Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekeim számára megszűntem...

Gyerekeim számára megszűntem létezni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve visszakényszerültem dolgozni, anyagi okok miatt. Azóta lányaim-akik most 3 és másfél évesek- nagyon apásak lettek. De már olyannyira, hogy velem semmit nem fogadnak el. Apával esznek, apával játszanak, apával mennek játszótérre, apával fürdenek, apával mesélnek, apával alszanak. Ha én akarom valamelyiket csinálni eszméletlen ordítás és hiszti van.

Megértem, hogy apásak, hisz apjukkal vannak egész délután és este, későn érek haza.

De mit tegyek? Mi a jó megoldás? Nagylányommal megegyeztünk, hogy én is szeretnék vele lenni, egyik nap apa fürdet-olvas-altat, másik nap én. De nekem nem hagyja. Ordít, hogy majd holnap fürdök veled, apa fürdessen. És mindig azt mondja mindenre, hogy majd holnap.

Most vagy ráhagyom, és apja látja el-én meg csak mosok főzök takarítok vagyok, vagy ordít, és akarata ellenére én fürdetem, altatom-és felkeltjük az ordítással a kicsit is.

Mit tanácsoltok?


2011. okt. 19. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez neked szól,mint büntetés.próbálj apránként előrehaladni.csinálj csajos napokat,gondolom,ha délután este érsz haza délelőtt otthon vagy.vagyis te viszed őket oviba.ilyenkor te adod a kaját meg te öltözteted őket.vagy reggel se vagy velük?ha ilyenkor elfogadnak használd ki ezeket az alkalmakat.játssz velük sokat,olyan későn vidd őket amennyire csak lehet,vegyél apró ajándékot,kis keksz,vagy újság,vagy puding,vagy hasonló.de szerintem el fog múlni,csak próbáld ne magadra menni,ha viccet csinálsz belőle lehet ők se veszik majd ez annyira erősen.és beszéld meg a pároddal,hogy azért ne csak kényeztesse hanem szigorú is legyen velük,mert lehet most mindent megkapnak amit eddig nem.
2011. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok nőcis programot,ahová apának "tilos" menni!! Mondjuk fodrászhoz,kacsát etetni a közeli tóhoz,ha van,stb. Legyen minden héten egy óra amit csak ti csináltok akkor,de apával még soha nem csinálta. Erre tudjátok mondani,hogy ez csak lányoknak való. Így a lányod is rájön,hogy jó veled lenni.
2011. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok,és az elsővel annyiban nem értek egyet,hogy a szeretet nem lehet megvenni! Ne azért legyenek veled,mert ajándékot adsz neki,édességgel tömöd,hanem mert tartalmasan vagytok együtt. A kicsi meg a nagyot utánozza!
2011. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,csináljatok programot, ahol csak te vagy velük, és tuti szeretik.

A fürcsikor pedig apuka beszéljen velük, hogy most dolga van , vagy bármi, és ő beszéljen a gyerekekkel, hogy anyukával szépen fürcsizzenek, utána akkor apa is olvas neki. Meg kell szokják, hogy mindketten ugyanúgy odavagytok értük, nem szabad anyát hanyagolni.

Apukának lesz itt kis dolga.

Ma anyával fürödtök, utána apa olvas, vagy fordítva. Ha hiszti van, akkor meg lehet csinálni sírva is, de akkor nem lesz olvasás, vagy tv. Anyu nagyon is szeret, ne tegyük szomorúvá s hasonlók kellenek apa részéről.

2011. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb ezekkel próbálkozunk, hasztalan. Reggel fél 8-ra megyünk, és 8-kor már megyek dolgozni... reggel sincs időm velük, és akkor is apával öltöznek, pisilnek csak.

Közös programokat is terveztünk már többször, ott is mindig hiszti és veszekedés lett a vége, mert soha semmi nem elég, mindig több kell.

Apa kényezteti, sokszor kértem, hogy ne tegye, elmagyaráztam, hogy miért ne tegye, de neki könnyebb megtenni, amit kér, mint hogy kicsit hagyja sírni....

Fél éve ez megy, kivagyok...

2011. okt. 19. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs, hogy nem leszek tul epito jellegu, kicsit ram ijesztettel, mert fel evre elment a ferjem kulfoldre (egy honap telt el), es mi rengeteget beszelunk aparol, hogy mit miert csinal, minden allatot kinevez apaallatnak (a vedononel apamajom van, az ikeabol apapatkanyt hoztunk haza, stb)

ket es fel eves a fiam


szoval en azt tanacsolom, hogy a ferjed (ha eddig nem tette), kezdjen el rolad meselni (amikor nem vagy ott) erdekes dolgokat, hogy "felkeltse/ebren tartsa" az erdeklodest, es szeretetet, hogy akkor is ott legyel, amikor nem vagy ott (nalunk pl amikor apa hazajon felidoben, a mikulas fogja hazahozni apat pluto kutyaval, aki renszarvasnak oltozik)..szoval szerintem a ferjeddel ulj le kupaktanacskent és vele egyutt, mert te ezt egyedul nem fogod tudni megoldani. szerintem.

2011. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell értetned apával, hogy neki is segítenie kell. Néha ne érjen rá, menjen boltba vagy csináljon valami mást amikor fürdetni, altatni stb. kell. És ezt ő közölje a gyerekkel és tartsa magát hozzá. És jó ötlet, ha napközben emleget téged pl. készítsünk meglepit, vacsit, teát anyának mire hazajön. Építsünk neki várat legóból. Amikor lehetséges, tudatosan háttérbe kell vonulnia, amikor otthon vagy. Hétvégén vállaljon többet a házimunkából, hogy inkább te legyél azalatt is a gyerekekkel.
2011. okt. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!