Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent Önmagamnak lenni,...

Mit jelent Önmagamnak lenni, és létezni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi az, hogy önmagam vagyok, mert nem érzem a lényegét. Mi az akkor meg, hogy nem vagyok önmagam... Mit jelent létezni, fogalmam sincs, mert nem tudom mit jelent nem létezni
2011. júl. 16. 18:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

A kettősség látszólagos, valójában Osztatlanság van...s ha ezt észreveszi az egyén, akkor léphet túl a dualisztikus gondolkodáson. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Peklaszlo válasza:
Ahhoz, hogy önazonos lehessen valaki (öszhanngban van a gondolkodása, beszéde, cselekedete), szükségesek olyan objektív igazságok, ami alapján azzá válik. Az ember igazi éne az élete során folyamatos ellentmondásokba kerül a tapasztalati világ érzékelése által (gyakran tapasztalhatunk ugyan a természet megfigyelése által egy harmóniát, ami visszahat az énünkre és ad egy békesség érzetet, meg tudunk nyugodni, megpróbáljuk megkeresni énünket, nem kell a természetben formalitásokat játszanunk, de a természet nem ad választa lényegunket érő kérdésre ) , mivel egy ember sincs, aki igazán én lenne, ezért az ember önmagát mások véleménye alapján nem ítélheti meg. Persze hasznosak tudnak lenni ezek a vélemények, és ha jol megvizsgálom ezeket, akkor közelebb kerülhetek önmagamhoz, mivel használom az értékítéletemet. Viszont azt is jó lenne megvizsgálni, hogy az értékítéletem mi alapján működik. Ha abból indulok ki, hogy nem vagyok önazonos, akkor az értékítéleteim sem lehetnek objektív igazságok, de még ha önazonos is lennék, mivel nem vagyok mindentudó, ezért az én értékítéletem eléggé hamis. Sajnos a filozófia nem ismerte fel a bűn okozta emberi romlást. Szókratész volt talán aki a legközelebb járt az igazsághoz, a "nagy műveltségű emberek", akik azt hitték, hogy valamit tudnak, holott a lényeg megismerése hiányzott belőlük igyhát a világnézetük hamis alapokra épült, halálra ítélték Szókratészt csupán azért mert rádöbbentette őket tudatlanságukra. Ilyenkor ugyanis megszólala egy hamis én kép bennünk, hogy márpedig én nem hagyom veszni a hamis ideológiákra épült világnézetemet, és inkább leszek igazságtalan gyilkos..., na ez a bűn miatt van, a bűn pedig az a Istentől való elszakadás, a hozzá visszavezető út pedig csak hit által lehetséges, mert a véges értelem képtelen felfogni a végtelen örökkévaló Istent, aki Jézusban testé lett, meghalt de feltámadott é ma is él. Ezt csak hit által lehet elfogadni, a bölcsesség kezdete pedig az Isten félelme, tehát annak a ténynek a felismerése, hogy Istenre van szükségünk ahhoz, hogy megtaláljuk önmagunkat, és megértsük amennyire lehet a világban zajló folyamatokat.
2015. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!