Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel istenbe? Ha igen akkor...

Hiszel istenbe? Ha igen akkor miért hiszel benne, ha nem akkor miért nem hiszel benne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 16:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

LastOne.Left :

"Az ember Isten képmása" (->tudom hogy ez csak egy idézet, de...)

Mi van abban a helyzetben, ha ezt is csak az ember találta ki? Mert mondjuk olyan "nagy" akar lenni, mint "Isten"? Vagy közelíteni akarja magát a "Teremtőhöz". Vagy egyéb más okok miatt.

2011. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert rajtam nem segített soha a mikor már csak az imádságra gondoltam mint egyetlen megoldás.Jártam hittanra tettem fel kérdéseket a tisztelendő úrnak ha nem tudott válaszolni mindíg azt mondta isten útjai kifűrkészhetetlenek.Hát igen ez minden kérdésre jó.Egyébkén ha van isten megvan róla a véleményem.Hagyja szenvedni az egész világot.Járványok éhség nélkülözés stb pedig ha mindenható mindent meg tudna oldani.A vallás arra jó ha valaki kétségbeesett bízhasson valamiben mint utolsó szalmaszál.
2011. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem tisztelek semmiféle istent. Én azt tisztelem amin élek, és amiből élek.
2011. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:42


Az idézet pont azt nyomatékosítja, hogy az ember már alapban Isten maga, csupán korlátozza magát a létezésről alkotott téveszméi révén...aki olyan akar lenni, mint Isten, az még mindig téved, mert ekkor úgy áll a kérdéshez, hogy Isten valami más, mint önmaga...már mindenki most az egyetlen Isten, csupán rá kell ébredni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Zerkowitz ***** válasza:
0%
én hiszek Istenben és Jézusban
2011. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szóval ha istenhez imádkozok, magamhoz szólok. :) viccen kívül viszont, ilyen nézetben már mondhatom hogy hiszek "benne". Bár akkor már a kérdés nem teljes. A különálló, emberek alkotta istenben nem hiszek.
2011. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Szóval ha istenhez imádkozok, magamhoz szólok. :) viccen kívül viszont, ilyen nézetben már mondhatom hogy hiszek "benne". Bár akkor már a kérdés nem teljes. A különálló, emberek alkotta istenben nem hiszek."


Tulajdonképpen tényleg magadhoz szólsz, mélyebb énedhez, önmagad valóságához, amit páran Önvalónak neveznek...az viszont jó ötlet, hogy a különálló isten léte csak a képzelet terméke, és elveted az azt favorizáló hitedet, mivel ha ehhez ragaszkodik valaki, akkor magát alárendeli a valós Istennek, így képtelen elérni az az állapotát a tudatnak, ahol totálisan szabad, és meg nem szűnően boldog. Nem is véletlen beszél mondjuk a Bibliában Jézusunk arról, hogy egy az Atyával, ahogyan Buddha sem szórakozásból mondja, hogy eggyé lehet válni a Mindennel, persze elmében. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
0%

Hiszek az Úrban, mert ő nagyságos és adakozó!

Mindig megvédett a bajban és mindig is megfog, remélem!

Nézzétek meg (film): Eli könyve ( ajánlom mindenkineki )

Aki az úrhoz fohászkodik, annak kérése meghalgattatik.


,, Isten nem adni akarja a válaszokat. Azért vagyunk ezen a világon, hogy magunk keressük meg azokat. Hogy saját erőfeszítéseinkből, próbálkozásainkból tanuljunk. "

2011. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
47%
mert nemlétezik!
2011. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 amegvalto válasza:
43%
nem hiszek neked ahoz semmi közöd miér nem azért mert legyen mindegy ilyen kérdést hogy lehet fel tenni? idióta a pokolban fogysz megrohadni miközben szopod a véreres faszt HAHAHAHA
2011. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!