Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom a gyerekeim (2 és...

Nem tudom a gyerekeim (2 és fél éves és 4 hónapos) napirendjét összehangolni. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az első két hónapban a kicsikém rengeteget aludt, mint minden újszülött. Aztán a 2. hónaptól csökkent az alvás időtartama, majd az alvások száma.

Tiszta káosz a nagyobbik fiam délutáni altatása, mert a kicsi annyira hangosan örül a játékainak, gőgicsél, sikongat stb... hogy a testvérét nem hagyja elaludni. Másfél szobás a lakásunk, és hiába küldöm be a kisszobába aludni a fiamat és behajtom az ajtót, teljesen áthallatszódik a kicsi hangja, ami őt zavarja. Ilyenkor elkezd játszani vagy rosszabb esetben elkezd tiltakozni, kijön stb... hogy nem akar aludni és megy a cirkusz. Emiatt néha annyira kitolódik a délutáni alvás, hogy este későn tud csak elaludni.

Pont emiatt az óraátállításkor szándékosan "nem állítottuk át" a gyerekeket, hogy az esti és délutáni alvás korábbra tevődjön.

Egyébként próbáltam a kicsi elalvását húzni, hogy "jól jöjjön ki" de nem tudom nála kialakítani a fix alvásidőpontokat, mert széles határok között van, illetve attól függ éjszaka hányszor ébred fel. Délelőtt 9-12 között, majd 12-15h között és 15-18h között alszik valamikor valamennyit.

A Suttogó-féle napirend működött egy darabig (szopi-ébrenlét-alvás), de 3 hónapos korától nem akar elaludni minden szopi után.


Akinek hasonló korú gyerekei vannak és kicsi lakásban lakik, hogy oldja meg a dolgot?


2011. nov. 4. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Én picim 4 hósan napi 3-szor aludt, úgy csináltam, hogy a középső alvása egybe essen a nagyéval. Az első és a harmadik alvás pedig séta közben babakocsiban/meitaiban (v játszótéren).

Amikor már csak 2-szer aludt, akkor a 2. alvása esett egybe a nagyéval.

Most már csak 1-szer alszik, szintén együtt nyomják.

Ha zavarja a nagyodat a pici, akkor előbb altasd el a picit, és csak utána a nagyot.

2011. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!