Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összehangolni a két testvér...

Összehangolni a két testvér napirendjét, vagy megszokatni a másik üvöltését?

Figyelt kérdés
Próbáljam úgy intézni a napot, hogy amikor megetetem a picit, és leteszem egyszerre tegyem le a naggyal, vagy szokják meg ha üvölt a másik? Mert a kicsi megszokta alapból a nagy hangerejét, de a nagy nem annyira. a pici 5 hetes a nagy 2 éves. Ti hogy csináltátok, melyiket válasszam? A kicsit sem akarom altatni csak letenni hogy aludjon, viszont sokszor üvölt. mert máris el van kapva ... :( Tanácsok?
2010. júl. 19. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a nagylányom 26 hónapos, a kisfiam 3 hónapos!

Hát talán mostanra alakult ki a teljes napirend, de még mindig szokott képlékeny összevissza napok lenni:(.

Én a kicsit legelejétől fogva, ha tudom, hogy alvásidő (vagyis van kaja a pocakban és tiszta a pelus) van, akkor be a kiságyba és ha esetleg sírt max. ott álltam simiztem a hátát, ha a nagy engedte, ha nem akkor sajnos álomba sírta magát!

Most úgy áll a dolog, hogy nagyon ritka, ha sír elalvás előtt, talán mostanában a nagy melegek miatt volt pár ilyen nap, de nem tudom cipelni a kispopját!

De a nagyot, pedig csak úgy lehet elaltatni, ha tiszta erőből ráfekszek, mert amúgy inkább mindent kitalál, csak ne kelljen aludni, amikor majd összeesik a fáradságtól!

Üdv egy szintén két gyerekes Anyuka.

2010. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves,a fiam 4 hónapos.Szerencse délben javában egyszerre alszanak.A`llt a fiam alszik el evés után 1/2 12 és 1/2 1 között.Majd a lányom megy aludni 13 kor.Nem mindég volt így ,de a lányomnak akkor is aludni kellett,ha öcsi fennt volt.Szerencse idáig a fiam nyugodt baba.....Keveset sír,inkább vigyorog egész nap. :)Teljes ellentéte a lányomnak.Nálunk a lányom többet nyavajog mint öcsi.Szerencse a fiam elalszik egyedül.Tanultam a lányomesetéböl.Próbáld öket összehangolni.Külön szobában alszanak??Nekem a lányom a szobájában alszik a fiam pedig a nappaliban van.
2010. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy 2 éves lányom és egy 10 hónapos fiam van. Közös szobájuk van, bár 2 hónapos koráig a kicsi éjszaka a mi ágyunkban, nappal a nappaliban bölcsőben aludt. 8 hónapos koráig szinte mindig cicin aludt el, aztán sajnos elfogyott a tejci, így maradt a tápszer, de ezen is el szokott aludni, délben van olyan, hogy nem sikerül neki, így megy a tesóval a szobájukba, ki-ki a maga ágyába. Kb. fél órát szokták egymást szórakoztatni, aztán egyszerre elalszanak. Sosem hagytam sírni egyiket sem. Amúgy én a kezdetek kezdetétől egy napirenden "tartom" őket. Természetesen amíg szopizott a kicsi, addig igény szerint etettem, de az alvások, fürdetések, séták, stb... ideje mindig azonos volt. Talán 6 hetes korára a kicsi teljesen alkalmazkodott a nagyhoz és fordítva.

2010. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!