Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent Önmagamnak lenni,...

Mit jelent Önmagamnak lenni, és létezni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi az, hogy önmagam vagyok, mert nem érzem a lényegét. Mi az akkor meg, hogy nem vagyok önmagam... Mit jelent létezni, fogalmam sincs, mert nem tudom mit jelent nem létezni
2011. júl. 16. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az "én" érzetet jelenti, önmagadnak lenni. Viszont az "én2 érzetnek van két fajtája. Van egy illuzórikus "én" és van egy valós. Amikor téves "én"-ként tekintesz magadra, akkor jobb esetben a Mindenség egy részletének hiszed magad, rosszabbik esetben még annak sem, de mégis "én" vagy.

A hamis "én" érzet használatánál magadat alárendeled másnak, így korlátozva önmagadat, függve mástól, amiről ekkor azt véled nem önmagad. Tulajdonképpen tévedéseddel fogságban tartod saját magadat.

Ha a valós "én"-nel azonosítod Önmagadat, akkor nem úgy véled, hogy Te az Egész egy része lennél, hanem magadata az Egésznek tartod, így viszont nem lesz semmi, ami alá rendelnéd magadat, ekkor érzed a szabadságot, boldogságot. A hamis "én" is valóságos, de nem az a Valóság, hanem az Igazi Én az, nevezheted Istennek is, teljesen mindegy, bár én Önvalónak hívom, mivel ez elég jól kifejezi az igazságot...ÖNmagad VALÓsága.

A hamis én tévedésből jön létre, a tévedést pedig az Igaz Én által indukált világban megjelenő viszonyítottság okozza...mivel ez a kontraszthatás azt hiteti el a tapasztalóval, hogy a dolgok külön vannak, így az egyén is magát a fizikai testével azonosítja, amin át a tapasztalat létrejön, esetleg egy abba kódolt lélekkel, és nem veszi észre, hogy a minden "mögött" ott van az egyetlen Értelem, ami az egyén valójában.


a nemlétezés magában hordozza azt az igazságot, hogy azzal nem is kell foglalkozni, mivel nem létezik...tehát nem is fogod tudni meg soha, milyen is nem létezni, mivel olyan nincs. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

Önmagad akkor vagy, ha olyan dolgokat teszel és aszerint cselekedsz ahogyan általában szoktál. Vegyünk egy példát. Egy koldus pénzt kér tőled. Mivel te jószívű vagy, érzed azt, hogy megszakadna a szíved, ha nem adnál neki ezért kap tőled egy százast. Viszont lehet olyankor találkozik veled, amikor rossz a kedved, érzelmileg nullán vagy és bár általánosságban megsajnálnád és megszánnád egy kis apróval, most még sem adsz. De vannak olyan emberek akik azt vallják, hogy a koldusok alkoholisták és emiatt kerültek utcára így nem sajnálják őket. Az ilyen emberek akkor önmaguk ha nem adnak pénzt. Ez csak egy példa, nem biztos, hogy ez a legjobb, de remélem érthető:)

Létezni? Nem létezni? Akkor érzem, hogy létezem amikor boldoggá tesz egy virág látványa, elmosolyodok egy viccen, egy finom étel elfogyasztása során létezem, de akkor is létezem ha fáradt vagyok vagy szomorú. A nem létezni érzés nagyon ritkán tör rám. Akkor érzem, ha nagyon sok rossz dolog történik velem és hiába az optimizmusom, épp az is elhagyott. Semmi sem jó, nem érdekel semmi, nem érzek semmit ha látom, hogy például testvérem lázas, vagy szenvedni látok valakit. De ez is mindenkinél mást jelent, mivel én eléggé szívemen viselem az emberek sorsát nekem ezt jelenti. Ha rosszul gondolom ezeket, akkor javítsatok ki légyszi:)

2011. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Hát az első sokkal jobban elmagyarázta, én a primitívebb verziót alkalmaztam:)
2011. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
személyesen úgy tapasztaltam, hogy teknős voltam, de kicsi, belementem az óceánba, de az is én voltam, mögöttem a nyomaim a homokban is én voltam. a homok is én voltam.
2011. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Utolsó ha vicces akartál lenni, nem sikerült.
2011. júl. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
sosem viccelnék ilyesmivel. megéltem.
2011. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Radikális individualizmus, az az Sátánizmus.:) Csak akkor lehetsz igazán szabad ha nincs megkötve a kezed.
2011. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát, igen.A megkötő földszellemtől való szabadulás minden inkarnáció sorsfeladata, előbb-utóbb sikerülni fog, néhány bukás belefér.
2011. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

26/F

LastOne.Left – Harmadik olvasásra már minden világos volt azzal kapcsolatban, amit írtál  Érdekes a válaszod  Egy valamit azonban valami miatt megvalósíthatatlannak érzek. A viszonyítottság megszűnését. Ha nem emberek között vagyok, csak ülök egymagamban, vagy teszem a dolgom, megszűnik az általad leírt „hamis én” érzése. Megjelenik az Önvaló. Vagyis megszűnnek az amúgy sem létező korlátok, mint például a viszony. Az alárendelés, felérendelés, még a mellérendelés is. Mondhatni, eltűnik minden, és megjelenik Minden. Eltűnik a semmi, és megjelenik a Semmi. Nincs más, csak az Önvaló. Én vagyok a kép, amit nézek a falon, és én vagyok, aki néz. De nem is jól fogalmazok. Csak a nézés létezik. Csak a látás. Mert megszűnik a szubjektum és az objektum. Megszűnik az irány, az irányzék, az irányító. Ezt még el lehet játszani azzal, akit alig ismersz, vagy nem engedted túl közel hozzád. De hogy lehet megcsinálni például a saját anyáddal vagy a saját gyerekeddel? Hogy lehet úgy a szemébe nézni nekik, hogy Önvaló legyél? Hogy ne legyenek kötéseid? Hogy ne legyen köztetek viszony? Nem ez a célom, nem ezt szeretném elérni. De erre nem tudnék megoldást, ha már a viszony nélküliségre helyezzük a súlypontot az Önvaló megjelenése erdekében. Mintha nem menne. Ha a szemükbe nézek, a hatalmas határtalan végtelenség jelenik meg, és nem az Önvaló. Olyankor előbb tűnök el én, mint hogy megjelenjek. Egy mély, kiszolgáltatottságot, és sebeszhetőséget érzek. Nem szabad félreérteni, ez egyáltalán nem baj. Ez a nyitottság és a szerepnélküliség jele lehet talán. De semmi féle képp nem negatív dolog. Akkora energia tud lenni 2 mp tekintettalálkozás után, amitől minden egyes alkalommal ledöbbenek. És nem tud megjelenni az Önvalóm. De az, ami megjelenik, leírhatatglanul szép. Benne van az élet, és a halál. Mindenség ide vagy oda, ez az egész mintha azt is felülmúlná, amit a Valóságból érzékelek. Bárkivel „szemben” meg tudom valósítani az önvalómat. Csupán két emberrel szemben nem: akik legközelebb állnak hozzám, és mindig is fognak. Kevésnek érzem magam felvállalni ezt a hatalmas szeretetet, mert el kellene dobnom magamtól még az Önvaló Maszkomat is, amiről nem is tudtam, hogy maszk ;)

2011. júl. 16. 21:55
 10/22 A kérdező kommentje:

Második válaszoló - Köszönöm, hogy válaszoltál  Eszembejuttattad azt, amikor tényleg adtam egy százast egy koldúsnak, és az bizony tényleg jó érzés volt. Meg azt is, amikor nem adtam :D … Van ez így  Van, mikor magamra sincs pénzem, nemhogy a másikra ;) Egy dolog picit fura. Miért érzed, hogy nem létezel, ha bánatos vagy, vagy nincs kedved az élethez  ? Ez nekem picit olyan, mintha akkor éreznéd az életet, ha pozitív élmények történnek veled  Biztos, hogy az élményekhez és a nyugati kultúra közkedvelt, optimista hozzáállásához ragaszkodva jó ötlet megtapasztalni a létet  ? Amikor már egy hete unod az agyad, ismétlődnek a napok, alig alszol, nincs társaság, nincs ételed, pénteken észbe kapsz, hogy te jó ég, már megint péntek, és ezt már milyen sokszor éreztem, el vagy veszve, próbálj meg leülni 1 percre. És észrevenni, hogy igazából ha péntek van, ha nem csináltál semmit egész héten, ha éhen döglesz, te Helyben vagy. Te Ott vagy. És végig ott is voltál. Attól függetlenül, hogy elveszve érezted magad, netán nem történt semi pozirív, de még negative se.

A nem létezés alatt nem az elveszettséget értem, hanem azt az érzést, amikor úgy érzed, eltűnsz. Nem megnyílnak a határaid, vagy tágulsz, és nem azonosulsz a testeddel, vagy mikor megjelenik az Önvalód. Nem létezés alatt értem, amikor eltűnik mindeki, hiába látod őket. Eltűnik a világ, pedig ott van. Eltűnsz te, pedig ott vagy. Csak épp nem létezel. Beszippant valami, egész középen. És megszűnik minden. Megszűnik az élet és a halál. Bármelyik pillanatban el tudnád dobni magadtól ezt a testet, és meg tudnál halni, mert nem létezel se te, se a másik, se a világ. Pedig ott vagy te is, a másik is, és minden. Megszűnik a súlyod. Nem könnyedség ül a lelkeldre. Nem mély nyugalom vesz körül. Nem könnyedség. Súlytalanság. Egyszrűen megszűnik létezni minden.

2011. júl. 16. 22:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!