Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készíted a krumplifőzel...

Hogyan készíted a krumplifőzeléket, mert ahogy én csinálom, úgy nem eszik meg a gyerekeim?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Krumplit karikákra vágom, sós vízbe felteszem főni. teszek bele őrölt köménymagot, 1-2 babérlevelet. (Van hogy egy fej egész vöröshagymát is, de az legtöbbször kimarad...)

Ha megfőtt, kevés lisztes rántással sűrítem. Tejfölt teszek bele a végén.

2011. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyatejet vagy tápszert iszik még? ha igen, azzal készítsd el, úgy ismerősebb az íz és talán megeszi.
2011. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már nem eszik egyiket sem , 22 hónapos a lányom.
2011. jún. 16. 14:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele majorannát és sajtot. / l kockasajtot, vagy tömlőssajtot/
2011. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
krumpli, majoranna, babérlevél, a végén habarás (összenyomott krumpli és nagyon pici liszt)
2011. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Felkarikázott krumplit felteszem biovegetás vízbe főzni. Ha puha, akkor hozzáadok 3-4 frissen szedett babérlevelet (van a kertemben, sokkal finomabb ezzel, mint a szárítottal), tejfölt kikeverek simára liszttel, icipici pirospaprikával, és ezzel behabarom a főzeléket. Kevés ecetet szoktam még a végén hozzáadni, mert mi savanykásan szeretjük.
2011. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hú mennyiféleképpen lehet készíteni :)


Én így:


kb fél fej reszelt vöröshagymát kevés olajon pirít, rá késhegynyi őrölt pirosparika. Majd rá a karikára vágott krumpli, só, babérlevél, majoranna. Kevés vízzel felönt, és puhára főz. Ha kész, bele egy evőkanálnyi liszttel elkevert tejföl.


Az én lányai szeretik így, de ők elég mindenevők :) Ugyanígy csinálom a zöldbabfőzeléket is, csak abba nem teszek babérlevelet, helyette viszont sok fokhagymát :)

2011. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért,te hogy csinálod?Én berántom,nem habarom és hagymát sem teszek bele.Babérlevelet,majorannát ,és a vége felé szerecsendiót teszek bele,majd pirospaprikás rántással berántom.Amikor kész,elzárom és izlés szerint tejfölt keverek bele.
2011. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak spontán nem szeretik a krumplifőzeléket...
2011. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én kockára vágom, sóval, babérlevéllel felteszem főni, ha puha pici rántás bele, tejföl és ecet. fasírt van hozzá, a kisfiam imádja és nagyon gyorsan kész van.
2011. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!