás. Ezek a vallások saját istenükkel helyettesítik és átkozzák Őt, átkozzák Sátánt, már miért ne gyűlölné őket? Van fogalmad arról hogy Sátán és Démonjai miken mentek keresztül ÉRTÜNK ez alatt a 2000 év alatt amíg megvoltak kötve? A Sátánizmus 18.000 éves, a kereszténység 2000, ez a kis kihagyás igazán nem nagy dolog, majd eltűnnek még a Sátánt gyalázó vallások.

2011. aug. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, nem tűnt még fel, hogy Fisz és megvezetettjei mindenkit lekeresztényeznek, aki ellenük mer írni, vagy zavaró kérdéseket tesz fel?

Nem érdemes velük leállni vitázni, mert csak a saját dogmáikat fújják, és nem hallanak meg mást.


Van egy rakat sátánista ismerősöm, de ők senkinek nem hajtanak fejet, nem masíroznak be még a vén kecskepatájú nyájába se. Az ő jelszavuk a szabadság, az emberi lélek szárnyalása, anélkül, hogy bármiféle idegen behatásnak meg kéne felelniük.

És igazuk van. Nincs hatalom, mely az ember felett állhatna.


Ez az erőszakos gyűlölködő hittérítés pedig, amit itt Fisz nyomat, több szempontból is aggályos.

Nem zavarna ha magányosan keresgélné az útját, nem zavarna, ha pár érdekes gondolatával tágítaná az emberek látásmódját, de amit művel, az zavar, főleg hogy olyan lényekről nyilatkozik, amiket sem emberként sem szánni való kis cukiságként nem kezelhetünk.


Úgy érzem, a munkálkodása oda vezet, hogy kiveszi a világot az emberek kezéből, és az Öregek kezére játssza, kárhozatba taszítva az emberiséget, a Földet annak minden élő és látszólag nem élő teremtményével.


Ennyire még a keresztény isten és a többi tömegvallás sem veszélyes, mert legalább az alap törvényekkel nem megy szemben: habár erőteljes befolyással bír, és törekszik annak megtartására, nem adja az Öregeknek a világunkat. Az ember alkotta istenekkel szemben tudunk harcolni. Az Öregekkel szemben viszont alig néhány ember tudná megállni a helyét, és ők kevesek arra, hogy megtartsák a világot.

Lehet hogy a világ jelenleg nem egészen arra fejlődik, amerre szeretnénk, de ha az öregek betörnek, széttépnek mindent, és azok, akik még a fejlődés útját járják, de nem leltek a saját erejükre, egyszerűen eltűnnek, táplálékká válnak, mielőtt kiteljesedhetnének.


Én szeretném, ha minél többen felébrednének, szeretném ha minél többen kiteljesedhetnének, de ha ekkora hitelt kapnak Fisz félrevezető szavai, erre egyszerűen nem lesz idő.

2011. aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:13


én is ateista vagyok de amennyi eszed neked van meg amilyen széles a látóköröd nyugodtan lehetnél keresztény :)))

2011. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
98%
Az a poén, hogy más a sátánista, más az ördögimádó és más az ateista.
2011. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:

"Van egy rakat sátánista ismerősöm, de ők senkinek nem hajtanak fejet, nem masíroznak be még a vén kecskepatájú nyájába se. Az ő jelszavuk a szabadság, az emberi lélek szárnyalása, anélkül, hogy bármiféle idegen behatásnak meg kéne felelniük. "


Azt LaVey-nek hívják.


Miféle öregek amúgy? Hirtelen úgy érzem, mintha lemaradtam volna.

2011. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
62%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:38


Ahjajaj, az a baj veled kedves válaszoló hogy nem látsz a saját ignoranciádtól. Ha te engem láttál téríteni amikor egyenesen tiltja a vallásom, én helyben megkeresztelkedek. Az hogy leírom hogy miről szól a Sátánizmus valójában nem térítés, csupán információ terjesztés, sőt mondtam én már meg lusta magáért semmit nem tevő embereknek hogy nincs helye köztünk. Ez térítés? Én ezt nagyon kétlem. A Sátánizmus nem disney land, egyáltalán nem való mindenkinek, viszont azért vagyok itt ha valaki erre születik, akkor könnyebben rátaláljon az útra és ne csak divatsátánizmust és JewVay féle dolgokat találjon aiknek annyi értelme nincs mint a Jewsus kultusznak.

2011. aug. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!