Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent Önmagamnak lenni,...

Mit jelent Önmagamnak lenni, és létezni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mi az, hogy önmagam vagyok, mert nem érzem a lényegét. Mi az akkor meg, hogy nem vagyok önmagam... Mit jelent létezni, fogalmam sincs, mert nem tudom mit jelent nem létezni
2011. júl. 16. 18:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Teknősbéka :D - Totál keleti szöveg, bejön. Értem miről beszélsz. Kétlem, hogy vicc akarna lenni, de mosoly húzódott a számra :) Benne van minden.
2011. júl. 16. 22:16
 12/22 anonim válasza:
Jajjajjj én vagyok a második. Ennyire nem tudok belemenni:) Amint írtam, nem akkor érzem ezt a nem létezést amikor rossz történik velem. Nagyon ritkán tör rám ez az érzés amikor rövid időre semmilyen érzelem nem megy át rajtam, sem bánat, sem öröm, sem semmi más. Én valahogy így értettem a nem létezést, ami nem szó szerint értendő. :)
2011. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Fisz - A sátánizmust elég jól ismerem, kellett a suliban prezentációhoz, úgyhogy muszaj volt utánanézni. Az a Lavey totál normális. Sokan félreértik a sátánizmust. Egy interjuban láttam, ahogy az amcsi műsorvezető végig oltogatja az alakot. Sandor meg csak csendben volt. A szemeiből az látszorr, hogy egyáltalán nem nagyképű. Azt az amcsit meg szívesen fenéken billentettem volna. Aki képes eladni a lelkét a közönségért és a fizetésért, előbb sátáni, mint Lavey
2011. júl. 16. 22:20
 14/22 A kérdező kommentje:
Földszellemes - Nem tudom, mennyire megkötő a földi lét, meg hogy valóban van-e inkarnációnk, meg hogy annak van-e sorsfeladata, de szívesen elolvasom az értelmezésedet, ha kifejted.
2011. júl. 16. 22:22
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves Második :D ... valamiért van egy olyan érzésem, hogy egy hölgyről van szó a képernyő mögött. Ez nem diszkrimináció jellegű megnyilatkozás, csak a mondatszerkezet alapján tippelek. Ha tévedtem, elnézést. De semmi féle képp nem kell rossz néven venni a "meggyanusításomat", mindinkább pozitív irányú feltételezés, vagy hogy fejezzem ki magam :P De tényleg :D
2011. júl. 16. 22:25
 16/22 anonim ***** válasza:

[link]


De csak szerintem.

2011. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Igen 18 éves lány vagyok, nyugi nem vettem sértésnek:)
2011. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát igen, de LaVey csak a Sátánizmus egyik ágát képviseli, de igen ő is elég normális.
2011. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

SasSzöm. :)


a viszonyítottság segítségképen van jelen, hogy meglegyen a tapasztalat, mivel az emberi elme csak azért tudja valamiről, hogy az, mert nem olyan mint más. azért is jön létre egy téves "én", hogy abból észrevegye, van egy Valódi is...azért generál meg illúziót, hogy a Valóság kivehető legyen. Ha nem lenne fizikai test, ha nem lenne fizikai világ, akkor csak az Önvaló lenne, ami igazság szerint egy olyan Elme, ami egyszerre mindent tud, aminek teljes tudomása van Önmagáról, amiben egyszerre létezik minden, aminek nincsen fizikai teste. Azért van tehát szükség a testre, hogy az emberi individuum létrejöhessen azáltal, hogy magát viszonyítani tudja valamihez, hogy egyáltalán "én" érzet lehessen.

A konkrét gond a viszonyítottság félreértésével van. Amit leírtam, hogy azt hisszük ekkor, hogy mi csak részletek vagyunk.


Viszont ezekből kiindulva van egy nagyon fontos dolog. Van két véglet a hozzáállásban. Van az érzéketlen és van az érzelmes. Egy idegennel nagy vonalakban érzéketlen az ember, a rokonokkal, hozzátartozókkal, barátokkal ismerősökkel pedig érzelmes...De ha valaki megszünteti érzelmességét, akkor az nem azt jelenti, hogy érzéketlen lesz, mivel a kettő között van egy középút is...az, amikor együtt érző az egyén. Akkor tud igazán szeretni, amikor nem függ mondjuk az anyjától, vagyis nem köti így magát hozzá, vagy gyermekéhez...mivel ha ezt teszi, akkor birtokolja őket, és ezzel őket is rabságban tartja, hiszen tudjuk mi a birtoklás...Egyek vagytok, nincs szükség arra, hogy ragaszkodjunk, vágyjunk, mert csak tönkretesz...gondold csak el mi lenne veled, ha anyudnak, vagy gyermekednek valami baja esne. Valószínűleg nagyon fájna belül a szíved...Ha az Önvaló vagy nem fáj, de ez nem azt jelenti, hogy "letojod" és nem érdekel...csak azt, hogy nem emészt, mert tudod mi történik velük...Ők sem tudnak "nem létezni"...csak éppen egy olyan "síkra" kerülnek amikor pl. meghalnak, amit te nem vagy képes érzékelni ezzel a fizikai testtel...de az elméddel igen.


Egyébként a határtalanság és végtelenség, pont maga az Önvaló, hiszen annak nincsenek korlátai, csak az tud végtelenül szeretni...a hamis éned csak korlátozva és tévesen..És az Önvaló nem maszk, mivel az hordja a maszkot, amiket mi személyiségeknek hívünk...ezt a maszkot kell ledobd magadról, hogy Igazi légy...fel kell adjál dolgokat, de cserébe a mindent kapod. :)

Az a hatalmas energia áram az az Önvaló érzése, a szerepnélküliség szintén...lehet picit félreértetted amiket írtam...ezek a pozitívumok az Önvaló érzései, de a ragaszkodás, a szerepvállalás, az önmagunk elválasztása mástól, a vágyás viszont már nem...tehát a 2 emberrel kapcsolatban érezheted a végtelen boldogságot és szabadságot, de pillanatok alatt elfedheted, ha arra gondolsz mi történne, ha nem lennének...és ettől a kötődéstől kéne megszabadulni, hogy a határtalan érzés ne szűnjön meg többé. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hmm, érdekes, amit mondasz :) Ne aggódj, 19 évesen nincs gyerekem :D, csak a példa kedvéért írtam be :) ... egyébként valahol tudom, hogy úgy van, amit írsz, meg így is fogom fel végülis. Csak megvan a kettősság. Az így is, meg az úgy is :) Vagy talán a sehogyse :D
2011. júl. 17. 19:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!